Анонс чемпіонату України серед аматорів 2024/25 із Гармашем, Хачеріді та Гладким: Лісне, Авангард, Дністер і інші клуби ААФУ


Сайт «Український футбол» напередодні старту другої частини сезону ААФУ представляє:
- всі 19 команд,
- всі переходи,
- всі спаринги,
- амбіції учасників.
Головні цифри та факти для вас зібрав Павло Клименко, а також до трансферів клубів, результатів контрольних матчів і найбільш суттєвих цитат керівників і тренерів клубу додав коментарі оглядача чемпіонату України з футболу Артура Валерка.
- Читайте також нашу спеціальну статтю під старт ААФУ: Куди поділися Гармаш, Рибалка, Хачеріді і Гладкий? У нас є відповідь. Розповідаємо про змагання, де грають ностальгійні зірки
Група 1
Агрон (Великі Гаї, Тернопільська область)
1-е місце
Прийшли: з. Олексюк, з.Скобляк, п.Лазорко (Вікнини ам), п.Пошелюжний (Шлях ам), Гайковий,
Пішли: в.Чубак (Нива Тернопіль Д2), з.Скородень, н.Б.Семенець (ФК Борщів ам), н.Т.Семенець (ФК Борщів ам).
Всі контрольні матчі: ЦРСФВ (Теребовля) – 6:0 (Павлович, 7, Гром’як, 15, 18, Харчук, 44, 53, Скобляк, 67 – пен., ФК Плотича – 5:0 (Онищук, 25, 52, Гром’як, 44, Харчук, 54, 86).
Завдання: «Звісно, хочеться якомога краще виступити в чемпіонаті України серед аматорів – це дуже престижний турнір, завдяки якому Великогаївська ОТГ звучить на всю державу. Також ставимо максимальні завдання в обласних змаганнях, тим більше, що Агрон є чинним володарем усіх трофеїв. Але ми розуміємо, що без посилення підтримки клубу конкуренція, яка зростає на Тернопільщині та в ААФУ, буде непідйомною для нашого клубу», – сказав голова Великогаївської ОТГ Олег Кохман в ексклюзивному інтерв’ю сайту «Український футбол».
Олег Кохман. Фото: Агрон
Артур Валерко – про козирі та слабкі місця команди:
- Хто це такі, якщо коротко – Гранд футболу свого краю
Чемпіон, володар кубка та Суперкубка Тернопільської області 2024 року.
- До чого прагнуть – пошуміти в стикових матчах
Виступити якомога краще – аж до фіналу та медалей, хоча раніше вище 1/4 фіналу їм не щастило вийти.
- Найвідоміший гравець – Роман Андрієшин
28-річний захисник серйозно допоміг Лівому Берегу в виході в УПЛ, але надалі їхні шляхи розійшлися. Здавалося, Андрієшин міг би підсилити багато команд ПФЛ, але вибрав можливість повернутися в Агрон, за який уже провів раніше кілька вдалих сезонів.
- Головний тренер – Сергій Богородіченко
Він був добротним футболістом – пограв за тернопільську Ниву в Вищій лізі, за Динамо-2 часів Лобановського, а також у Німеччині. Після повернення на батьківщину працював тренером в рідній області, зокрема скромний клуб Вікторія (Великі Бірки) зробив чемпіоном Тернопільського району.
Дністер (Заліщики, Тернопільська область)
2-е місце
Прийшли: гол.тр.Краснопьоров (ФСК Маріуполь Д2), в.Кравець, п.Михайленко (Нива Тернопіль Д2), п.Федчишин, п.Мостовий, п.Павлусь, п.Дячинський, н.Захарків.
Пішли: гол.тр.Шелаєв, ас.тр.Костишин (обидва – Колос Д1), з.Геник, з.Давидюк, з.Чемерейко, п.Городинський, н.Головачук.
Всі контрольні матчі: Пробій – 0:3 (Данилюк, 56, 62, Шарабура, 66), Борщів – 2:2 (Процик, 38, Шишигін, 59 – Гайдаш, 49, Сташків, 83), ФК Куликів-Білка – 0:1 (Кос, 85 пен.), ФК Галич – 2:1 (Процик, 70, Білик, 78 – Ласий, 20 – пен., Прикарпаття – 1:4 (Малащук, 71 – Трофимюк, 11, Француз, 21, Беспалько, 53, Хома, 90), Самбір-Нива-2 – 3:2 (Процик, Федчишин, Захарків).
Завдання: «По-перше, для нас було важливо через заявку в аматорському чемпіонаті потрапити в Другу лігу. Це найголовніше. По-друге, навесні в хороших змагальних умовах будемо переглядати наших гравців, вивчати їхні можливості – як наявні, так і потенційні. За підсумками цього півріччя визначимо, що в нас добре, а що під ПФЛ треба підтягнути в плані гри та складу. Тому у нас немає таких планів – обов’язково виграти чемпіонат аматорів. Можливо, це мета, але вона не ставиться на перше місце», – сказав тодішній головний тренер Дністра Олег Шелаєв в ексклюзивному інтерв’ю сайту «Український футбол».
Артур Валерко – про козирі та слабкі місця команди:
- Хто це такі, якщо коротко – амбітний клуб із закордонним спонсором
Дністер (Заліщики) продовжує футбольні традиції рідного міста, і нове життя клубу стало можливим завдяки земляку із США. Компанія Аrena Van Lines із міста Піскатавей штату Нью-Джерсі підтримує команду із малої батьківщини американського бізнесмена українського походження Юрія Куца.
- До чого прагнуть – Друга ліга
Головна мета команди – награти склад під підвищення в класі. Про це говорили Шелаєв із Костишиним, і напевно це ж скаже новий тренерський штаб. Але склад у них добротний, прийшло кілька потенційно непоганих новачків. Скажімо так, цей Дністер має сили, щоб поборотися за медалі – чи зможе реалізувати цю можливість, покаже гра.
- Найвідоміший гравець – Тарас Червонецький
29-річний вінгер грає в цій команді флангового захисника – і як грає! Вісім результативних дій тільки в чемпіонаті України серед аматорів за перше півріччя (4+4). Звання найкращого гравця жовтня місяця в ААФУ. Більше про екс-гравця ФК Севастополь і ФК Тернополь можна прочитати в його великому інтерв’ю для «УФ».
- Головний тренер – Олег Краснопьоров
Колишній півзахисник Динамо-2, Ворскли, Маріуполя та Металіста. Доріс до збірної України. Як головний тренер, працював із молоддю своїх клубів і пізніше очолив Яруд, який перейменувався на ФСК Маріуполь.
ФК Лісне (Київська область)
3-е місце
Прийшли: тр.консультант Рябоконь (Діназ Д2), з.Насонов (ЛНЗ Д1), п.Гармаш (Металіст 1925 Д2), п.Доброхотов (Локомотив Д3), п.Шестаков (ЛНЗ Д1), Бурда, Рудика, н.Грищенко.
Пішли: з.Васильченко, з.Ішимський, п.Василюк, п.Козішкурт, н.Породько.
