Перша ліга

Чи нав’яжуть Карпати боротьбу Поліссю, ЛНЗ та Оболоні за вихід в УПЛ: анонс та прогноз другого етапу Першої ліги

13257
Андрій Піскун
1 голос
Фото: ФК Полісся
«УФ» підготував прев’ю до заключної частини чемпіонату Першої ліги. Допомогли нам у цьому відомий тренер Олег Федорчук та журналіст Артур Валерко.

8 квітня ФК Чернігів та ФСК Маріуполь відкриють друге коло Першої ліги, яка вперше в історії проводиться в два етапи з розподілом на вісімки сильніших і вісімки слабкіших. Полісся, ЛНЗ (Черкаси), Оболонь, Карпати мріють про Прем’єр-лігу. Їхні переслідувачі, в числі яких такі відомі бренди, як Епіцентр, Металург (Запоріжжя),  Кремінь і Нива (Тернопіль), мріють створити їм гідну конкуренцію. У вісімці тих, хто бореться за уникнення вильоту, досить несподівано опинилися деякі не бідні команди. 

Що нас чекає у першості? Хто підвищиться у класі, а хто вилетить? Чи дійсно у Полісся немає конкурентів? Олег Федорчук та Артур Валерко допомогли сайту «Український футбол» розібратися.

  • Анонс Другої ліги з цими ж експертами можна прочитати за посиланням.
  • Представлення учасників Другої ліги від нашого сайту – читайте за посиланням.

Група на вибування

Гірник-Спорт (Горішні Плавні)

Прийшли  Пішли
головний тренер Дірявка (Перемога), воротар Веклич (Інгулець), захисник Сорока (Скорук), захисник Д.П.Сидоренко (Кремінь), захисник Базаров (СК Дніпро-1-Борисфен), захисник Даценко (Буковина), захисник Чалий, захисник Лебедєв, нападник Кравченко (всі ‒  СК Дніпро-1), півзахисник Романов (повернувся в клуб), півзахисник Пасечнюк (ФК Орлівка), захисник Вороп, захисник Яковенко (всі ‒ Гірник-Спорт-2) головний тренер Жабченко, воротар М.Коваленко (Нива Вінниця), захисник Малакі (Нива Бузова), захисник Хондак (Верес), захисник Ніколишин (Металіст), півзахисник Емере (Звягель), півзахисник Сейтхалілов (Металург Запоріжжя), півзахисник Сологуб (Металіст 1925), півзахисник Д.Шинкаренко (Прикарпаття), воротар Дворник, захисник Сметанін, захисник Сємілєт, захисник Цвіренко, півзахисник Бодня, півзахисник Зоренко, півзахисник Сеницький, півзахисник Трохимчук

Федорчук: У Гірника-Спорт практично нова команда. Змінилося багато гравців, прийшов новий тренер Дірявка, у нього мало досвіду самостійної роботи. Тут йому доведеться з нуля створювати команду. Тому Гірнику-Спорт буде дуже проблематично підніматися.

Головною втратою команди я вважаю тренера Жабченка та півзахисника Шинкаренка. Без них буде дуже тяжко. А з придбань, переважно молоді хлопці, жодного відомого футболіста, крім Романова, який після Металіста не може знайти себе в футболі! Команда буде незіграною.

Валерко: У Гірника-Спорт є один незмінний спонсор – місцевий гірничо-збагачувальний комбінат, частина великої корпорації Ferrexpo. А довкола цієї організації багато судових розглядів, відбуваються арешти рахунків і інші дії, які не сприяють стабільності її гуманітарних проектів, до яких варто відносити й футбольний клуб. Тому в останні роки Гірник-Спорт тільки втрачає лідерів, а бере все менш і менш досвідчених гравців. У Дірявки, який замінив досвідченого Жабченка на посту головного тренера, буде винятково складна, проте творча робота – із 2,5 досвідчених гравців і необстріляної молоді сформувати колектив, який би ще й поборовся за збереження місця в Першій лізі. Успіх за таких обставин буде фантастичним тренерським успіхом багаторічного помічника Миколи Павлова та Дмитра Михайленка.

Прогноз: 8 місце.

ФСК Маріуполь

Прийшли  Пішли
тренер воротарів Шуховцев (раніше працював у ФК Маріуполь), захисник Тепляков (раніше грав за ФК Вовчанськ), півзахисник Петров (Локомотив Київ) тренер воротарів Нестеренко, захисник Строчинський

Федорчук: Сильна сторона цієї команди – це молодь, яка перейшла із ФК Маріуполь і друголігового Яруду. Вони добре знають одне одного, тож проблем із зіграністю не буде. Слабка сторона – команда базується не у своєму місті, і у зв'язку з цим є проблеми з житлом, тренувальним процесом та у психології.

