«А він як хотів? Щоб ми лягли перед ними?»: скандал у Першій лізі в прямій мові тренерів Агробізнеса й Інгульця

Переглядів 2102
Павло Клименко Павло Клименко
4 голоси
«А він як хотів? Щоб ми лягли перед ними?»: скандал у Першій лізі в прямій мові тренерів Агробізнеса й Інгульця
Олександр Чижевський і Владислав Лупашко, колаж: «УФ»
Головні тренери Агробізнесу – Олександр Чижевський – та Інгульця – Владислав Лупашко – обмінялися жорсткими висловами щодо боротьби за путівку в УПЛ. «УФ» зібрав розповіді обох фахівців, щоб ми всі могли зрозуміти, хто з них правий.

Зростає конкуренція та інтрига в Першій лізі 2023/24. Другий, весняний, етап команди групи «Чемпіонська» починали із 3-очковим відривом лідера від другого місця та 6-очковим – другого місця від третього. Зараз Карпати на 8 очок випередили Інгулець, який тепер обганяє Лівий берег тільки на один заліковий пункт.

Після матчу третього туру Першої ліги групи «Чемпіонська» Агробізнес – Інгулець (1:0) головний тренер гостей Владислав Лупашко залишився незадоволеним самовіддачею суперників на полі. За його словами, на це впливає стимулювання гравців третьою стороною.

Головний тренер Агробізнеса Олександр Чижевський відразу відреагував на ці звинувачення у своєму фейсбуці:

«Слухаю флеш інтерв'ю Агробізнес – Інгулець тренера гостей Лупашка Владислава. Що Агробізнес програє Лівому Берегу дуже легко, бо нас стимулюють, а їм нав'язує боротьбу! В нас є свої завдання і ми їх чесно виконуємо!!! Завдання –  виходити і показувати хорошу гру!!!»

Сайт «Український футбол» надав слово тренера Агробізнеса та Інгульця – Чижевському та Лупашку – щоб прояснити цю ситуацію.

«Цей коментар не прикрашає тренера Інгульця»

Для початку бесіди ми вирішили уточнити аргументацію головного тренера Агробізнесу – Чижевського. 

– Олександре Арсенійовичу, після матчу головний тренер Інгульця Владислав Лупашко дав коментар, який вас зачепив…

– Я просто не можу зрозуміти, навіщо давати такі коментарі. Якщо у людини є якась для цього підстава, то вона має це все аргументувати, а не висловлювати якісь свої домисли і т.п. 

Є тренерська етика – такі речі говорити, я вважаю, не потрібно. Якщо у вас є якісь докази, що хтось когось стимулює, то пред'явіть їх, а якщо – ні, то виходьте на футбольне поля і доводьте.

Олександр Чижевський, фото: ФК Агробізнес

Ніхто нікому не заважав це зробити у матчі, судді також не заважали, які претензії можуть бути?

– Лупашко суддів не мав на увазі.

– А він як хотів? Щоб ми лягли перед ними? Я не розумію фрази тренера. Що він хотів бачити на полі?

Ми граємо у свій футбол, ми ні під кого не підлаштовуємося. Так, ми програли Лівому берегу, але там ми провалили перші двадцять хвилин, у мене є претензії до своїх футболістів. 

Лупашко хотів, щоб ми і з ними так зіграли? Гра до гри неподібна, це футбол, тому це недоречні такі висловлювання.

– Можна зробити висновок, що ви були здивовані такою поведінкою Лупашка?

– Так, тому я відразу й зробив допис на фейсбуці. Я подивився коментар тренера Інгульця і був здивований. Скажу, що це його не прикрашає.

«Знаю на 100%, що Лівий берег і Карпати стимулюють наших суперників»

Після цього ми вирішили послухати головного тренера Інгульця – Лупашка, навівши йому також і реакцію від колеги.

– Владиславе Петровичу, ваш коментар після матчу викликав здивування у головного тренера Агробізнеса Олександра Чижевського.

– Я не знаю, був він здивований чи ні, але я знаю на 100%, що Лівий берег і Карпати стимулюють наших суперників.