Всі контрольні матчі: Колос-2 – 1:3 (Колесник, 1, Дитятьєв, 38, Харатін, 76 – Рибалка, 18), Полісся-2 – 2:2 (Ткаченко, 9, Лига, 20 – Есоно, 49, Трайков, 87), Шахтар U-17 – 6:3 (Ткаченко, Корсун, Янковський-2, Породько, ГНП), ФК Кудрівка – 3:3 (Волошин, 20, Калінін, 30, Яковенко, 44 – Євтушенко, 8, Думанюк, 53, Рогозинський, 55), Колос U-19 – 5:2 (Чепурний, 17, Рибалка, 39, Коваль, 46, Корсун, 76, Без’язичний, 84 – Тригуб, 62, Ісаков, 90), Полісся U-19 – 6:2 (Волошин, 22, Олійник, 47 – пен., 48, 64, 75, Шестаков, 72 – Кулмалієв, 1, Іванов, 16), Лівий Берег U-19 – 0:1 (Галас, 45+2), Металіст 1925-2 – 2:1 (Рибалка, 39 – пен., Головкін, 90+1 – пен. – Когут, 36), Рокита – 3:1 (Янковський, 20, Гармаш, 29, Грищенко, 56 – Самбурський, 7), Rebel – 1:2 (Корсун, 40 – Гезело, 34, Богдан, 85), Колос-2 – 1:0 (Грищенко, 16), Атлет – 2:2 (Калінін, 45 – пен., Олійник, 61 – Білозеров, 81, Липовий, 90+1), Rebel – 4:1 (Лига, 32, Грищенко, 37, 41, Гармаш, 70 – Гезело, 19), Епіцентр – 0:3, Локомотив – 3:2 (Шестаков, 2, 58, Купрій, 83), Атлет – 5:1 (Грищенко, 21, 24, 35, Волошин, 75, Литвишко, 90 – Курагін, 43), Поділля – 2:1 (Куба, 31, Янковський, 36 – Квасов, 54), Поділля – 1:1 (Янковський, 85 – Квасов, 35), Авангард – 5:2 (Шестаков, 32, Корсун, 47, 68, Коваль, 73, Морозенко, 86 – Боровик, 22, Сухомлин, 37), Динамо – 1:2 (Грищенко, 4 – Кабаєв, 47 пен., Волошин, 59), Локомотив – 1:2 (Лига), Колос-2 – 1:3 (Рибалка – Сокол, Березка, Хруль).
Завдання: «У чемпіонаті України серед аматорів ми – дебютанти. Звісно, знаємо наші реальні можливості, проте й з повагою ставимося до суперників. Скажу так: наразі треба кваліфікуватися з групи, а вже далі, крок за кроком, будемо дивитися. Суперники гідні, досить сильні», – сказав головний тренер ФК Лісне Олександр Розгон в ексклюзивному інтерв’ю сайту «Український футбол».
Артур Валерко – про козирі та слабкі місця команди:
Хто це такі, якщо коротко – гранд футболу Київщини з багатим складом
Ще недавно Гармаш грав за Металіст 1925, а Насонов, Шестаков і Рибалка – за ЛНЗ. Багато гравців пройшли школу Динамо та інших клубів УПЛ. А зараз до клубу приєднався й такий досвідчений тренер, як Рябоконь – який колись зробив боєздатні команди в Борисфені, Оболоні, ФК Львів, Десні. Він буде працювати в клубі в якості тренера-консультанта, про що розповів в інтерв’ю «УФ».
До чого прагнуть – Друга ліга
Глобальна мета клубу – перейти в професіонали. Проте як у чемпіонаті Київської області, так і в чемпіонаті України ФК Лісне буде боротися за якомога вищі місця.
Найвідоміший гравець – Денис Гармаш
Учасник фінальних турнірів чемпіонатів Європи 2012 та 2016 років, багаторазовий чемпіон, володар Кубка та Суперкубка України. Врешті-решт, чемпіон Європи серед юнаків. Колись Мілан, побачивши цього юнака в виставковому матчі, був враженим і навіть порівнював Гармаша з Кака. Без зайвого пафосу та іронії, це ж дійсно якісний півзахисник. Їхній дует із Рибалкою буде цікавинкою ФК Лісне.
Денис Гармаш. Фото: ФК Лісне
Головний тренер – Олександр Розгон
Пограв як аматор на Київщині, а тренувати почав, працюючи викладачем. Починав у ДЮСШ Чемпіон, де підготував навіть деяких хлопців, хто доріс в УПЛ. ФК Лісне
Колос (Полонне, Хмельницька область)
4-е місце
Прийшли: в.Петриченко, п.Костенко (Поділля Д2), п.Обаміна (Кремінь Д2), Крейч (Альянс Рівне футзал), н.Наконечний, Пилипець, з.Ілюхін (ФК Куликів-Білка Д3), н.Федоров (Поділля Д2).
Пішли: з.Наумець, п.Коляда (обидва – Маяк Сарни РОАФ), п.Кашперук (Польща).
Всі контрольні матчі: ФК П’ятничани – 2:1, Луцьксантехмонтаж-536 – 3:2 (Бартошук, ГНП, ГНП).
Завдання: «Ми не будемо розкидатися гучними словами. Просто скажу – в 2025 році Колос ще багатьох здивує! Якщо ж ви про завдання, цілі, якщо завгодно – мрію, то у нас вона зовсім інша. Мрія – це підготувати нашого власного вихованця, який би із Полонного вийшов у великий футбол і зіграв би за національну збірну України. Кучерук за збірну U-20 грав, став чемпіоном світу. А тепер комусь би ще з наших земляків вийти в футболці національної команди», – сказав президент ФК Колос (Полонне) Роман Скримський в ексклюзивному інтерв’ю сайту «Український футбол».
Артур Валерко – про козирі та слабкі місця команди:
- Хто це такі, якщо коротко – гранд Хмельниччини
Незмінний чемпіон Хмельницької області останніх років, який у чемпіонаті України поки постійно зупинявся в 1/4 фіналу.
- До чого прагнуть – виступити якомога краще
Колос, загалом, залишається стабільним, хоча втрата захисника Наумця та півзахисника Коляди б’є по команді. Зате воротар Петриченко з півзахисником Костенком із Поділля однозначно можуть підсилити команду, а Обаміна, якого в Україну привіз із Нігерії Рух, а встиг випробувати серед професіоналів Кремінь, додасть екзотики.
- Найвідоміший гравець – Артур Ващишин
24-річний півзахисник колись забивав за Динамо Костюка в ворота Ювентуса в юнацькій Лізі чемпіонів, потім пробував зачепитися в Чорноморці та Поділлі. Найкращі роки провів у ПФК Звягель, де реально багато забивав. Якщо травми не завадять, то це цілком собі топовий гравець для ААФУ.
- Головний тренер – Сергій Бадрак
Місцевий – займається і ДЮСШ, і ветеранами, і стадіоном. Очолював команду в роки перших її успіхів, а зараз прийняв після колишнього форварда Оболоні та Маріуполя Мандзюка, який увійшов у штаб Ковальця в першоліговому Поділлі.