У ФСК Маріуполь дуже перспективний тренер. Красноперов виділявся своєю роботою у Другій лізі, було багато яскравих перемог над лідерами. Якщо ФСК Маріуполь вдалося зберегти склад, значить, з фінансами у них гаразд. У Першій лізі рідко комусь вдається зберегти склад, особливо, серед аутсайдерів.

Олег Красноперов. Фото: ФСК Маріуполь

Валерко: У команди вкрай скромна комплектація, у клубу – скромні можливості. Грають, зрозуміло, чому, не в рідному місті – базувалися в Вишгородському районі (до слова, громили господарів – перемога 4:1 над Діназом). Але при цьому Красноперов добре використовує свій кадровий потенціал, шукає цікаві варіанти поєднання гравців, розкриває нові імена. Не раз бувало, що футболісти, про яких забули, як їх звати, у цього тренера наново розкривалися – в цьому плані пощастило Теплякову та Петрову, вони можуть себе проявити, як раніше Літюк, Літовченко, Корицький, Биковський.

Прогноз: 7 місце.

СК Полтава

Прийшли  Пішли
захисник Пасічник (Скорук), півзахисник Замуренко (ЛНЗ Черкаси), нападник Дрозд (Стандарт Нові Санжари) півзахисник Гайван (Рятувальник Ромни футзал), півзахисник Пастухов, нападник Руденко

Федорчук: У Полтаві дуже плідно працюють місцеві школи, а Ворскла мало задіює місцевих футболістів, тому комплектувати склад СК Полтава досить легко. Також на Полтавщині сильний обласний чемпіонат, і можна брати футболістів звідти.

У СК Полтава гарна конкуренція складу та непогана лінія атаки. Однак ця команда досить нестабільна – може обіграти лідера та програти аутсайдеру. Придбання у СК Полтава швидше для конкуренції, ніж для посилення. Амбіції у цієї команди скромні, тому, гадаю, вони залишаться на тій же позиції.

Валерко: Містяни живуть великими мріями – хочуть будувати спорткомплекс, новий власний стадіон. Поки ж досвідчений тренер Сисенко, який більше десяти років очолює СК Полтава ще з аматорських часів, зібрав досить яскраву команду, де перезавантажилися хлопці, які колись вважалися дуже перспективними. Зараз Полтава посилила кожну з польових ланок, і хоча зменшила свій вибір у середині поля, всі провідні гравці – Щербак, Стрельцов, Копитов, Каретник, Костенко – на місці.

Прогноз: 1 місце.

Буковина (Чернівці)

Прийшли  Пішли
воротар Медвєдєв (Мотор Запоріжжя), захисник Штифанович (ФК Олександрія), півзахисник Глагола (ФК Поляна ЗАФ ам.), півзахисник Митрик (Буковина юн.), нападник Сергійчук (Верес) захисник Павлюк (ФК Недобоївці), захисник Даценко (Гірник-Спорт), півзахисник Кошман (Нива Бузова), півзахисник Шишигін (Фазенда Чернівці), півзахисник Чепурненко (ФК Кудрівка), нападник Комісар (Баварія Святопетрівське), воротар Чеботарьов, півзахисник Жумига, нападник Королянчук

Федорчук: Буковина має зрушення, за ними буде цікаво спостерігати. Я чекаю від них різкого прогресу. Одна поява Сергійчука чого варта! Хлопець ще вчора непогано грав в УПЛ за Верес, а сьогодні переходить до клубу Першої ліги. З цього можна зробити висновок, що Буковина має фінанси та амбіції. Думаю, вони виграють свою групу, склад у них найпотужніший.

Михайло Сергійчук. Фото: ФК Буковина

Валерко: Буковина підписала цікавих місцевих молодих футболістів і під основу запросила півзахисника Глаголу (колись подавав надії в дублі Шахтаря) та форварда Сергійчука – ці двоє вже вигравали медалі турнірів ПФЛ і немало тут забивали. Деяких гравців із втрачених, можливо, варто було б зберегти, проте всі вони були в ротації й життєво важливі органи не постраждали. Вимальовується непогана команда, у втішному турнірі вона «пошумить», але, безперечно, висновки про її боєздатність треба буде робити, вже коли знову вона перетнеться з суперниками рівня Полісся, Карпат, Епіцентру.

