«Женя докладе усіх зусиль, щоб грати в основному складі Дніпра-1»: Книш — про братів Пасічів, Антюха та Нафтовик

Переглядів 39602
Артем Жилінський
Артем Жилінський
4 голоси
«Женя докладе усіх зусиль, щоб грати в основному складі Дніпра-1»: Книш — про братів Пасічів, Антюха та Нафтовик
Євгеній Пасіч. Фото: СК Дніпро-1
Володимир Книш розповів «УФ» про перспективу Євгенія Пасіча у Дніпрі-1. Тренер ФК Полісся згадав, як перетинався з братами Пасічами ще десять років тому.

Один із головних трансферів Нового 2023 року – продаж Євгена Пасіча з Вереса в СК Дніпро-1. Досвідчений футболіст переходить за гроші – це саме по собі цікаво. А коли, як виявляється, лідер чемпіонату витрачається не на легіонера, а на гравця з дніпрянською школою, постає питання – а чим Пасіч цікавий і яким був його шлях до головного претендента на медалі?

Розповісти про братів нам зможе фахівець, який сприяв їхньому прориву в кар’єрі. Володимир Книш по завершенні кар'єри гравця розпочав тренерську діяльність. Влітку 1999 року приєднався до тренерського штабу дніпровського Дніпра, що буде мати вплив на тренерську роботу в Нафтовику-Укрнафті. Адже саме тісна співпраця з академією Дніпра допомогла загравати молодь в Нафтовику з Охтирки. Так тренер і перетнувся із братами Пасічами. З 2022 року Книш тренер у першоліговому Поліссі. 

В ексклюзивному інтерв'ю сайту «Український футбол» Володимир Книш розповів про молодих Пасічів у Нафтовику, перспективи Євгена Пасіча у Дніпрі-1 та чи ведуться перемовини дніпрян з Вересом стосовно його брата Геннадія. 

«Пасічі були ключовими футболістами тієї команди»

— Володимире Миколайовичу, ви перетиналися із брами Пасічами майже десять років тому. Розкажіть, якими були ці хлопці, коли їм було по 20 років.

— Вони потрапили в Нафтовик з дубля Дніпра. На той момент в резервній команді дніпровського клубу Пасічі були провідними гравцями. Але, коли вони потрапили в Першу лігу України, то спершу їм було важко конкурувати за місце в стартовому складі. Пасічі гарно працювали на тренуваннях і досить швидко потрапили в дорослий футбол.

— Наскільки сильно брати відрізняються у психологічному плані?

— Вони дуже відрізняються. Геннадій — більш спокійний хлопець. А Євген — холерик. Женя — запальний.

— А як сильно відрізняються Пасічі у футбольних уміннях?

— Женя — більш жорсткий, але прямолінійний, проте його брат Гена — більш креативний. Але вони так і грають. Геннадій знаходиться вище на полі, ніж його брат Євген. Женя може відіграти правого або лівого крайнього захисника, але я не пам’ятаю, щоб Геннадій був на цій позиції. Євген має кращі навички для оборони, а Геннадій — креативніший і націлений на атаку.

— Кожен з братів Пасічів зіграв понад 90 матчів за Нафтовик. Яку роль відігравали ці гравці у вашій команді та як ви можете схарактеризувати Нафтовик тих часів?

— Нафтовик вважали сильним середнячком у Першій лізі, але на третій рік мого керівництва команда могла навіть розраховувати на підвищення у класі. Це могло статися за певних умов, скажімо так, колектив у футбольному плані був до цього готовим. 

А Пасічі були ключовими футболістами тієї команди. Вони не були віковими гравцями, але дійсно були провідними у Нафтовику. Я б ще додав до них такого футболіста, як Леван Арвеладзе. Ця трійка молодих гравців виконувала такий же обсяг роботи, як і ветерани команди.

«Я вважаю, що, можливо, по Геннадію зараз йдуть перемовини»

— Як ви вважаєте, чому Дніпро-1 звернув свою увагу на Євгена Пасіча, а не на Геннадія? В інтерв’ю він говорив, що й брат у полі зору…

— Ви знаєте, я думаю, що Дніпро-1 теж звернув увагу на Геннадія. Я вважаю, що, можливо, по Геннадію зараз йдуть перемовини. Навряд чи один брат піде, а інший залишиться у Вересі. Наскільки  я знаю, вони завжди намагаються бути поряд — не розлий вода. 

Імовірно, ще не настав час, щоб анонсувати перемовини з Геннадієм, але я думаю, що вони точно ведуться. Мабуть, його сильно не хочуть відпускати з Вересу. Клуб можна зрозуміти, адже він у них провідний гравець.

— Як ви думаєте, на якій позиції буде виступати Євген у Дніпрі-1?

— Я думаю, що буде грати на позиції захисника. Але він універсальний хлопець. Футбол — така річ, що флангові гравці можуть грати у півзахисті та захисті. Якщо Женя буде гарно закривати ці дві позиції, то ми побачимо його, як універсала. Але я думаю, що більше буде грати крайнього захисника.

— Які перспективи у Євгена в Дніпрі-1. Його брали під основу або ротацію?

— Знаючи характер хлопців, вони не здаються та не зупиняються, але докладуть усіх зусиль, щоб грати в основному складі.

— А Кучер розраховує зараз на нього,  як на основного, чи на футболіста, який вчасно замінить когось?

— Ротація, в такому клубі, як Дніпро-1 — достойна пропозиція. Ми знаємо, яке місце зараз займає цей клуб. Відомо, що Дніпро-1 має великі плани стосовно розвитку. Мені здається, що просто так для ротації гравця брати не будуть. Футболіста беруть в нову команду з прицілом на те, що він буде грати в складі. А далі — побачимо.

«Нафтовик мав певну співпрацю з Дніпром»

— Нафтовик був багатим на перспективних футболістів, той же Антюх, Пасічі та Арвеладзе. Як думаєте, чому так сталося і чи вдалося молодим футболістам показати свої максимальні можливості?

— Так, в Нафтовику справді було багато талановитих молодих гравців. Я вважаю, що так сталося через дві причини. В той час, Нафтовик мав певну співпрацю з Дніпром і молоді гравці робили перші кроки у дорослому футболі саме у нас. Потім ця співпраця пішла на спад. Тому клубу довелося розраховувати не тільки на дніпровські кадри, але й на свої.

 Коли у Нафтовика були великі фінансові  проблеми, то в Охтирці грало п’ять-шість людей, які вийшли з місцевого футболу. Для міста, в якому живе 30 тисяч — достойний показник. У нас був чудовий сплав молоді та досвідчених гравців. Молодь тягнулася за лідерами колективу. Вони хотіли довести свою конкурентоспроможність. Ці фактори дозволяли їм прогресувати.

— Як ви оцінюєте перспективи Антюха?

— Антюх ще досить молодий гравець, ми просто багато чуємо про нього. Я вважаю, що у нього ще все попереду, якщо буде стабільнішим. Також потрібно, щоб у таких гравців вірили та вони могли грати з довірою. Якщо він буде стабільно виходити в основі, то він однозначно додасть. 

— Пасічі досягнули свого піку?

— Хоч їм і по 30 років, але вони будуть прогресувати.