Сокіл (Михайлівка-Рубежівка, Київська область)
5-е місце
Прийшли: в.Яковчук, Помазан, з.Миколайчук, Горбунов, Змієвець, Литвинов, Муляр (всі – Мрія ам), п. Мельниченко (Локомотив Д3), Колос, Рожко, з.Боженко.
Пішли: з.Ткаченко, п.Овчарук (Чайка Д3), Науменко (Мрія ам).
Всі контрольні матчі: Шахтаря U-17 – 4:0, Прогрес – 4:0 (Боровський-3, Мартиченко), СК Вишневе – 3:0 (Горбунов, Боровський, Пресняк), Rebel – 1:1 (Пластун), Шахтар U-17 – 1:2 (Трушенко), Атлетік – 9:0, Акол – 2:3, Епіцентр – 0:4, Партизан – 0:0, по пен. – 7:8, ФК Калинівка – 2:2 (Змієвець, Боровський).
Завдання: «Будемо ставити завдання – потрапити в четвірку найкращих, а це й означає пробитися в стикові матчі», – сказав головний тренер Сокола Олег Самченко в ексклюзивному інтерв’ю сайту «Український футбол».
Артур Валерко – про козирі та слабкі місця команди:
- Хто це такі, якщо коротко – кубкова гроза з Київщини
СФК Сокіл – триразовий володар Кубка області, дворазовий – Суперкубка. Виграв багато змагань на Київщині та в своєму районі. Четвертий сезон грає в ААФУ, і зараз має найкращі показники в історії.
- До чого прагнуть – створити клуб із корінням
Це не лише історія про першу клубну команду, вони побудували на Київщині критий манеж для юних (!) футболістів, впорядкували стадіон. Хочуть вже через кілька років комплектуватися й власними вихованцями.
Гравці Сокола і Олег Самченко, колаж: «Український футбол»
- Найвідоміший гравець – Олександр Пустовіт
Ну, як відомий – ясно, що зараз у Сокола в заявці нема Окодуви чи Свидерського, та й сам Пустовіт із Шевченком, Ребровим і Вороніним не грав (принаймні, в офіційних матчах). Але ще в 1996 році цей захисник брав участь у Євро-96 серед юнаків із такими гравцями, як Сергій Матюхін, Юрій Данченко, Євген Луценко, Андрій Пісний. Грав за Оболонь і німецькі клуби. Багато років віддав аматорському футболу. В 45 років ще виходить на поле з молодими. Повага!
- Головний тренер – Олег Самченко
Вихованець Динамо із покоління Шевченка. Пограв за Оболонь, Систему-Борекс, клуби В’єтнаму та Польщі. СФК Сокіл – важливий клуб у його біографії, розвиває його фактично з початку разом із президентом клубу Бірюком.
VIVAD (Романів, Житомирська область)
6-е місце
Прийшли: Ковтун, Барановський (Квара Житомир футзал), Гриневич (Житомирська політехніка футзал), Духніч, Коваленко, Поліщук (обидва – ФК Пулини футзал), Мельниченко, Фудзіцький (Форца Б Житомир футзал), Шевчук (Бульвар Житомир футзал).
Пішли: в.Крикнін, з.Сухомлинов, Бондар, Головко, Костюченко, Сутченко.
Всі контрольні матчі: KrossAr – 6:0, Карпатська джерельна – 3:1, Квара – 1:0, Нива Вінниця – 1:1, Полісся U-19 – 0:1, Квара – 3:0, Світанок – 8:1.
Завдання: «VIVAD має всі шанси поборотися за вихід у стикові матчі, хоча поруч із нами такі сильні суперники, з досить великих міст і обласних центрів, у яких завдання стоять – Друга ліга, професіонали, вже на цей рік», – сказав головний тренер VIVAD Віктор Чорний в ексклюзивному інтерв’ю сайту «Український футбол».
Артур Валерко – про козирі та слабкі місця команди:
- Хто це такі, якщо коротко – гранди Житомирщини
Чемпіон і володар Кубка Житомирської області.
- До чого прагнуть – вперше вийти в чемпіонський плей-офф
VIVAD – клуб скромніших можливостей, аніж ті, хто може брати гравців з досвідом УПЛ і збірних. Тим не менш, за очками до стикових матчів недалеко. Єдине – багато хлопців, хто більше пограв на всеукраїнському рівні, зараз випали з заявки.
- Найвідоміший гравець – Олександр Бондаренко
Легенда ковалівського Колоса – багаторічний найкращий бомбардир клубу. Сам пройшов Оболонь, вінницьку Ниву, Волинь. Пробував сили за кордоном. Якось так вийшло, що Штурм (Іванків) став Колосом-2 і почав грати серед професіоналів, а Бондаренко не міг, то почав грати на Житомирщині. VIVAD швидко підхопив його із ФК Уборть і отримав головного свого бомбардира.
- Головний тренер – Віктор Чорний
У професіонали потрапив у 25 років, пограв за Систему-Борекс Жиліна та Томаха, Геліос Кандаурова та Надєїна, МФК Житомир. Будучи ровесником Шевченка, ще виходить грати – й забиває!
Фенікс (Підмонастир, Львівська область)
7-е місце
Прийшли: в.Гнатів (Верес U-19), Голик, Пилип, Закалюжний (Штурм Львів футзал), Лущ, Никлович, Пермяков (Копа Львів футзал), Приступа, Федишин (СФК Янів-Шипшина футзал), н.Ревакович, п.Гладиш (Верес U-19), Бучко
Пішли: гол.тр.Фещук (Фенікс-Маріуполь Д2), з.Куртяк, п.Янчак, п.Ткачук, н.Кляцький.
Всі контрольні матчі: Карпати U-19 – 0:1, Ревера 1908 – 3:0 (Деревецький – 2, Шарабура), Рух-2 – 0:3, Інгулець U-19 – 4:1 (Шута, Янчак, Деревецький, Ткачук), ФК Тростянець ам – 1:1, Легіон – 4:0 (Савран, Ревакович – 2, Рожко), Погонь – 1:0 (Гуменюк), Рух-2 – 1:2 (Буряк).
Артур Валерко – про козирі та слабкі місця команди:
- Хто це такі, якщо коротко – тепер уже резерв клубу Першої ліги
Фенікс сам по собі – сьома команда чемпіонату Львівщини, проте взимку він об’єднався з клубами Темп-Легінь (Бібрка/Відники/Брюховичі) – вони в об’єднаному вигляді фінішували 11-ми. Всі разом збиралися в Другу лігу. Але перед самим стартом весняної частини сезону власники підхопили ФСК Маріуполь й перескочили відразу до Першої ліги ПФЛ України! Фенікс-Маріуполь на чолі з Фещуком грає серед професіоналів, а от Фенікс залишиться догравати в якості такого собі резервно-молодіжного складу.
- До чого прагнуть – готувати молодь
Ну, спершу, як ми вже говорили, клуб проходив атестацію під Другу лігу. Проте, якщо вже випала нагода зайняти місце ФСК Маріуполь ще вище, вони нею скористалися. Просто Феніксу тепер лишається награвати найближчий резерв.