Прогноз: 5 місце.

Діназ (Вишгород)

Прийшли  Пішли
тренер Кардаш (молодіжна збірна України), захисник Басовський (СК Марамуреш), захисник Калинчук (Ураган Черніїв), півзахисник Пастернак (ФК Минай), півзахисник Соловйов (Колос), нападник Півень (НУБіПУ Київ), нападник Ворона (ФА Арсенал Київ) тренер Процюк (Кривбас), захисник Ічанський (Штурм Іванків), захисник Духота (Денгофф Денихівка), півзахисник Богунов (ПФК Львів), півзахисник Вакуленко, півзахисник Куліш (обидва – Лівий берег), нападник Гарнага (Скорук), півзахисник Чуквуемека

Федорчук: Діназ демонструє нестабільні результати. До того ж у них пішла низка провідних футболістів. Чого варта втрата півзахисника Богунова, якого забрав ФК Львів, а він був лідером вишгородської команди без нього буде тяжко. Але головний тренер Головко має амбіції, щоб штовхати команду вперед. Проте, гадаю, піднятися цього сезону їм не вдасться.

Валерко: Граючи в Другій лізі, Діназ міг собі дозволити гравців у віці розквіту, недавніх лідерів клубів вищих дивізіонів. Зараз посилення – студенти, гравці юнацьких команд, аматори. Це говорить саме за себе. При цьому працює тренерський штаб добре, Богунов Діназу кар’єрою зобов’язаний, після дискваліфікації його підняли до рівня, що зміг повернутися в УПЛ. Серед тих, хто пішов, ‒ капітан і лідер захисту Ічанський, важливі вінгери, цікавий опорник-легіонер. Що говорити… Важко буде боротися за перемогу навіть у втішному турнірі. Проте для тих молодих, хто потрапив у цю команду, це буде шанс себе проявити.

Прогноз: 6 місце.

Прикарпаття (Івано-Франківськ)

Прийшли  Пішли
захисник Швець (ЛНЗ), півзахисник Д.Шинкаренко (Гірник-Спорт), захисник Попчук (Кривбас), півзахисник Титов, півзахисник Ю.Радульський, нападник Хома (всі – Прикарпаття-Тепловик) вінгер Оринчак (Діназ), нападник Дитко (Скала 1911 Стрий), захисник Аксьонов, захисник Савошко

Федорчук: Прикарпаття непогано посилилося. Керівництво незадоволене результатами першої частини сезону. Команда довгий час претендувала на четвірку, але наприкінці здала. Тому, гадаю, Прикарпаття боротиметься з Буковиною за перше місце у групі на вибування.

Валерко: Вони до останнього місця боролися за Чемпіонський раунд, а коли не вийшли – підписали під основу центрбека Швеця (вихованець Динамо, який був в порядку в Поліссі та Поділлі) та правого края Шинкаренка (основний у Гірнику-Спорт). Серед суттєвих втрат – тільки півзахисник і нападник Оринчак, який після повернення не заграв за Прикарпаття так, як колись. Можна сказати, що команда стане сильнішою, а якби ще вилікувався й вийшов на хорошу форму вінгер Волошинович – то тим більше. 

Прогноз: 2 місце.

Скорук (Нікопольський район)

Прийшли  Пішли
захисник Мігунов (ЛНЗ Черкаси), захисник Ходуля (повернувся в Скорук), півзахисник Сліпухін (востаннє грав за ФК Тростянець), нанападник Гарнага (Діназ), нападник Здирко (УТК Паланка), падник Шаповал (Нива Бузова), нападник Куліш (востаннє грав за ВПК-Агро) захисник Пасічник (СК Полтава), захисник Сорока (Гірник-Спорт), захисник Лаптєв, півзахисник Разуваєв, нападник Мішуренко, нападник Шарко

Федорчук: Команда базувалася в безпосередній близькості від лінії фронту, і я не знаю, наскільки позначиться на стабільності їхній переїзд в Умань. У чужому місті інтерес буде значно нижчим і амбіції керівництва теж впадуть. Думаю, Скорук здасть, порівняно з минулим сезоном.

Валерко: Непоганий склад у команди, підписали колишніх зірок, колишніх талантів, відпустили запасних – за винятком Мішуренка, ці гравці впливу на результат не мали. Якби все було, як раніше, і грали в Нікополі, можна було б прогнозувати навіть перемогу у втішному турнірі. Проте зараз в іншій області, переживаючи за свої домівки, гравці Скорука будуть боротися з подвійним психологічним тиском.

