Карпати лихоманить: Маркевич не пішов, Лупашко прийшов, склад формується. Що взагалі відбувається?

Переглядів 10106
Андрій Каплун Андрій Каплун
17 голосів
Карпати лихоманить: Маркевич не пішов, Лупашко прийшов, склад формується. Що взагалі відбувається?
Колаж: «Український футбол‎»
Мирон Маркевич вивів Карпати до української Прем'єр-ліги, але перед стартом наступного сезону галицький клуб несподівано почало лихоманити. «УФ» розібрався, що відбувається з львів'янами.

Карпати в минулому сезоні вважалися головним фаворитом Першої ліги, але втратили чемпіонство в останньому турі через поразку на виїзді від головного конкурента, Інгульця. При цьому головну задачу на сезон львівська команда таки виконала – пробилася до УПЛ.

Чутки відправляли головного тренера Карпат Мирона Маркевича у відставку, проте досвідчений фахівець залишився на чолі «левів», а екс-керманич Інгульця Владислав Лупашко очолив юнацьку команду галичан.

Сайт «Український футбол» згадує головні події, які сталися в Карпатах за останній час.

Маркевич вивів Карпати до УПЛ, але його позиції в клубі похитнулися: що сталося?

В осінній частині минулого сезону Карпати впевнено виграли свою групу Першої ліги, 

У лютому львів'яни оголосили про те, що новим шеф-скаутом клубу офіційно став Гліб Корнієнко, який раніше працював у структурі донецького Шахтаря та Дніпра-1, та привіз до України таких зірок як Манор Соломон, Тете, Додо та Вінісіус Тобіас.

Приблизно водночас почала з'являтися інформація про те, що виконавчий директор Дніпра-1 Андрій Русол перейде на роботу до Карпат, де займатиметься трансферною політикою. Тоді здавалося, що львівський клуб серйозно готується до виходу в УПЛ та збирає найкращі кадри у своїй структурі.

Однак навесні у команди Маркевича раптово з'явилися проблеми з грою та результатами. Після того, як львівська команда вже гарантувала собі місце в УПЛ, у неї почався спад. У підсумку перевага у вісім очок над Інгульцем була розгублена за шість турів через дві поразки від прямого конкурента у боротьбі за золоті медалі, а також інші втрати.

Мирон Маркевич. Фото: Карпати

Причини провалу Карпат у другій частині минулого сезону детально розібрав у спеціальному авторському матеріалі креативний директор «УФ» Артур Валерко.

На цьому тлі поповзли чутки про конфлікт Маркевича з Корнієнком через різне бачення щодо підсилення команди. Шеф-скаут пропонував молодих бразильців, а тренер хотів бачити у складі досвідчених гравців.

Тоді Мирон Богданович спростував усі чутки в ексклюзивному інтерв'ю сайту «Український футбол».

«У мене – конфлікт? Я взагалі не конфліктний чоловік. Різне бачення щодо коплектування команди? Я вперше про таке чую. Навіть не знаю, звідки така інформація береться.

Корнієнко мені присилає список гравців, я їх дивлюся і говорю: підходять вони мені чи ні. У нас були спільні погодження, але, на жаль, футболісти до нас не їхали з різних причин – чи не захотіли, чи жінка не відпустила, чи батьки. В Україну сьогодні дуже непросто затягнути гравців», – сказав Маркевич у квітні.

Проте чи то через невдалі результати наприкінці сезону, чи то через закулісні ігри, різні чутки про несприятливу атмосферу всередині галицького клубу не вщухали.

Все частіше почала з'являтися інформація про те, що Маркевича може бути звільнено, а його місце займе Владислав Лупашко, який зі своїм Інгульцем відібрав «золото» Першої ліги у Карпат.

Лупашко очолив юнацьку команду Карпат: навіщо тренер покинув Інгулець, з яким вийшов до УПЛ?

Інгулець офіційно оголосив, що Владислав Лупашко залишив команду 5-го червня. Тоді президент петровського клубу Олександр Поворознюк в ексклюзивному інтерв'ю «УФ» запевняв, що Карпати – лише треті у черзі за молодим фахівцем.