- Найвідоміший гравець – Іван Лущ
Колишній лідер Карпат Ткачук, граючий головний тренер Фещук, екс-вінгер Агробізнесу Лойко – всі відзаявлені. Ну, назвемо тоді 51-річного президента клубу Темп (Відники). Ровесник Гельзіна, варто дорости до УПЛ 💪
Максим Фещук. Фото: ФК Фенікс
- Головний тренер – Юрій Павлишин
Віце-чемпіон Європи серед молоді, колишній форвард Карпат, Таврії, Говерли та низки закордонних клубів Максим Фещук очолив Фенікс-Маріуполь у Першій лізі, проте залишається спостерігачем і над нинішнім резервом. Безпосередньо виставляє команду спортдир і тренер Павлишин.
ФК Миколаїв (Львівська область)
8-е місце
Прийшли: з.Іванишин, з.Кравчук, з.Кривуля, п.Курбанов (Легіон ам), п.Гумен (ФК Жовква ам), п.Федак (Колос Городок ам), н.Адам, н.Клим.
Пішли: п.Артимович (ФК Трускавець ам), п.Деревецький (Blago-Юність ам), п.Федина (Легіон ам ор), Козловський (МФК Галичина ам), Грибінець (Дубляни ам).
Всі контрольні матчі: Руху U-19 – 1:0 (Коваль – пен.), Гірник – 1:3 (Цюпка), Металіст 1925 – 1:2 (Грибінець), Самбір-Нива-2 – 1:1 (Коваль – пен.), Турбо – 2:1 (Криницький-2), Гірник – 1:4 (Цюпка), Карпати» U-19 – 3:2 (Смаглій – автогол), Коваль, Кривуля), Новий Розділ – 3:2 (Криницький-2, Вільховий).
Завдання: «Навесні, звісно, будемо старатися виступити якомога краще, тим більше, що осінні уроки мали нагоду обдумати й проаналізувати», – сказав головний тренер ФК Миколаїв Віталій Шумський в ексклюзивному інтерв’ю сайту «Український футбол».
Артур Валерко – про козирі та слабкі місця команди:
- Хто це такі, якщо коротко – кубкова команда, яка дебютує на довгій дистанції
ФК Миколаїв – володар Кубка України серед аматорів і чемпіон Львівщини, який вперше в історії грає в аматорській першості держави.
- До чого прагнуть – освоїтися й пізніше досягти таких же успіхів і тут
Наразі ФК Миколаїв отримує важкий досвід регулярних змагань всеукраїнського рівня – все ж кубок у кілька раундів це не те, що кожного тижня розділяти сили на область і на великі дистанції. Проте з часом, звісно, таке досить велике місто захоче повернути футбольні традиції Цементника-Хорди – учасника Другої ліги ПФЛ. ФК Миколаїв буде потихеньку рости.
- Найвідоміший гравець – Андрій Гурський
36-річний захисник колись вважався великим талантом у дублі Карпат, грав за молодіжну збірну з Селіним, Морозюком, Лисенком і Чеснаковим. Але вище Оболоні та ФК Севастополь не піднявся, хоча, наприклад, за Рух і Полісся грав задовго до того, як ці клуби стали загальновідомими.
- Головний тренер – Віталій Шумський
Колишня зірка львівських Карпат і тернопільської Ниви. Попрацював і в УПЛ (ПФК Львів), і в низовині. ФК Миколаїв – дуже успішний тренерський кейс Шумського. Здобув з ними аматорський Кубок України, чого вже достатньо для місця в історії, що підкріпив успішним виступом у чемпіонаті Львівщини.
Галич (Збараж, Тернопільська область)
9-е місце
Прийшли: Зиско, Киричук, Миронюк, Новаков, Рудзевич, Співак, Стельмах, Тігов.
Пішли: в.Третяк, з.Царюк, п.Божко (обидва – ФК Борщів ам), п.Козарчук, п.Ревуцький.
Всі контрольні матчі: ФК Збараж – 3:1 (Зиско, 56, Ласий, 88 – пен., 90+3 – Нечай, 64), ФК Куропатники – 3:0 (Музика, 32, Симчук, 40 Столяр, 63), Поділля В.Березовиця – 2:1 (Музика, 23, Ласий, 69 – Ясніцький, 29).
Завдання: «Як були, так і залишаються – залучити молодь до організованого футболу, дати змогу простим хлопцям, не вихованцям топових футбольних шкіл, пограти й оцінити свій рівень у таких турнірах, як чемпіонат області та України. Наразі навіть на аматори хлопцям іноді буває важко пробитися.
Ось у місті Збараж якийсь час не було своєї команди, хоча там є свої чудові футбольні традиції й колись були вагомі досягнення. Для цього й було створено команду Галич. Наші керівники та спонсори вирішили благородно: допомогти молоді. Якщо хтось із хлопців, добре проявивши себе в нас, отримує пропозицію з клубів вищих ліг, ніхто йому не буде перешкоджати. Для тих, хто хоче прогресувати в футболі, це чудова можливість», – сказав головний тренер Галича Олег Лівіцький в ексклюзивному інтерв’ю сайту «Український футбол».
Артур Валерко – про козирі та слабкі місця команди:
Хто це такі, якщо коротко – фабрика молоді
Це наймолодша команда західної групи, шоста команда серед семи учасників чемпіонату Тернопільщини.
До чого прагнуть – дати шанс місцевим пацанам
Наразі прагнення клубу – дати можливість проявити себе в дорослому футболі тим, у кого може не бути таких шансів деінде.
Найвідоміший гравець – Андрій Білик
Ну, знову ж так – як, відомий? У вузьких колах. Білик пограв за професіональні клуби Нафтовик (Долина), Спартак (Івано-Франківськ), Динамо (Хмельницький), Сталь (Кам`янське), Арсенал-Київщина (Біла Церква), Нива (Тернопіль). Стояв біля витоків Агробізнеса. Загалом низку клубів змінив, аж поки не опинився в Галичі. За потреби 43-річний півзахисник може вийти, допомогти.
- Головний тренер – Олег Лівіцький
Колишній захисник тернопільської Ниви, черкаського Славутича та донецького Славутича. В ААФУ вже працював – на чолі Агрону. Зібрав добротну команду, жаль тільки, що молодих хлопців потихеньку розбирають інші клуби.
Мрія (Гостомель, Київська область)
10-е місце
Прийшли: в.Іванніков (Чорноморець U-19), з.Іванець (Олександрія U-19), Болотенко, Бордовський, Волошин, Горбенко, Данковський, п.Жавко, Мириленко, Потапенко, Шиш, з.Волинець, п.Рокотянський, п.Чистяк, н.Козак (ФК Тростянець Д3), Науменко (Сокіл ам), п.Шакун (Чайка Д3), п.Биков (Лівий Берег Д1), п.Даниленко (Оболонь U-19).
Пішли: в.Яковчук, Помазан, з.Миколайчук, Змієвець, Литвинов, Муляр (всі – Сокіл ам).