Прогноз: 3 місце.

ФК Чернігів

Прийшли  Пішли
нападник Федосов (Динамо Ічня) півзахисник Панько

Федорчук: У ФК Чернігів молода команда та тренер. Вони й так уже стрибнули вище за голову, набравши очки там, де ніхто не чекав. Думаю, у другому колі все стане на свої місця.

Валерко: ФК Чернігів – це такий український варіант Атлетіка (Більбао): вони стараються запрошувати тільки футболістів зі своєї області, нечисленні винятки – це іногородні, які все ж раніше грали за команди Чернігівщини й запрошені звідти. За таких обставин до результатів команди треба ставитися з розумінням – із своїх кадрів колишній гравець Десни Чорний витискає 150%, а дехто з його підопічних (як Мирослав Сердюк, Мироненко, Вовк, Кулик, Сираш) приємно дивує й суттєво додає за цей сезон. Завдяки зіграності та цілісності колективу вони можуть піднести не один сюрприз – тому скажу так: за підбором гравців і загальнокомандним досвідом вони у трійці знизу, проте за бойовитістю, вольовими якостями завжди допомагають команді фінішувати вище, ніж можна очікувати.

Прогноз: 4 місце.

Чемпіонська група

Кремінь (Кременчук)

Прийшли  Пішли
воротар Слуцький (Оболонь), захисник Дудник (Баник Соколов Чехія), півзахисник Касімов (ФК Минай), півзахисник Кіреєв (раніше грав за ФК Нікополь), нападник Трофимюк (раніше грав за ФК Маріуполь) воротар Єрмолов (Металіст), захисник Д.П.Сидоренко (Гірник-Спорт), нападник Лісняк (Васт Миколаїв), нападник Куць

Федорчук: Кремінь може максимум піднятися на одну позицію, бо конкуренти мають сильніші склади. У Кремня хороший тренер – Локтіонов. Команда при ньому дуже непогано виглядала у домашніх матчах. Втрати у них істотніші, ніж придбання, тому їм буде тяжко.

Валерко: Тут у нас головна сенсація турніру. Минулого сезону з більшою кількістю досвідчених гравців вони йшли на виліт, а тепер, маючи наймолодший склад і наймолодшого тренера, вийшли в Чемпіонський раунд. Ясно, що це фурор. Металіст уже перехопив Єрмолова, інші клуби з числа середняків УПЛ і лідерів Першої ліги цікавляться іншими провідними гравцями Кременя. Крім основного воротаря, суттєвих втрат у Локтіонова більше немає. А такі гравці, як Дудник, Касімов, Кірєєв і Трофимюк, пройшли клуби УПЛ і вважалися перспективними. Якщо і їх розкриють, це буде хороше підсилення. 

Прогноз: 8 місце.

Нива (Тернопіль)

Прийшли  Пішли
тренер Атласюк (Футбольна Академія Тернопіль), тренер воротарів Карпов (ФК Олександрія академія), захисник Давидов, захисник Танчак (всі ‒ ФК Львів), півзахисник Тяпкін (ЛНЗ Черкаси), нападник Галадей (Високе Мито Чехія) захисник Дударенко, захисник Тарасов, півзахисник Дедух, нападник Сухоручко (всі ‒ Лівий берег), півзахисник Лянскоронський, півзахисник Пінчук

Федорчук: У Ниви втрати почалися ще минулого сезону, коли Верес забрав у них захисника Вовченка, а Полісся – нападника Кисленка. Взимку також пішли гравці основного складу, а натомість придбали лише молодь. Думаю, керівництво клубу реально оцінює свої можливості і Нива залишиться на тій же позиції. За запрошеними гравцями вже видно, що вони готуються до наступного сезону. Але їм буде важко замінити лідерів.

Валерко: Нива, випередивши в останньому турнірі Прикарпаття та пробившись у Чемпіонський раунд, уже виконала головне завдання сезону. Зараз вони попрощалися з гравцями, які не виправдали сподівань чи були надто малодосвічденими, а запросили ще кількох молодих. Чи це посилення? Ну от Галадей забивав пачками в змаганнях Тернопільщини – але як спрогнозувати його успішність у турнірі на два рівні вище? Тяпкін був в порядку в ФК Нікополь, а в ЛНЗ грав нерівно й програв конкуренцію. Добре, що провідні гравці – а це зараз Механів, Зінь, Демчук, Волохатий, Гатала – на місці. У цієї команди є впізнаваний стиль і свій дух.

