«Слован замазався в кров українців»: ексфорвард Металіста, який пограв у Словаччині, про ганебний матч з Динамо (Москва)

Переглядів 21880
Андрій Піскун Андрій Піскун
8 голосів
«Слован замазався в кров українців»: ексфорвард Металіста, який пограв у Словаччині, про ганебний матч з Динамо (Москва)
Олексій Дерипапа. Коллаж: «Український футбол»
Колишній український нападник Інтера з Братислави Олексій Дерипапа ексклюзивно для «УФ» прокоментував спаринг словацького Слована проти московського Динамо.

Поки притомні європейці всіляко стороняться представників країни-агресора, деякі клуби примудряються потрапити в зашквар. Слован із Братислави провів спаринг із московським Динамо. І це у той день, коли ракети окупантів бомбили Україну, пошкодивши стадіон київського Локомотива – учасника Другої ліги та клубу, який дає можливість займатися футболом сотням дітей. 

Сайт «Український футбол» поспілкувався із Олексієм Дерипапою. Колишній форвард СК Миколаїв, Металіста й Інтера (Братислава) висловився про матч Слована з Динамо (Москва) і пояснив, чому такий зашквар взагалі стався із європейським клубом. 

«Я впевнений, що матч Слован – Динамо (Москва) – це політичне рішення, яке пов’язано із зміною політичного вектору в Словаччині»

– Олексію Володимировичу, у той час, як Росія обстрілює нашу країну, Слован проводить спаринг із Динамо (Москва). Це як, взагалі, розуміти?

– Мені шкода, що словаки взяли у цьому участь, адже ми, як слов’яни, братні народи, на відміну від міфу про наше братерство з росіянами. Але, як ми бачимо, хворіти на негарні речі можуть всі. 

Що я можу сказати. По-перше, УЄФА має мати чітку позицію і не дозволяти європейським клубам проводити товариські матчі з росіянами. А по-друге, у Словаччині прем’єр-міністром став Роберт Фіцо, який є Орбаном номер 2. Він виступає проти військової допомоги Україні, на відміну від попереднього уряду. 

Це підводить нас до тези «спорт внє палітікі» – відверто рашистського лозунгу, який існує лише для того, щоб виправдовувати тих, хто за гроші продався Росії. 

Матч Слована з Динамо (Москва) не вкладається у мене в голові. Динамо – це міліція, НКВС – тобто репресивний орган, який чинив злочини на протязі всієї історії. А Росія, як правонаступник СРСР, ці злочини не засудила, а навпаки продовжила. 

Я впевнений, що матч Слован – Динамо (Москва) – це політичне рішення, яке пов’язано із зміною політичного вектору в Словаччині. 

Роберт Фіцо та Віктор Орбан. Фото: Google

– Що б ви хотіли сказати словакам? Можливо, нас передрукують їхні ЗМІ і вони вас почують.

– Важко здобувати репутацію, але легко вимастити її в кров. І це кров мирних громадян України, адже Росія не дотримується жодних правил війни. Окупанти бомблять не військові об’єкти, а просто стріляють, куди можуть влучити, і вбивають людей. 

Учора ракета упала на стадіон футбольного клубу та дитячої академії в столиці, пошкодила стадіон «Локомотив» у Києві, а у цей же день словаки грають з Динамо (Москва). Але ж треба бути солідарними у футбольному колі, а не йти на поводу у посіпак, котрі намагаються знищити народ України і повернути СРСР-2! 

Матч Слована з Динамо (Москва) – це абсолютно негідний і ганебний вчинок, який немає нічого спільного зі спортом. Вони підтримали російський футбол, який підтримує російську армію, тобто, опосередковано підтримали злочини окупантів на нашій землі. 

Слован замазався в кров мирних українців, які загинули від російських ракет. Їх же ніхто не змушував грати, вони зробили це з власної волі, намагаючись підтримати політику Фіцо. Ця чорна пляма назавжди залишиться в історії Слована. Невже словацьке суспільство й УЄФА не усвідомлюють цих простих речей?

«Мені здалося, що в Інтері словаки зверхнє ставились до легіонерів, навіть, до Сіларда Немета, який згодом перейшов у Мідлсбро»

– Можна сказати, що УЄФА підтримує режим Путіна?

– Підтримує, тому що УЄФА залежить від російських грошей. Якщо хтось мовчить або не бачить російських злочинів, то він якимось чином вмотивований або дотичний до цього. 

– Ви трохи пограли у Словаччині. Розкажіть, що вони за народ?

– Моя кар’єра там не склалася з різних причин, тому моя думка може не бути об’єктивною. Мені здалося, що в Інтері словаки зверхнє ставились до нас [легіонерів], навіть, до [місцевого нападника угорського походження] Сіларда Немета, який згодом перейшов у Мідлсбро. У нього був словацький паспорт, але він є уродженцем міста, де проживає багато угорців, і словаки сприймали його саме як угорця, а не свого співвітчизника. Були якісь жарти, незрозумілі підколи.

Олексій Дерипапа. Фото: Google

Тут треба трохи зануритись в історію. За панування червоної Росії над половиною Європи існувала об’єднана держава Чехословаччина. Словацький народ не дуже прагнув у Європейський Союз, їм просто поталанило з місцеположенням, і це відіграло вирішальну роль. 

Прихід до влади Фіцо – це не спонтанне явище, адже за нього проголосувала більшість мешканців Словаччини, тому, напевно, вони підтримують його політику.

X