У цей час ситуація всередині львівського клубу розпалювалася з кожним днем. Відомий спортивний журналіст Ігор Бурбас заявив про те, що конфронтація між Маркевичем та Корнієнком досягла свого піку.

«Від зими не можуть нікого придбати, оскільки блокують трансфери один одного. Ситуація досягає свого апогею. Маркевич поставив умову: до 9 червня він мусить знати інформацію про потенційні підписання клубу.

Мирон Богданович хоче підписати двох гравців: Пабло Альварес із Чорно Море і Яні Атанасов із Краковії. Якщо ці трансфери до 9 червня не будуть здійсненні, то Маркевич буде ставити питання про свій відхід із клубу».

Оскільки дата старту літніх навчально-тренувальних зборів наближалася, питання щодо подальшої співпраці Карпат із Маркевичем необхідно було вирішувати терміново.

10 червня відбулася зустріч президента львівського клубу Володимира Матківського із Мироном Богдановичем. Вирішили, що досвідчений тренер таки залишається на своїй посаді.

Через два дні той же Бурбас заявив про те, що Маркевича не звільнили лише тому, що в його контракті прописано велику суму відступних за розірвання.

«У мене є інсайд про Мирона Богдановича Маркевича. Знаєте, чому його не могли чи не хотіли звільнити? Мені не показували контракт, але є інформація з клубу Карпати, що у нього дуже хороші відступні прописані і за моєю інформацією, вони сягають 300 тисяч у валюті на один рік, контракт Маркевича ще два роки», – сказал Бурбас в эфире своего ютуб-канала «BurBuzz».

А як же бути з Лупашком, який вже пішов з Інгульця, напевно, сподіваючись очолити Карпати? Владиславу Вікторовичу довірили очолити юнацьку команду львівського клубу (U-19). При цьому Лупашко зібрав свій тренерський штаб, до якого увійшли такі відомі фахівці як Сергій Лавриненко та Богдан Шуст.

Владислав Лупашко. Фото: Карпати

При цьому Бурбас, Ігор Циганик та інші інсайдери вважають, що у разі невдачі Маркевича в УПЛ саме Лупашко зі своїми помічниками має швидко замінити Мирона Богдановича на чолі першої команди Карпат. Нібито, саме цим керувався президент львів'ян Матківський, коли призначав Владислава Вікторовича в юнацьку команду.

«Я знаю Маркевича давно, він гонорова людина і триматися за місце не буде. Тим більше, що у нього за спиною є певна історія. Але ми ж розуміємо, що взяли тренерський штаб в U-19 для того, щоб через деякий час замінити [Маркевича]», – розповів Циганик в ефірі програми «Циганик LIVE» на ютубі.

Маркевич і Авдиш: черговий ультиматум головного тренера керівництву Карпат?

Здавалося б, всі ключові рішення прийняті, і можна приступати до роботи, готуватись до нового сезону. І тут згадуємо про прихід Русола з Дніпра-1, який розпродає всіх своїх основних гравців і готується до ліквідації.

«Русол не один приходить у Карпати. Він тягне туди людину, яка, по суті, завела у Карпати агентську компанію PASS – це Олег Авдиш. Наскільки я розумію, саме Авдиш радив Русола на посаду генерального директора Карпат. І тепер Русол пропонує Авдишу стати його заступником», – сказав Бурбас в ефірі «BurBuzz».

Вірогідний прихід Авдиша до Карпат дуже не сподобався Маркевичу. Наставник вирішив виставити ультиматум керівництву львівського клубу.

«Мирон Маркевич поставив ультиматум власнику клубу Володимиру Матківському: або я, або Олег Авдиш у клубі. Там немає компромісу, бо ця людина кинула виклик компанії Вадима Шаблія ProStar і виживає звідти Маркевича тим, що заводить у Карпати Владислава Лупашка. Лупашко – це тренер PASS, з цією організацію тісно пов'язаний Авдиш», – сказав Бурбас в ефірі «BurBuzz».