Прогноз: 7 місце.

Карпати (Львів)

Прийшли  Пішли
воротар Ільющенков (ПФК Львів), захисник Саків (Інгулець), захисник Горбунов (СК Дніпро-1), півзахисник Бобко (Чорноморець), півзахисник Гайдучок (Карпати), півзахисник Книш (Металіст), нападник Хобленко (Кривбас) півзахисник Ткачук (Металіст 1925), півзахисник Репета (Лівий берег)

Федорчук: Карпати ‒ дуже потужна команда фінансово, поступаються лише Поліссю. За гравцями на деяких позиціях, вони навіть не поступаються житомирській команді. Проте відставання від першої двійки надто велике, тож я поставлю львівську команду на третє місце. Хобленко – це беззаперечно їхнє найкраще придбання, хоча Книш і Саків теж кваліфіковані футболісти. Це гравці з досвідом виступів в УПЛ, тож Карпати однозначно стануть ще сильнішими.

Валерко: Не прорахували новий регламент, не оцінили важливість очок із конкурентами. І поплатилися. Турнірна таблиця виглядає сюрреалістично, Карпати – найбільш постраждала команда за підсумками першого етапу. Звісно, посилення статусне. Гравці прибули сильні. Проте весна – це дуже коротка дистанція, а фора конкурентів – 13 (!) очок. 

Прогноз: 4 місце.

Металург (Запоріжжя)

Прийшли  Пішли
півзахисник Сейтхалілов (Гірник-Спорт) воротар Левченко, півзахисник Борисенко (обидва ‒ ФК Хуст), півзахисник Кіча (завершив кар’єру)

Федорчук: Я не бачу в них гучних придбань, а з цим складом важко розраховувати на вищу позицію. Також варто зважити на те, що в Запоріжжі зараз дуже непроста ситуація, місто обстрілюється окупантами, і не кожен футболіст туди піде. І, швидше за все, вони й не гратимуть у Запоріжжі. Думаю, у них будуть проблеми.

Валерко: Металург хотів у Прем’єр-лігу, проте надто складна ситуація в місті Запоріжжя. Для конкуренції в такій сильній компанії, звісно, треба було посилюватися, як-от Карпати. А так – команда в Микитина добротна, тягар результату над нею, скоріше за все, висіти не буде. Створять проблеми для багатьох, але в УПЛ вийти зможуть тільки за збігом обставин.

Прогноз: 5 місце.

Епіцентр (Кам'янець-Подільський)

Прийшли  Пішли
півзахисник Ляшенко (ЛНЗ), півзахисник Павлученко (ДЮСШ-21 Київ) півзахисник Костенко (Поділля Хмельницький ПФЛ), захисник Горілий, півзахисник Морозов

Федорчук: Епіцентр не активний на трансферному ринку, а за складом вони значно поступаються ЛНЗ та Карпатам. На них чекає боротьба з Металургом із Запоріжжя. 

Валерко: Добротна команда, в Нагорняка є кілька приємних відкриттів, серед яких – лівий захисник Шевченко, центрбек Григоращук, нападник Гірний. У них є вольові якості – підтвердять Карпати, які двічі програли цьому супернику, в тому числі пропустивши два м’ячі від власного вихованця Гірного. Проте весна – це прагматичний, суворий час. Повторю думку, яку висловив вище – для успіху в Чемпіонському раунді треба навіть перепосилитися, а недоукомплектації весняна частина сезону взагалі не пробачає.

Прогноз: 6 місце.

ЛНЗ (Черкаси)

Прийшли  Пішли
воротар Дубовий (Рух Львів ор.), захисник Муравський, півзахисник Бойко, нападник Нич (всі – ПФК Львів), захисник Насонов (Пахтакор Узбекистан), захисник Норенков (Герта Австрія), захисник і півзахисник С.Шестаков (Верес), півзахисник Коваленко (Акжайик Казахстан) захисник Мігунов (Скорук), захисник Слотюк, вінгер Войцеховський (обидва ‒ Лівий берег ПФЛ), захисник Швець (Прикарпаття), півзахисник Чорний (Майфон Черкаси АФУ), півзахисник Сторчоус (Черкасиобленерго АФУ), півзахисник Замуренко (СК Полтава), півзахисник Ляшенко (Епіцентр), півзахисник Тяпкін (Нива Тернопіль), воротар Попович, півзахисник Толочко

Федорчук: ЛНЗ тренує мій вихованець Олександр Ковпак – гравець, якого я розкрив. Основна його проблема полягає в тому, що ЛНЗ – його перша команда, він її вперше готує, а це непросто. До того ж, команду набирав інший тренер, тому Ковпаку буде складно. Важко прогнозувати, як вони гратимуть. Нич, Шестаков, Насонов – гарні придбання, але склад ЛНЗ навіть із ними слабший, ніж у Полісся та Карпат.

