Мудрик витягнув Челсі в півфінал Кубка ліги і часто в основі. Він уже один із лідерів клубу АПЛ? Розбирають експерти

Переглядів 70731
Олександр Карпенко Олександр Карпенко
9 голосів
Мудрик витягнув Челсі в півфінал Кубка ліги і часто в основі. Він уже один із лідерів клубу АПЛ? Розбирають експерти
Михайло Мудрик. Фото: ФК Челсі
Іван Громіков та Олександр Михайлюк ексклюзивно для УФ поділилися думками, як змінилася гра вінгера Челсі Михайла Мудрика під керівництвом Маурісіо Почеттіно.

Почеттіно, який проводить свій дебютний сезон в Челсі, частіше почав награвати Мудрика з перших хвилин на фоні проблем зі здоров'ям у конкурентів – Мадуеке та Нкунку, який лише відновився після травми. 

Навіть коли Міша виходить на заміну, як із Ньюкаслом на Кубок ліги, він старається приносити користь команді – гол і забитий післяматчевий пенальті виводить «синіх» у півфінал. Проте ми вирішили проаналізувати без ейфорії. 

Наскільки Мудрик спрогресував як гравець на фоні Челсі, котрий на екваторі сезону АПЛ далекий від боротьби за топ-5? Сайт «Український футбол» за допомоги фахівців з англійського футболу (це коментатори Setanta Sports Іван Громіков та Олександр Михайлюк) спробував розібратися, що змінилося у грі Мудрика за рік перебування в Челсі.

«Мудрик за рік в Челсі не показав і 50% на полі того, що робить на тренуванні»

– В останніх іграх Міша проводить на полі більше години. Як так сталося і про що це свідчить?

Громіков: Після поразки від Ньюкасла (1:4) Маурісіо Почеттіно був дуже розлючений виступом команди, чого не бувало раніше. Він зробив кілька змін в наступній грі против Брайтона (3:2), Мудрик вийшов в старті, команда перемогла. Але тренер Челсі перебуває в постійному пошуку, тому ситуація може змінюватися кожного тижня. 

Михайлюк: На даному етапі Челсі має у своєму розпорядженні гравців, які можуть замінити Мудрика. Проте Ноні Мадуеке зараз лікується, а Крістофер Нкунку до вчорашнього вечора не зіграв жодного офіційного матчу.

– Чому саме і на чиє місце Мудрик пробився в стартовий склад Челсі?

Громіков: Немає такого гравця. Почеттіно змінював позиції інших футболістів, Стерлінг перестав грати ліворуч, там виходить Мудрик. Палмер, Галлахер грають на різних позиціях, і все це пов'язано і впливає на загальне розташування футболістів. 

Михайлюк: Почеттіно бачить, як Мудрик працює на тренуваннях. Інша справа – втілити ці напрацювання у матчах. Михайло майже за рік в Англії не показав і 50% на полі того, що показує в тренувальному процесі. Рано чи пізно ти знайдеш свій ритм, потрібне взаєморозуміння з партнерами і почнеш вирішувати долю матчів.

«Мудрик на фоні провальних трансферів Вернера та Зієша виглядає більш-менш»

– Наскільки показники Мудрика відповідають рівню команди? В чому він поступається лідерам попередніх років і в чому перевершує зірок, які не заграли в підсумку в Челсі?

Громіков: В попередні роки Челсі виступав на іншому рівні, тому порівняння буде не на користь Мудрика та інших гравців атаки. Від Челсі очікують більшого, попри те, що вони вже рік мають результати середняка. І через ці очікування вимоги до всіх гравців атаки є вищими ніж те, що вони демонструють на цей момент. Мудрик не є виключенням, навіть попри кілька непоганих матчів. 

Михайлюк: Якщо судити по Челсі, коли там грали Азар, Педро та Вілліан, звісно Мудрик поступається цим гравцям, тому що загальний рівень тієї команди був набагато вищий. Не на користь Мудрика буде порівняння з вінгерами Челсі 2000-х, коли там грали Ар'єн Роббен та Дам'єн Дафф.

Свого часу туди відряджали грати Тімо Вернера, який не розкрився у Лондоні. Можна згадати Хакіма Зієша. Минулого сезону Жоау Фелікс теж не вистрілив особливо. Ось на їхньому фоні Мудрик ще більш-менш. 

– Почеттіно у своїй тренерській кар'єрі має показовий кейс роботи з талановитими гравцями - це Деле Аллі, який після роботи з аргентинцем і близько не був на тому рівні.

Михайлюк: Почеттіно багато працює з футболістами індивідуально. Як показала історія Деле Аллі, після Почеттіно такої підтримки в плані психології у нього не було. В сьогоднішньому Челсі багато молодих футболістів. Судячи з того, що ми бачимо в останніх матчах Челсі, Почеттіно хоче побудувати хребет, на якому триматиметься команда. 

В класичному Челсі таким хребтом були Террі, Лемпард, Дрогба, Чех, а решта гравців його доповнювала. Чи стане таким гравцем для Челсі Мудрик? Думаю, що ні.

– Чи можна вважати, що адаптація Мудрика в нього відбулася успішно?

Громіков: Тільки з точки зору того, що Мудрик регулярно виходить на поле. Але від нього та Челсі очікували значно більшого. 

Михайлюк: Адаптацію провальною не назвеш, враховуючи те, наскільки швидким був стрибок Мудрика від молодіжки Шахтаря до Челсі. Взявши за приклад Циганкова, то в нас прийнято вважати, що він пересидів у Динамо, але за рахунок досвіду гри на найвищому рівні у Віктора з перших матчів вийшло стати своїм у новій команді. 

