«Завдання Полісся – ті, які й були: фінал Кубку та зона єврокубків»: Шищенко – про повернення й поразку від Оболоні

Переглядів 1259
Олександр Петров Олександр Петров
3 голоси
«Завдання Полісся – ті, які й були: фінал Кубку та зона єврокубків»: Шищенко – про повернення й поразку від Оболоні
Сергій Шищенко. Фото: Полісся
Виконуючий обов’язки головного тренера Полісся Сергій Шищенко прокоментував для «УФ» поразку команди у чемпіонаті проти Оболоні (0:1).

Полісся першим у 2024 році змінило головного тренера: замість Юрія Калитвинцева команду очолив Сергій Шищенко, який вже очолював житомирян у Першій лізі, а в осінній частині сезону працював у ПФК Звягель, який залишив зимувати лідером Другої ліги.

Втім, дебют в УПЛ Сергія Юрійовича виявився вкрай складним: уже на 2-й хвилині Полісся через вилучення втратило одного із центральних захисників – Сергія Чоботенка. В підсумку команда зазнала третьої поспіль поразки у чемпіонаті (0:1), причому знову від клубу, який перебуває у нижній частині турнірної таблиці. 

Зазвичай після такого дебюту на новому рівні в тренерів особливого бажання розмовляти з пресою нема, але Сергій Шищенко – людина, яка поважає працю журналістів. Перебуваючи в мікст-зоні, він терпляче переходив від однієї камери до іншої, відповідаючи на всі запитання представників ЗМІ. Лише на останнє прохання про інтерв’ю, глибоко зітхнув і промовив: «Ох і багато у всіх сьогодні до мене уваги».

Виконуючий обов’язки головного тренера Полісся Сергій Шищенко після матчу з Оболонню в ексклюзивному інтерв’ю сайту «Український футбол» розповів про таке:

  • як гралося в першому матчі після повернення в Полісся
  • чому після вилучення замінили саме Назаренка
  • чи означає букет жовтих карток, що команди грали грубо
  • які завдання ставились перед Поліссям і лишилися зараз

 «Я задоволений грою, але не рахунком»

– Можу сказати одне: є задоволення грою команди, але не рахунком, – почав розмову Сергій Щищенко. – Залишившись удесятьох і пропустивши у дебюті матчу, ми зуміли перевернути гру. Десь, починаючи з середини тайму, вже повністю її контролювали. У другому таймі ми домінували, володіли ініціативою та створили напруження біля воріт суперника. В обох таймах були непогані моменти, на жаль, нас підвела реалізація. 

– Можна почути вашу оцінку: наскільки все ж таки вилучення вже на другій хвилині позначилося на співвідношенні сил? 

– Звичайно, вдесятьох важко грати весь матч, але я пишаюся своїми хлопцями. У нас була перевага, дуже гарним був вихід із оборони у атаку – агресія. Тому я задоволений. Попереду у нас багато тренувальної роботи для того, щоб зробити команду збалансованою і покращити нашу гру. Вважаю, що все буде добре у нас і ми почнемо рухатися тільки уперед. 

«Ситуація була критичною, тому перебудовувалися у ході гри»

– Чому після вилучення ви замінили саме такого швидкого гравця, як Назаренко? Чи були у вас інші варіанти? 

– Варіанти були, але ми вирішили зробити саме так, і, на мою думку, це був правильний вибір. 

– Чому не грали з перших хвилин Таллес Коста та Грицук? 

– Тому що вибір випав на інших виконавців. 

Таллес Коста. Фото: Полісся

– Були якісь тактичні перебудови? 

– Так. Ми вийшли грати з одним опорним півзахисником, однак вже у ході матчу довелося перебудуватися – грати у два опорники. Ситуація була критична, і нам потрібно було грати саме так. 

«Пауза на збірні піде Поліссю на користь»

– Що вас зараз більше всього хвилює? 

– Емоційний стан і настрій хлопців. Добре, що зараз буде пауза на збірні, яка, думаю, піде нам на користь. Попереду багато роботи. Треба плідно попрацювати і тактично, і фізично. Вважаю, після паузи настрій у команді підніметься, і гра у нашому виконанні буде дуже добротною. 

– Крім вилучення, арбітр виніс ще десять попереджень: чотири – вашій команді, шість – супернику. Невже гра була такою грубою? 

– Це була дійсно бійня, але це футбол. Тому емоції іноді били через край – захльостували гравців як однієї, так і іншої команди. 

– Президент Полісся Геннадій Буткевич уже поставив перед вами якісь конкретні завдання? 

– Завдання наші залишаються тими, які й були: у Кубку України – пробитися у фінал, у чемпіонаті – зона єврокубків. Так що рухаємося тільки уперед.