Всі контрольні матчі: Металіст 1925 U19 – 2:2 (Волинець, 30, Сосо, 80 – Збрицький, 34, Волошин, 85 – автогол), Чайка, 2:3 (Ярмак, 7, Козак, 90 – пен. – Овчарук, 24, Венгер, 42, Овчарук, 53), Діназ – 1:2 (Приходько, 12), ФК Калинівка – 3:1 (Бордовський, 10, Волинець, 38, Козак, 53), Авангард – 1:3 (Шиш, 88 – Мишуренко, 54, Гладкий, 59, Бобіта, 90), Оболонь U19 – 2:2 (Даниленко, Шакун), Порлісся Ставки – 0:1, Шахтар U-17 – 3:1 (Сосо, 10, Жавко, 56, Ярмак, 75), Атлет – 1:2 (Донич, 64 – Швець, 43, Кавун, 83).
Завдання: «Ми розписали цілі клубу на 10 років: від старту в чемпіонаті Київської області в 2024 році до Прем’єр-ліги в 2030-му та боротьби за єврокубки. Від етапу створення, розгортання та просування – до зростання та монетизації ми розписали пошук спонсорів, підготовку та продаж футболістів, залучення членів клубу аж до найбільших показників в Україні», – сказав співзасновник і власник ФК Мрія Дмитро Дубас в ексклюзивному інтерв’ю сайту «Український футбол».
Артур Валерко – про козирі та слабкі місця команди:
- Хто це такі, якщо коротко – медіа-ліга в ААФУ
Дубас і Васильков задумували клуб як таку собі команду біженців із перспективами в професіональному футболі. У неї були скромні турнірні результати, проте на трибунах збиралися VIP’и – Хацкевич, Караваєв, Леоненко, Ващук, чемпіон НБА Медведенко і десятки інших впізнаваних персон. Новий менеджмент бачить проект інакше – запрошені гравці під завдання, сподіваються на кращий очковий доробок.
- До чого прагнуть – Другої ліги та економічної самоокупності
Клуб розробив тривалий бізнес-план, і вихід у професіонали є його важливою складовою. Мрія вже виграла всеукраїнський приз за найкращий матчдей (комплекс розважально-бізнесових заходів, які супроводжують футбольний матч). Тепер належить гарно відіграти весняну частину сезону, щоб розуміти, куди рухатися далі.
- Найвідоміший гравець – Араміс Кузін
Канадець українського походження в 19 років потрапив у Оболонь і показав себе там достатньо непогано, щоб отримати контракт у Дніпрі-1. В клубі, де розкрилися Довбик і Супряга, шансів себе проявити було мало, а в данському Ольборзі Кузіну завадила себе проявити тяжка робота. Витримавши битву з саркомою, Араміс повернувся в футбол. Пробував сили в казахстанському Шахтьорі (Караганди) та данських Хобро й Тілседі. Мрія – його можливість знову відчути бомбардирський тонус і повернутися в великий футбол.
Валерій Іващенко. Фото: Оболонь
- Головний тренер – Валерій Іващенко
Легенда Оболоні після УПЛ приймає аматорську команду. Це стало можливим завдяки знайомству з представниками менеджменту Мрії. Іващенко отримує сильніший склад, ніж був у попередників, але сьоме місце в обласних змаганнях і аж десяте в усеукраїнських ускладнюють завдання молодого тренера.
Група 2
Агротех (Тишківка, Кіровоградська область)
1-е місце
Прийшли: п.І.Коваленко (Діназ Д2), Марценюк (Зірка ам).
Пішли: Скоров
Всі контрольні матчі: Будівельник Кременчук – 4:1 (Радченко, Кулібаба, Соколан, Тонконоженко – Гнадко), Кремінь – 3:1 (Загальський, Манстирний, Тонконоженко), ФК Олександрія-2 – 0:5, Кремінь – 3:1 (Соколан-2, Тонконоженко – Білан), Олімпія – 0:3, Інгулець – 0:1, Кривбас U-19 – 1:5, Пенуел – 0:0, Стандарт – 1:2.
Завдання: «Ніби й виграли все в своїй області, золоті медалі в ААФУ здобули – але нам є до чого прагнути. Ось у Кубку України ми будемо змагатися в півфіналі, звісно, такий трофей потрібен у нашому клубному музеї😊 А там, сказав наш президент, якщо ще рік-два вдало пограємо серед аматорів, можна буде задуматися й про Другу лігу… Все – крок за кроком», – сказав головний тренер Агротеха Олександр Мизенко в ексклюзивному інтерв’ю сайту «Український футбол».
Артур Валерко – про козирі та слабкі місця команди:
- Хто це такі, якщо коротко – чемпіони України серед аматорів
У минулому сезоні при реально сильних конкурентах на кшталт Штурму з Хачеріді чи Авангарду з Гладким Агротех зумів захопити золоті медалі. Зараз клуб із Тишківки доводить, що це було не випадково, лідируючи в чемпіонаті та в першому ж в історії сезоні в кубку вийшовши в півфінал.
- До чого прагнуть – здобути золото та кубок
До честі Агротеху, тут не нахваляються й не трусять повітря гучними словами. Проте збереження всіх лідерів (при реальному інтересі з Другої та Першої ліг ПФЛ України) та дозаявка кількох непоганих новачків показують, що тишківчани хочуть виграти всі турніри, в яких беруть участь.
- Найвідоміший гравець – Олексій Чичиков
У розпорядженні Мизенка – ціла група досить відомих футболістів. Ковальов займався в Шахтарі з Ракицьким і Малиновським, пограв за Зорю, Зірку та Інгулець. Загальський пройшов великий шлях від ФК Дніпро до СК Дніпро-1, побував у Зірці, Інгульці, Оболоні. Новачок Коваленко теж багато де пограв. Взимку був помічений у команді форвард Інгульця Сітало – і ми не впевнені, що питання по ньому закрите. Серед цих класних футболістів є вінгер Чичиков, який працював з Павловим, Михайличенком, Мунтяном, Протасовим, Михайленком, Йовічевичем.
- Головний тренер – Олександр Мизенко
Класний у минулому футболіст Зірки, донецького Металурга, молдавського Шерифа та інших клубів. Зібрав цю добротну команду, виконав завдання президента клубу Сергія Сауся та заслужено був визнаний найкращим тренером аматорського футболу Всеукраїнським об’єднанням тренерів з футболу.
Атлет (Київ)
2-е місце
Прийшли: в.Чорний (ДЮСШ-15 Київ), Бейгаразов, Вовкотруб, Горелов, Дворник, Западнюк, Клепач, Когута, Коренівський, Костюк, Кіяшко, Лямін, Ляшенко, Паламарчук, Плічко, Рябоконь, Салівон, Форс, Хавро, Шосталь, Шульженко, Юхнов, Яковлєв, Шпаченко, Лукашук, Тататрчук, Кісіль, Чорний, Пішак, Коляденко, Козієв, Голубцов, Мовчан, Бишовець, Пасічник, Мінів, Глоба, Журба, Волосович, Барановський, Бабій, Біда, Красулін, Строчинський, Лупеха, Ляшук, Лепетун, Чуб, Мазовецький, Барцицький, Остапець, Ніштун, Швець, Климук, Гордеєв, Восковець, Карпець, Шлапак, Шевченко, Поплавець, Криворучко, Шкробот, Дзвоник, Овсійчук, Левун, Гром, Федоренко (всі – ДЮСШ Атлет).