Мудрик основним у Шахтарі побув лише півроку і цього досвіду гри проти команд за лінією м'яча в УПЛ десь і не вистачає йому зараз в Челсі. Психологічно впоратися з таким стрибком досить складно плюс Челсі зараз далекий від ідеального свого стану.

На мою думку, Арсенал куди краще підійшов би Мудрику. Команда, яка зараз в топі та має успішний досвід по інтеграції молодих виконавців до реалій АПЛ. Мартінеллі декілька років ходив під основою і вже потім став гравцем основного складу. 

«Найкращі епізоди Мудрика в Челсі відбулися на просторі»

– Челсі розвиває Мудрика, чи нічого суворо нового в його грі нема?

Громіков: В Челсі Мудрику доводиться часто грати проти команд, що захищаються і роблять це на високому рівні. Це є для нього новим викликом, та не сказати, що Мудрик (чи команда) в цьому зараз дуже успішні. Найкращий футбол Челсі показував проти топових суперників, яких можна було пресингувати. Найкращі епізоди Мудрика відбулися на просторі. 

Михайлюк: Мудрик додав у грі проти м'яча так, як того вимагає Почеттіно. В останніх поєдинках відбирав м'ячі у власному карному майданчику. Його стало важче збити з ніг та й сам розуміє, що в Англії у ситуаціях 50/50 не свиснуть, якщо VAR не знайде очевидні підстави.

Михайло іноді не може вгадати з рішенням, коли потрібно зіграти за рахунок партнера, а коли можна самому вирішувати. Мудрик добре себе проявляє проти команд з високою лінією захисту. Він до такого футболу звик у Шахтарі. Без простору Михайлу дуже важко. В цьому плані Стерлінг буде сильнішим за нього, на коротких ривках вже знає, як діяти в таких ситуаціях.

– Чи правий чемпіон світу та Європи Емманюель Петі, який закликає Почеттіно спробувати Михайла на вістрі атаки?

Громіков: Це сумнівна ідея. Челсі давно не вистачає справжнього форварда, тому команді потрібно шукати такого футболіста, цю роль не тягне навіть профільний Джексон. Успішній форвард має забивати голи, а використання попереду одного з флангових атакувальних гравців не зробить Челсі більш результативною командою. 

Для самого Мудрика це буде складно. Якщо б робота форварда топ-рівня давалася всім гравцям атаки, ми б не перераховували їх на пальцях у світовому футболі. 

Михайлюк: У нього є своя позиція. Форвард Челсі однозначно потрібен, бо Джексон зовсім не відповідає рівню АПЛ.

«Мудрик має небагато часу, щоб показати себе в Челсі»

– В перспективі цього та наступного сезону, Мудрик довів свій рівень чи Челсі шукає посилення на його місце?

Громіков: Челсі не проти підписувати гравців постійно, тому конкуренти у Мудрика можуть з'являтися. Він поки нічого не довів. 

Михайлюк: Навряд. Вони будуть очікувати на прогрес тих гравців, які є в наявності. Все залежить від Михайла. Нкунку після такої травми не заграє одразу. До кінця року в Мудрика є час, щоб реалізуватися в Челсі. 

– Михайло уже відбувся в команді чи йому дають грати, щоб здати в оренду чи продати комусь, аби хоч частково відбити затрати?

Громіков: Не думаю, що Челсі вже зараз планує продаж Мудрика та думає про те, як відбити витрати. Він досі є молодим гравцем, в якого є час себе проявити, та цього часу не буде дуже багато. 

До кінця сезону Мудрику бажано вийти на більш стабільний рівень гри. Та багато чого залежить від розвитку команди під керівництвом Маурісіо Почеттіно. Ще один фініш всередині таблиці спровокує нові зміни, не кажучи вже про те, що сам Почеттіно говорить про необхідність підсилення взимку. 

Михайлюк: Почеттіно сам собі не ворог. Він бачить Мудрика в тренувальному процесі, регулярно його ставить, інакше б могли віддати його в оренду ще влітку. 

Довідка «УФ»: і що ж награв Мудрик у поточному сезоні?

17 матчів у чемпіонаті Англії та Кубку ліги: 3 голи, 2 асисти, 1 реалізований післяматчевий пенальті, 4 жовтих картки.

– Куди Міша може піти в такому випадку?

Громіков: Якщо взяти гру та статус Мудрика в цей момент і уявити його трансфер, то це, скоріше за все, буде оренда в якийсь скромніший європейський клуб за межами Англії. В нього дуже довгий контракт, вигідно продати Мудрика Челсі найближчим часом не вдасться. 

Михайлюк: Я не є прихильником цієї теорії. Думаю, цього сезону Мудрик гратиме в Челсі. Якщо ж обговорювати теоретично, кейс Зінченка показав, що рік у ПСВ пішов йому на користь, про це Саша неодноразово говорив публічно. В теорії це може бути для Мудрика корисним досвідом, який зробить його сильнішим. 

– І що для Челсі типовіше: продаж «за скільки дадуть» чи продаж частини прав, здача в оренду без права викупу?

Громіков: Челсі наробив дивних речей після появи нинішнього керівництва! 

Їм пощастило вписатися в норми фейр-плей за рахунок кількох вдалих продажів, але так не буде продовжуватися вічно. Та, враховуючи загальну тенденцію, для Челсі продаж за пристойну суму буде пріоритетом з будь-яким гравцем, якого вони не вважають ключовим. Мудрик таким не є, але в нього досі залишається час, щоб заробити цей статус.

Михайлюк: Коли ти платиш 100 млн [70 + 30 можливими бонусами], ти розраховуєш на результат. Челсі останніх 20 років купляв тих чи інших гравців, які у підсумку так і не заграли.