Вернидуб зупинив Зорю, Ротань та Григорчук розійшлися миром, Довбик зробив дубль. Підсумки 20-го туру УПЛ

Переглядів 42749
Андрій Каплун Андрій Каплун
Артем Довбик. Фото: ФК Дніпро-1
Шахтар, Дніпро-1 та Динамо здобули по три очки, але ці перемоги були дуже неподібними одна на одну. Руслан Ротань на чолі Олександрії знову зіграв внічию, а Юрій Вернидуб та його Кривбас перервали безпрограшну серію Зорі ‒ «УФ» підсумовує черговий тур УПЛ.

Юрій Вернидуб на чолі Кривбасу зупинив переможну ходу своєї колишньої команди, луганської Зорі. Віктор Скрипник здобув із Ворсклою першу перемогу після зимової перерви, а Руслан Ротань з Олександрією знову зіграв внічию.

Динамо на класі обіграло Минай, а Шахтар та Дніпро-1 хоч і здобули по три очки, але залишили питання своєю грою. Знову забили Артем Довбик та Владислав Ванат.

Сайт «Український футбол» розбирає головні події та факти 20-го туру української Прем’єр-ліги.

Початок туру: Ворскла обіграла Інгулець та перервала свою п'ятиматчеву безвиграшну серію

Суперники підходили до матчу у діаметрально протилежному настрої. Ворскла ще не перемагала цього року та мала безвиграшну серію з п'яти матчів, а Інгулець провів під керівництвом Сергія Ковальця чотири поєдинки, в яких здобув три перемоги і навіть піднявся до верхньої частини турнірної таблиці.

Три очки більше потрібні були команді Віктора Скрипника, але в першому таймі вона мала великі проблеми при позиційних атаках. На допомогу прийшов стандарт – Василь Кравець, який діяв у цьому матчі на позиції центрбека, підключився до розіграшу штрафного та забив свій третій гол в цьому сезоні.

Після цієї перемоги Ворскла обійшла Інгулець у турнірній таблиці, але сам факт сусідства цих суперників – великий успіх для петровської команди та невдача для полтавців.

Зв'язка туру: Ванат знову забив з передачі Шепєлєва, а Динамо здобуло другу поспіль «суху» перемогу

Динамо на класі обіграло Минай на домашньому стадіоні. Ця перемога стала для киян другою поспіль із «сухим» рахунком.

Дебютний гол за «біло-синіх» забив 18-річний півзахисник Антон Царенко, а зв'язка Ваната та Шепєлєва спрацювала у другому турі поспіль – Володимир віддав зручну передачу, а Владислав розібрався із захисником та відправив м'яч у ворота суперника.

Динамо з кожним туром поступово набирає форму. У наступному поєдинку має повернутися лідер команди Віталій Буяльський, у якого закінчилася триматчева дискваліфікація, що повинно значно підсилити атакуючий потенціал киян. За цей час, щоправда, його відставання від дніпровця Довбика в таблиці найвлучніших виросло аж до шести голів. Навіть і не знаємо, чи вважати ще Віталія претендентом на звання найкращого бомбардира.

Минай традиційно є зручним суперником для Динамо – закарпатці програли всі вісім матчів в історії протистоянь. Команда Мірчі Луческу йде до виходу з затяжної кризи, але лише двобій із Шахтарем, який відбудеться за два тижні, відповість на питання про вірність цього шляху.

Нереалізація туру: Шахтар здобув нервову перемогу над Металістом

Шахтар приймав Металіст на ужгородському стадіоні «Авангард», де цього сезону проводить свої номінально домашні матчі харківська команда. Клуби дотрималися домовленості, якої досягли у першому колі – восени «гірники» попросили зіграти свій виїзний поєдинок на «Арені Львів», що було зручно їм логістично під час участі у груповому турнірі Ліги чемпіонів.

Тоді Металіст розгромно програв Шахтарю з рахунком 1:6, але цього разу донецькій команді було набагато складніше.