Пішли: –
Всі контрольні матчі: КНУБА Київ – 1:1, Полісся Ставки – 3:3, Ніка-U19 – 8:1, збірна студентів України – 1:0, Карбон – 3:2, Металіст 1925-2 – 1:0, ФК Лісне – 2:2, по пен. – 4:5.
Завдання: «От якщо зараз ще й підтягнемо інфраструктуру, вийдемо в Другу лігу – це буде вагомий крок у реалізації плану розвитку ФК Атлет. До цього ми йшли всі сім років, відколи тільки заявлялися на всеукраїнські змагання», – сказав головний тренер Атлета Дмитро Мурашенко в ексклюзивному інтерв’ю сайту «Український футбол».
Артур Валерко – про козирі та слабкі місця команди:
- Хто це такі, якщо коротко – доросла команда відомої ДЮСШ
ДЮСШ Атлет (колишня назва – Дружба) підготувала для українського футболу багато відомих гравців: Кучер, Андрієвський, Леднєв, Пилявський. Але, віддаючи в 17 років найталановитіших вихованців, клуб не міг їх зберегти – тому створив свою аматорську команду, яка безперервно сім сезонів грає в ААФУ і стала зараз чемпіоном міста Києва.
- До чого прагнуть – здобути професіональний статус
На шляху до підготовки та реалізації своїх вихованців Атлет хоче вийти в Другу лігу, тому що це дає можливість укладати професіональні контракти й отримувати трансферні кошти за продаж футболістів.
- Найвідоміший гравець – Сергій Ченбай
Ще влітку він став чемпіоном Першої ліги в складі Інгульця. Свого часу подавав надії в дублі Ворскли, а вже в Кремені відбувся на дорослому рівні. Починаючи півзахисником, закінчує в захисті. Найкращі роки пережив, напевно, в Металісті 1925. Це теж, до речі, клубний вихованець.
Сергій Ченбай. Фото: Металіст 1925
- Головний тренер – Дмитро Мурашенко
Сам грав півзахисником за Атлет, а зараз від самого початку виступів в ААФУ очолює першу клубну команду плюс кілька вікових категорій. Вміє розвивати талант молодих футболістів і проявив хороші якості селекціонера, тому що в останні роки Атлет почав запрошувати сформованих вихованців інших шкіл. Наприклад, нинішній найкращий бомбардир Кривбасу Твердохліб запрошений Мурашенком в Атлет із вишгородської Чайки. Саме тут Єгор розкрився.
Олімпія (Савинці, Полтавська область)
3-е місце
Прийшли: в.Караван (Колос Великі Сорочинці ам), п.Онищенко (Гірник-Спорт Д3), н.Яременко (Колос Великі Сорочинці ам), п.Субочев
Пішли: в.Костенко (Полісся Ставки ам), в.Тимофєєв, з.Бірюк, п.Фабунмі, п.Брага.
Всі контрольні матчі: ФК Решетилівка – 3:0 (Лобода, Солоп, Ковтун).
Завдання: «Зараз поки там ще нічого не зрозуміло. Експериментів не буде, тому що 6 очок відриву – це не так багато. Як би й не хотілося, це одна-дві гри, десь впевненість втратиться, і цей гандикап пропаде. Так що будемо дуже серйозно ставитися до залишку регулярного чемпіонату, тому що все ще може статися», – сказав головний тренер Олімпії Олександр Безуглий в ексклюзивному інтерв’ю сайту «Український футбол».
Артур Валерко – про козирі та слабкі місця команди:
- Хто це такі, якщо коротко – міцний гранд аматорського футболу України
Олімпія вже здобувала Кубок України серед аматорів і багато разів виходила в півфінали. Це сильна команда агропідприємства з села Савинці, що на Полтавщині, яка приймає суперників у Миргороді.
- До чого прагнуть – бути серед найкращих
Виграли все в рідній області та сподіваються повторити успіх із бронзовими медалями чемпіонату України.
- Найвідоміший гравець – Ігор Кошман
30-річний півзахисник пограв у кількох зарубіжних чемпіонатах і колись подавав великі надії в таких клубах, як Таврія, Металург (Донецьк), Металіст, Металіст 1925 та ПФК Львів. Має непоганий удар, хитро подає стандарти. Відчувається, що це гравець із задатками, хай і не реалізувався на 100%.
- Головний тренер – Олександр Безуглий
Сам місцевий, грав захисником за низку клубів, включаючи професіональні Ворсклу-2, Вуглик, Миргород. П’ять років провів у Олімпії як футболіст, входив у штаб Кулика, а в останні роки очолює команду. Причетний до її головних успіхів.
Авангард (Лозова, Харківська область)
4-е місце
Прийшли: в.Штонда, з.Хачеріді, п.Олійник (ЛНЗ Д1), Басалаєв, Боєв, Федулов, Ященко.
Пішли: п.Долбнєв (Минай Д2).
Всі контрольні матчі: Металіст U17 – 4:3 (Мішуренко пен., Гребенюк, Мішуренко, Науменко), ФК Решетилівка – 2:1 (Олійник, Співак), Рокита – 1:3 (Науменко), ФК Харків – 2:2 (Гребенюк, Гладкий), Інгулець U-19 – 4:0 (Галушка, Гладкий, Топоров, Співак), ФК Харків – 5:3 (Веприцький, Сухомлин, Гладкий-2, Співак), Мрія – 3:1 (Мішуренко, 54, Гладкий, 59, Бобіта, 90 – Шиш, 88), ФК Лісне – 2:5 (Боровик, Сухомлин – Шестаков, Корсун-2, Коваль, Морозенко), Металіст 1925 U-19 – 0:2, Колос-2 – 3:4 (Сухомлин, Галушка, Гребенюк – пен.).
Завдання: «Президент підтвердив, що команда наша буде працювати в такому ж режимі, як і в минулому році. Звісно, ми прагнемо прогресувати, стараємося грати на перемогу в кожному матчі. Інакше й не було б цього певного прогресу в порівнянні з дебютним сезоном. Ми всі продовжуємо вірити в хороше майбутнє нашої батьківщини, а коли настане мир – піде й усесторонній розвиток», – сказав головний тренер Авангарда Ігор Рахаєв в ексклюзивному інтерв’ю сайту «Український футбол».
Артур Валерко – про козирі та слабкі місця команди:
- Хто це такі, якщо коротко – амбітний клуб із Харківщини
Авангард представляє місто Лозова, звідки вийшло відразу кілька гравців рівня Вищої ліги, і перш за все – колишній форвард Динамо, Шахтаря, Дніпра, Металіста, Чорноморця, Карпат, Зорі та низки інших українських і зарубіжних команд Олександр Гладкий, який у клубі рідного міста обійняв посаду граючого спортивного директора.
- До чого прагнуть – до висот
Перед повномасштабним вторгненням клуб збирався йти в Другу лігу й надовго там не затримуватися, але зараз горизонт планувань у Харківській області значно обмежений. У поточному чемпіонаті вони можуть прогриміти – точно мають шанси вийти в плей-офф.