Валерко: Половина новачків ЛНЗ – гравці, які з початком війни поїхали грати за кордон, а зараз повернулися в Черкаси. Їх би зараз – то, можливо, не було б відставання в 8 (!) очок від двох лідерів. Звісно, Муравський, Бойко, Насонов, Норенков, Шестаков, Коваленко, Нич – це суттєве посилення, тут і зараз. Але як відіграти цю фору? Якби попереду 20 турів – ще одна справа, ми ж знаємо, що там буде всього вісім – і це матчі з грандами з західної групи. Як ви відіграєте такий гандикап проти Карпат, Полісся?

Прогноз: 3 місце.

Полісся (Житомир)

Прийшли  Пішли
тренер Назаренко (ВПК-Агро), захисник Джарджу (Форчун Гамбія), захисник і півзахисник Крушинський (ПФК Львів)  

Федорчук: Це беззаперечний лідер, як за складом, так і за фінансами. Це єдина команда Першої ліги, яка взимку зіграла міжнародний турнір «Winter Cup», і непогано там виглядала. У Полісся досвідчений тренерський штаб на чолі з Калитвинцевим, де усі працювали головними тренерами. Вони, навіть, легіонерів умудряються у Першу лігу підписувати! Слабких місць на цьому етапі я в них не бачу.

Валерко: Від крайнощів – до крайнощів. Кілька років поспіль Полісся ураганом обновляло склад, а за останній рік обійшлися з мінімальними змінами. Зараз взагалі всім гравцям дали шанс проявити себе навесні. Чого чекати від новачків – мені поки неясно. Гамбієць Джарджу тільки освоюється в Україні, це не так просто, та й конкуренти досвідчені. А от Крушинський може закрити відразу кілька позицій, за рахунок цього в нього трішки більше шансів. Загалом же за фінансами, підбором гравців, можливостями власників це клуб, якому б рівнятися з 5-8 місцем УПЛ. Тому тут цікаві більше локальні моменти – чи прогресуватимуть Вакула, Янаков і Козак, чи не збавлять оберти ветерани Гітченко та Грицук, наскільки вирішить команда проблему флангових оборонців і чи зважиться на експерименти з тактикою та схемою. 

Прогноз: 1 місце.

Оболонь (Київ)

Прийшли  Пішли
воротар Борисюк (СДЮСШ Зміна Київ юн.), захисник і півзахисник Суханов (Чорноморець), півзахисник Мухаматгалєєв (вільний агент) воротар Слуцький (Кремінь)

Федорчук: Оболонь не проявляє інтересу до лідерства, як їхні конкуренти, і поводиться дуже скромно. У них немає гучних придбань. У першому колі їм пощастило набрати кілька зайвих очок, з тим же ЛНЗ, коли вони поступалися по грі. Їхній лідер – це нападаючий Батальський, який на рівному місці зміг заробити кілька очок. Також впевнено виглядає воротар. Оболонь має досить зіграну команду. Але, гадаю, їм буде складно. Єдине, що їх рятує, – це великий відрив від третього місця. Якби відрив був п'ять очок, то Карпати та ЛНЗ їх би обійшли. Хочеться, щоб Оболонь грала краще, як для лідера.

Валерко: За співвідношенням «ціна-якість» Оболонь восени виступила не на п’ять – на п’ять з плюсом. Особливо це стало зрозуміло, коли підрахували табличку Чемпіонського раунду та зрозуміли, на що напрацювали команди на першому етапі. Варто розуміти: кияни навіть всерйоз не виходили на трансферний ринок, у них і близько не було таких закупних бюджетів, як у клубів, які купували гравців чи брали їх у дороговартісні оренди з УПЛ. І цим складом вони так здорово виконали всі поставлені на осінь завдання. Зараз буде важче – поруч із Поліссям, Карпатами важко не виглядати «попелюшкою». 

Прогноз: 2 місце.