Підопічні Ігора Йовічевіча створили велику кількість моментів, але довго не могли реалізувати свою перевагу. У деяких моментах Шахтарю не щастило – м'яч тричі влучав у каркас воріт Металіста. Кілька разів харків'ян рятував голкіпер Данило Єрмолов.

Коли ж у середині другого тайму спрацювала награна зв'язка Георгія Судакова та Артема Бондаренка, «гірники» розслабилися та втратили концентрацію. На останніх секундах грубої помилки припустився воротар Анатолій Трубін, але форвард Максим Прядун втратив чудовий шанс принести Металісту почесну нічию та відібрати у Шахтаря важливі очки.

Безвиграшна серія харків'ян досягла вже 13 матчів, але за зустріч із Шахтарем команду Периці Огнєновича можна похвалити – вона не відсиджувалась в обороні та намагалася відповідати своїми атаками на тиск «гірників». З кожним туром «жовто-сині» грають у все більш змістовний футбол, тому незабаром їхня невдала смуга має, нарешті, перерватися.

Відзначимо дебют у складі Металіста іспанського флангового захисника Роберто Коррала.

Несподіванка туру: Кривбас із Вернидубом на чолі обіграв Зорю та перервав переможну серію колишньої команди свого тренера

Кривбас під керівництвом Юрія Вернидуба перервав одразу дві серії Зорі – безпрограшну, яка складала вісім матчів, та переможну, що налічувала чотири поєдинки.

Зоря мала перевагу на полі Кривбасу, але господарі вкотре продемонстрували характер та бійцівські якості. Луганці втричі більше пробили по воротах суперника, проте відмінну гру видав голкіпер криворізької команди Андрій Кліщук.

Боснійський хавбек Ріфет Капіч, який забив переможний гол, підтвердив свій статус одного з лідерів колективу Юрія Вернидуба.

Після впевненого старту другої частини сезону Зоря вважалася кандидатом на друге місце, але через поразку в Кривому Розі луганчанам скоріше доведеться боротися за бронзові медалі з Динамо та Олександрією.

Кривбас відірвався від зони стикових матчів вже на десять очок і може не перейматися збереженням прописки в українській Прем'єр-лізі.

Нулі туру: Рух та Верес зіграли внічию у битві за виживання

Враховуючи турнірне становище, поєдинок між Рухом та Вересом вийшов дуже нервовим. Гравці часто помилялися у простих ситуаціях та не створили великої кількості гольових моментів. Для обох суперників було важливо не програти прямому конкуренту, тож ніхто не хотів ризикувати.

Рух отримав можливість вирвати перемогу після вилучення хавбека рівнян Олександра Лебеденка за 20 хвилин до кінця матчу, але відповів на це лише прямою червоною карткою Едсона у компенсований час.

Обидві команди продовжили свої негативні серії – Верес не може перемогти протягом останніх дев'яти матчів, а Рух – чотирьох. Рівняни можуть радіти з того, що нарешті перервали клубну рекордну серію з 15 поєдинків, у яких вони пропускали голи.

Тренерська дуель туру: Олександрія та Чорноморець зіграли внічию

Одним із найбільш інтригуючих поєдинків 20-го туру була зустріч Олександрії під керівництвом молодого фахівця Руслана Ротаня з Чорноморцем, який очолює досвідчений Роман Григорчук.

Наставник одеситів зробив висновки з матчу минулого туру, в якому Олександрія розгромила Ворсклу. «Моряки» віддали ініціативу супернику, грали низьким блоком в обороні та діяли дуже компактно.

План Григорчука ідеально спрацював у першому таймі. Вкотре свою індивідуальну майстерність продемонстрував Данило Алефіренко, який забив четвертий гол у п'яти матчах за Чорноморець.

Однак вилучення хавбека одеситів Олександра Демченка, який взимку перейшов саме з Олександрії, змусило гостей притиснутися до своїх воріт. В одному з епізодів цим вдало скористався Кирило Ковалець, який забив другий м'яч в поточному сезоні, і знову у ворота Чорноморця.