Олександр Гладкий і Євген Хачеріді. Фото: ФК Авангард
- Найвідоміший гравець – Євген Хачеріді
Гладкий на своєму авторитеті запросив у команду низку досвідчених новачків – нападника Кривбасу та Інгульця Мішуренка, вінгера Динамо, Дніпра та Металіста Олійника і от захисника Хачеріді. Колишній динамівець і збірник провів чудову кар’єру та, що важливо, знає, що таке змагання ААФУ, тому що вже пограв тут за Штурм (Іванків).
- Головний тренер – Ігор Рахаєв
Колись був «кіндер-сюрпризом», як Нагельсманн чи Моур – очолював Арсенал зовсім молодим, пізніше входив у штаб Маркевича, а в пізні роки ненадовго став головним тренером Металіста. Працював і за кордоном, зокрема Зорю (Бєльци) з Довбиком і низкою інших українців привів до перемоги в Кубку Молдови.
Rebel (Київ)
5-е місце
Прийшли: в.Борисюк, в.Гудименко (Динамо U-19), з.Дебелко (Ревера 1908 Д3), з.Капустян (Нива Тернопіль Д2), з.Ключик, п.Давиденко (Фенікс-Фортуна футзал), п.Хобта (Чайка Д3), п.Швець (Ревера 1908 Д3), п.Петровський (Денгофф ам), Савега.
Пішли: в.Борисюк, з.Пилипчук, п.Ільченко, п.Куцан, п.Скрипник, п.Уманець, п.Фінченко, н.Горбач.
Всі контрольні матчі: Металіст 1925 – 1:7, Рокита – 4:2, Металіст 1925-2 – 0:2, Полісся U-19 – 2:0, Лівий берег U-19 – 1:0, ФК Лісне – 2:1, КНУБА Київ – 2:1, Оболонь U-19 – 3:1, ФК Лісне – 1:4, ФК Кудрівка – 1:6 (Капустян, 52 – Сторчоус, 21, Лєгостаєв, 25, Коркішко, 42, ГНП, 44, Рогозинський, 49, ГНП, 62), Зоря U-19 – 4:1 (Богдан, Чубов, Власенко, автогол), Сокіл – 1:1 (Богдан), Колос-2 – 0:1, ЮКСА – 1:1 (Клименко), Прикарпаття – 0:2, Ревера 1908 – 1:1, Пробій – 2:7.
Завдання: «Навесні ми плануємо більше формувати й награвати команду під Другу лігу, щоб бути готовими до дебюту серед професіоналів. Звісно, погоджуся, що приємно поборотися за вихід у плей-офф ААФУ, хоча відставання в шість очок і досить суттєве. Але першочергові завдання в нас все-таки стратегічні. Зможемо вийти в стикові матчі – добре, ні – то й ні. Звісно, гравці матимуть спортивну мотивацію, щоб якомога краще себе проявити», – сказав головний тренер київської команди Максим Демський в ексклюзивному інтерв’ю сайту «Український футбол».
Артур Валерко – про козирі та слабкі місця команди:
- Хто це такі, якщо коротко – один з наймолодших клубів України
Інвестори створили Rebel у минулому році, основу команди склали вихованці й тренери столичного ДЮСШ Ніка.
- До чого прагнуть – вийти в Другу лігу й розвивати проектних футболістів
Серед гравців Rebel’а – більшість це або власні вихованці, або перспективна молодь. Уже зараз їх примітили скаути, проте в клубі вірять, що з виходом у Другу лігу та успішним виступом там інтерес стане предметним і бізнесово виправданим.
- Найвідоміший гравець – Максим Бабійчук
Вихованець запорізького Металурга побував у таких клубах, як Україна Буковина (Чернівці), Нива (Вінниця), Верес (Рівне). Із мирівською Дружбою виграв всі змагання в КОАФ, ААФУ та став чемпіоном Другої ліги.
- Головний тренер – Максим Демський
Пробував грати серед професіоналів за Рось (Біла Церква) та СКАД-Ялпуг (Болград), але рано став тренером і вже попрацював як із дітьми, так і дорослими футболістами.
Нафтовик (Охтирка, Сумська область)
6-е місце
Прийшли: з.Коцарев, п.Коритник, Іщенко, Гончаренко, Русін (обидва – Технологія-Агросвіт Суми футзал), Р.Лапін, Масло, п.Ставицький, п.Деревинський (ФК Тростянець Д3).
Пішли: п.Грек, п.Галета.
Всі контрольні матчі:
Завдання: «Зважаючи на те, як ми починали сезон, завдання виграти цей чемпіонат або потрапити в плей-офф ми не ставили. Це не повинно на хлопців тиснути, та й ми бачимо, що турнір високого рівня – нам дуже важко витримувати темп суперників, які можуть грати вдома, в яких комплектація сильна. У нас завдання – зберегти команду Нафтовик (Охтирка). Щоб вона для вболівальників, для Охтирки, була віддушиною. Якраз, тим більше, у нас Охтирка – місто-герой. Команда повинна бути в Охтирці, Нафтовик має жити», – сказав президент Нафтовика Олександр Сікун в ексклюзивному інтерв’ю сайту «Український футбол».
Артур Валерко – про козирі та слабкі місця команди:
- Хто це такі, якщо коротко – продовжувачі великих традицій Нафтовика
Колись охтирський клуб виходив у Вищу лігу (причому не раз) і підготував низку футболістів, в тому числі навіть місцевих уродженців. Зараз, заручившись підтримкою Нафтогазу, сподіваються зберегти самобутній клуб на Сумщині.
- До чого прагнуть – зберегти футбол у місті-герої
Зважаючи на реалії, тут не ставлять гучні завдання. Ціль – просто грати, зберігати команду та місцевих талантів.
- Найвідоміший гравець – Руслан Табачун
Старший Шевченка, ровесник Шовковського – колись Табачун був великою сенсацією, після куп’янського Оскола з Другої ліги «майнувши» в вищолігову Таврію. Багато років пограв на хорошому рівні й зараз у свої майже 50 може вийти й допомогти команді.
- Головний тренер – Олександр Сікун
Назвемо президента клубу – він працює з місцевим вихованцем Балою. Багато зробив, щоб Нафтовик перезавантажився й продовжив виступи.
Титан (Одеса)
7-е місце
Виключено з числа учасників змагань згідно з листом клубу від 30.03.2025.
Стандарт (Нові Санжари, Полтавська область)
8-е місце
Прийшли: в.Варцаба (СК Полтава Д2), в.Сурмій, з.Мацюта (Агротех ам), з.Пасічник (Поділля Д2), з.Клюс, п.Проданов (обидва – ФК Тростянець Д3), п.Клочко, п.Ховайко (ЮКСА Д2), п.Будняк (Буковина Д2), п.Кравченко (ФК Олександрія Д1), п.Чегурко (Колос Сорочинці ам), Даценко.
Пішли: тр.Кініцький.
Всі контрольні матчі: DVOR №4 – 2:0 (Кіча, Мігунов), ОФК Новомосковськ – 5:2, ФК Сухачівка – 3:3 (Кіча-2,Киричук), Ukrainian Team – 3:0 (Вергун, Кіча, Літюк), Оріль – 4:2 (Вергун, Киричук, Мігунов – пен., ГНП), ФК Куряче – 4:2.