Владислав Лупашко, фото: ФК Інгулець

– Чижевський заявив, що матч на матч не приходиться і все може бути…

– Звичайно, все може бути. Однак коли є стимуляція, то вони [Агробізнес] кістьми лягають, а коли немає, то легко віддають матч. Звісно, гра на гру не приходиться, але факт є фактом.

Я не кажу, що вони [Агробізнес] проти нас не повинні так грати, я лише констатую факти, як воно є. Там грають, як грають, а тут «ригають», можна так сказати.

«Знаючи президента Інгульця, йому потрібен результат тут і зараз»

– У вас є завдання вийти в УПЛ?

– Завдання... Ми хочемо грати в красивий футбол, щоб відрізнятися від суперників. Ми хочемо грати у футбол, який відрізняється від 90% того, як грають у нас в Україні. Це середній блок – 4-4-2. Хочемо грати з м'ячем, хочемо пресингувати.

Розуміємо, що десь легше заробляти очки, коли сидиш в обороні, але в нас інша філософія і ми хочемо за рахунок неї заробляти очки. Я розумію, що це набагато складніше і важче цьому відповідати. Набагато легше оборонятися, вибігати в контратаки.

Хотілося б, щоб люди цінували, коли команда старається грати в комбінаційний футбол, тому що цього мало в Україні

На жаль, у нас мало хто на це звертає увагу. У різних інтерв'ю всі говорять тільки про те, що стосується результату, турнірної таблиці, очок, а на інше не звертають увагу.

У нашому футболі мало прагнення грати першим номером, домінувати. Хочеться, щоб ми змінювалися в цьому, щоб уболівальники отримували задоволення від гри.

Команда Інгульця, фото: ФК Інгулець

Коли дивишся, як одна команда пресингує і грає високо з м'ячем, а друга – внизу, тоді є простір, є моменти для контратак, але коли команди грають низький середній блок і думають тільки про оборону, то тоді й ніяких моментів немає, це сумне видовище.

Хочеться, щоб ми робили крок вперед взагалі в розумінні футболу. 

Це стосується і журналістів, і вболівальників, щоб вони розуміли ці моменти, щоб акцентували на цьому увагу.

У нас в Україні в основному короткострокові цілі, які підв'язані тільки під результат. Так, можна домогтися швидкого результату, але він не несе перспективного майбутнього і цим питанням ніхто не переймається.

– А президент клубу підтримує таку філософію?

– Президент хотів бачити атакувальний футбол, але кожному президенту клубу в Україні потрібен результат, це зрозуміло. Деякі президенти готові чекати, готові закрити очі на деякі моменти. Знаючи нашого президента, то йому потрібен результат тут і зараз. Тому ми, як тренери, намагаємося балансувати. Тобто, ми не хочемо зраджувати свої переконання, але й хочемо дати те, що вимагає президент.

Перша ліга

Група Чемпіонська

1-й тур

Прикарпаття – Інгулець – 0:1

Кудрівка-Нива – Лівий берег – 1:5

Карпати – Полтава – 2:1

Агробізнес – Вікторія – 0:0

2-й тур

Карпати – Вікторія – 1:0

Лівий берег – Агробізнес – 3:0

Інгулець – Кудрівка-Нива – 0:0

3-й тур

Прикарпаття – Лівий берег – 0:0

Карпати – Маріуполь – 3:1

Агробізнес – Інгулець – 1:0

  • Наразі перше місце у групі займають львівські Карпати, які мають у своєму активі 54 очки. Інгулець – другий (46 балів), третій – Лівий берез з 45 очками, на четвертій позиції Епіцентр (36 балів).
  • Напряму в УПЛ мають право кваліфікуватися перші дві команди, ще дві (третє та четверте місце) зіграють у плей-офф із 13-ю та 14-ю командами найвищого дивізіону
  • У Першій лізі вже два сезони діє формат із двома етапами: на першому 20 команд розділені на дві групи за географічним принципом, на другому – за підсумками першого (десять найкращих у групі «Чемпіонська» складають ті, хто фінішував на 1-5 місцях в осінній часині сезону, групу «Вибування» формують із команд, які були на 6-10 місцях).