Нічия стала закономірним результатом цікавого поєдинку. Олександрія продовжила свою безпрограшну серію до семи матчів, шість із яких завершилися внічию.

Чорноморець підтвердив своє звання однієї з найбільш прогресуючих команд після зимової паузи. Одесити ще не програвали у другому колі та набрали дев'ять очок у п'яти поєдинках.

Перестрілка туру: Дніпро-1 розгромив ФК Львів завдяки дублям Довбика та Гуцуляка

Матч між одним із лідерів та головним аутсайдером УПЛ завершився прогнозованою впевненою перемогою перших. Проте гра подарувала масу інформації для аналізу тренерським штабам обох команд.

І Дніпро-1, і ФК Львів жахливо діяли в обороні. Якби гравці групи атаки були більш влучними, то глядачі могли побачити більше семи голів у цьому матчі.

Особливо вражає така гра у захисті від футболістів національної збірної України Олександра Сватка та Едуарда Сарапія, а також костариканця Рональда Матарріти.

Оскільки дніпряни мають більш майстерних виконавців в атаці, їм вдалося в результаті оформити різницю в рахунку, яку прийнято називати «розгромом». По два м'ячі забили Олексій Гуцуляк та Артем Довбик, на рахунку якого вже 17 голів у поточному сезоні УПЛ та комфортний відрив в шість м’ячів від динамівця Віталія Буяльського у гонці бомбардирів.

Однак після цього матчу Олександр Кучер, скоріш за все, не буде задоволений грою своєї команди загалом – попереду на дніпрян чекають більш сильні суперники, які каратимуть за помилки в обороні та не дадуть так вільно створювати гольові моменти.

Поки що Дніпро-1 виграв у третьому матчі поспіль і тримається на відстані одного очка від Шахтаря. А от ФК Львів, незважаючи на запрошення взимку 14 нових футболістів та зміну головного тренера на початку другого кола, з такою грою не зможе серйозно претендувати на збереження місця в УПЛ.

Розгром туру: Колос здобув впевнену перемогу над Металістом 1925

Колос на домашньому стадіоні взяв реванш у Металіста 1925 за поразку в першому колі. Ковалівці як ніколи серйозно підійшли до реалізації гольових моментів та закрили питання про переможця матчу вже до середини другого тайму.

Дублем відзначився півзахисник Павло Оріховський, на рахунку якого тепер сім голів в поточному сезоні, з яких чотири гравець провів із пенальті. Нарешті забив форвард Денис Безбородько, який відзначився вперше із серпня минулого року.

В складі Колоса на заміну вийшов 18-річний дебютант – хавбек Олег Криворучко.

Взагалі, Колос вперше в сезоні здобув велику перемогу і забив більше двох м'ячів за матч. При цьому всі виграші команди Ярослава Вишняка були із «сухим» рахунком. Загалом, ковалівці не пропускали у свої ворота в 11 із 20 поєдинків – відмінний результат для команди з середини таблиці.

Металіст 1925 демонструє негативну тенденцію – після приходу Едмара та Олега Голодюка на тренерський місток харків'яни програли п'ять матчів із 13, але всі ці поразки були розгромними (загальний рахунок 1:20). Це говорить про нестачу характеру та бійцівських якостей колективу.

Безпрограшна серія Металіста 1925 складає вже сім матчів, і команда з міцного середняка поступово перетворилася на одного з численних борців за виживання.

Гол туру: Ріфет Капіч (Кривбас) у ворота Зорі

Ефектний удар боснійського хавбека в дев’ятку воріт Олександра Сапутіна приніс Кривбасу неочікувану перемогу в поєдинку з одним із лідерів української Прем’єр-ліги.

Герой туру: Андрій Кліщук (Кривбас)

Голкіпер команди Юрія Вернидуба зробив сім сейвів в переможному матчі проти луганської Зорі та залишив таки свої ворота «на замку».