Завдання: «Ми будемо намагатися боротися до кінця. Однозначно, хоч ми й новачки цієї ліги, але не поступалися жодній команді лідерів, взагалі всіх обіграли. Ми не опускаємо руки, будемо в другій частині сезону боротися. У всіх настрій бойовий», – сказав головний тренер Стандарта Олександр Обревко в ексклюзивному інтерв’ю сайту «Український футбол».
Артур Валерко. Фото з вільних джерел
Артур Валерко – про козирі та слабкі місця команди:
- Хто це такі, якщо коротко – амбітний клуб, який підкорив кілька областей
Представляючи Нові Санжари, Стандарт якийсь час виступав на Дніпропетровщині – й виграв місцеві змагання. А потім знову довів клас на Полтавщині.
- До чого прагнуть – Досягнути всеукраїнського успіху
Стандарт уже вигравав різні обласні турніри, проте лише цього сезону дебютував у чемпіонаті України серед аматорів. Тепер – питання: як досягти успіху на всеукраїнському рівні? У першому півріччі втрачено багато очок, але все ж є цілком реальні надії на покращення ситуації завдяки крутим придбанням.
- Найвідоміший гравець – Сергій Кравченко
Асистент головного тренера ФК Олександрія, колишній півзахисник збірної, Дніпра-1, Волині, Дніпра та низки інших клубів вирішив побігати ще в футбол в свої 40+ років. Правда, в інтерв’ю нашим колегам із сайту Sport-express.ua ветеран пояснив, що не все так просто…
- Головний тренер – Олександр Обревко
В минулому – добротний фланговий захисник, який доходив до півфіналу Кубка України та перетинався з Безусом, Довбиком і іншими зірками. Це його перший тренерський досвід.
Пенуел (Кривий Ріг, Дніпропетровська область)
9-е місце
Прийшли: гол.тр.Солоденко, в.Біжко, в.Бичко, Головко, Марусяк, Солонько, Шарков, Обвінцев, Безверхий, Доценко, Єрьомін, Григор’єв, з.Дем’яненко, з.Коляда, з.Овсєєв, (Пенуел U-17), п.Архипчук, п.Дубина, п.Канарський, п.Семенов (всі – Пенуел U-15), п.Козинець, п.Охота, п.Костін, п.Курпіта, п.Кузьмич, п.Смірнов, н.Кущ (Пенуел U-17), Переходько.
Пішли: гол.тр.Зеленський.
Всі контрольні матчі: Кривбас U-19 – 1:3, ФК Олександрія U-17 – 5:0 (Матко-2, Маціюк, Полтавець, Бойко), Інгулець U-19 – 0:3 (Тарасенко, Петруніч, Матко), Будівельник – 1:1 (Матко), Кремінь – 2:4, Олександрія U-19 – 2:2 (Пилипенко, Маціюк), Агротех – 0:0.
Завдання: «Основною метою є надати футболістам більше впевненості в своїх діях. Часу мало, але будемо намагатися вкладатися в хлопців максимально. На сьогодні бачу добру атмосферу в середині команди, це гарна запорука для покращення успіхів. Вірю, що зможемо цього досягти», – сказав головний тренер Пенуела Ігор Солоденко в ексклюзивному інтерв’ю сайту «Український футбол».
Артур Валерко – про козирі та слабкі місця команди:
- Хто це такі, якщо коротко – християнський футбольний клуб
Тренд на клуби віруючих сильний – у Першій лізі вже грає ЮКСА (Київська область), у Другій – ФК Ужгород. Пенуел – також клуб із християнськими цінностями.
- До чого прагнуть – виховувати юних футболістів як добрих, гарних людей
Втім, до професіонального статусу, як інші християнські клуби, Пенуел ще має підрости. Наразі завдання скромніші – дійти до міцних середняків аматорської ліги.
- Найвідоміший гравець – Ілля Руднєв
Кілька трішки більш класних і досвідчених новачків поповнили Пенуел. Серед них - 23-річний Руднєв, який може зіграти лівого захисника та півзахисника. Пройшов школу місцевих Кривбасу та Гірника, пограв за Кремінь і Реал Фарму. Має 23 матчі серед професіоналів - серйозний стаж для цієї малодосвідченої команди.
- Головний тренер – Ігор Солоденко
Молодий спеціаліст працював також із християнськими командами, волонтерив. Змінив криворіжця Зеленського, який очолював Пенуел у попередніх сезонах в ААФУ.
Зірка (Кропивницький)
10-е місце
Прийшли: Бовшик, Вандрашек, Василевський, Гасанов, Гронський, Долінський, Кіяниця, Ковальов (Зірка U-16), Лисенко, Лімасов, Лісний, Мирошніченко, Мойсейченко (Зірка U-17), Мороз, п.Коршук, п./н.Кочура.
Пішли: з.Бондар (Кремінь Д2), з.Марценюк (Агротех ам.).
Всі контрольні матчі:
Завдання: «Звичайно, у всіх у нас думки, що прийдуть сприятливіші часи для кропивницького футболу. І ми знову відбиратимемо очки в фаворитів не тільки у Другій, Першій лізі, а й Прем’єр-лізі. Ну, зараз тримаємось, так би мовити. Всім тяжко, всі ми розуміємо, який зараз час. Нині найголовніше нам, так би мовити, іншу війну виграти. А потім все буде гаразд», – сказав головний тренер Зірки Самір Гасанов в ексклюзивному інтерв’ю сайту «Український футбол».
Артур Валерко – про козирі та слабкі місця команди:
- Хто це такі, якщо коротко – найбільш статусний клуб ААФУ
Зірка – це бренд! Двічі півфіналіст Кубка України, багато років грала в Вищій лізі та УПЛ. Із тих гравців, які вийшли з цього клубу, можна зібрати шикарну символічну збірну. Коли років 6-7 тому Зірка знялася з Першої ліги та втратила професіональний статус, клубний менеджмент зберіг історичний клуб у аматорських змаганнях. Честь їм і хвала!
- До чого прагнуть – зберегти клуб
Взимку різні чутки ходили, але Зірка вийшла на старт. Які можуть бути завдання в наймолодшої команди турніру? Дійти до фінішу й вийти на наступний сезон.
- Найвідоміший гравець – Олександр Кочура
39-річний вінгер побував у різних клубах - ФК Олександрія, Оболонь, навіть долинський Нафтовик. Але завжди повертався в Зірку. Профі-кар'єру завершив достроково через проблеми зі здоров'ям, але продовжив бігати в футбол серед любителів. 194 матчі (54 голи) серед професіоналів, 131 гол у футзалі та під сотню голів серед аматорів. Ось що це за гравчище.
- Головний тренер – Самір Гасанов
Добротний у минулому футболіст, півзахисник Зірки та низки інших клубів. Попрацював у тренерських штабах кількох клубів, зокрема тернопільської Ниви, але повернувся в рідний клуб і допомагає йому в ААФУ. Відіграв максимально позитивну роль в житті багатьох молодих футболістів, які з аматорської вже Зірки перейшли в професіональні клуби інших міст.
Звісно, додамо: #ЗіркаМаєЖити!