Ще один відомий спортивний журналіст Володимир Крамар розповів про те, хто привів агентство PASS до Карпат.

«Як PASS зайшов у Карпати? Це зробив Андрій Тлумак – виконавчий директор Карпат. Я взагалі не розумію, як таке може бути. Людина все зробила, щоб зникла Волинь, потім перейшов у Карпати і не вивів їх в УПЛ і заміть того, що його звільнити як тренера-невдаху, його підвищили до рівня виконавчого директора. Це взагалі нонсенс. 

Я розумію, що саме Тлумак завів PASS у Карпати, такий собі сірий кардинал. Було б цікаво почути його думку про ці конфлікти у Карпатах», – сказав Крамар в ефірі «BurBuzz».

В підсумку кількість чуток навколо Карпат почала зростати як снігова куля, що змусило прес-службу львівського клубу навіть випустити офіційну заяву з цього приводу.

«В окремих виданнях, які намагаються спеціалізуватися на футбольній тематиці, останнім часом масовано почала з’являтись інформація про клуб, яка базується на чутках та домислах. Недостовірна або перекручена інформація, вигадані факти та інші далекі від журналістських стандартів і розраховані на неосвіченого читача публікації подаються в якості «шокуючої інформації» від «перевірених інсайдерів».

ФК Карпати не вважає за потрібне коментувати відверті фейки чи маніпуляції фактами подібних видань. Вболівальникам клубу радимо більш критично ставитись до інформаційного сміття, навіть якщо його видають «з ймовірністю 80%», – сказано в заяві клубу.

Міжсезоння в Карпатах: відставка Остапа Маркевича, поїздка Мирона Богдановича до Іспанії

Варто також згадати про відставку Остапа Маркевича, сина Мирона Богдановича, з посади асистента головного тренера Карпат. Ця подія відбулася ще наприкінці травня і точно не покращила позиції досвідченого фахівця у львівському клубі.

«На прохання батька допомогти йому в Карпатах в мене не було шансів відмовитись. Ми виконали завдання – Карпати вийшли в УПЛ. Я допоміг батьку і своєму рідному клубу, а далі в мене своя дорога. Хотів би продовжити свою власну кар’єру головного тренера», – сказав Остап Маркевич в ексклюзивному інтерв'ю «УФ».

Після цього Остап Миронович залишив Україну та поїхав до Іспанії, де жив з родиною ще з 2015-го року.

Остап Маркевич. Фото: Карпати

А вже на початку липня стало відомо про те, що Мирон Маркевич теж відправився до Іспанії, напевно, в гості до сина. І все б добре, але сталося це вже під час літніх навчально-тренувальних зборів Карпат, а також на тлі всіх чуток про конфлікти в структурі львівського клубу.

Карпати за відсутності Маркевича провели контрольний матч із закарпатським Минаєм (3:1), а командою керували його помічники – Володимир Єзерський та Андрій Сапуга.

Скаут Карпат Михайло Кополовець в ефірі «BurBuzz» повідомив деталі поїздки головного тренера до Іспанії.

«Він тренує команду, просто у нього були деякі справи, і він по сімейних питаннях від'їхав, наскільки я розумію. Але він тренує і все добре. Клуб розвивається і дуже велика увага до команди.

Я не дуже уповноважений говорити ці всі моменти, але думаю, що все буде добре у команди».

Як би там не було, але відсутність головного тренера на сборах своєї команди за місяць до старту чемпіонату виглядає дещо дивно.

Літні трансфери Карпат: команду підсилили три гравці, яких хотів Маркевич

Карпати вже оголосили про підписання трьох новачків в літнє трансферне вікно. 

Гравцями команди Маркевича офіційно стали:

Цікаво, що цих гравців хотів підписати саме Мирон Богданович. Це може свідчити про те, що вплив головного тренера на трансферні процеси в клубі, незважаючи на всі конфлікти, останнім часом збільшився.

Карпатам також приписують інтерес до кількох гравців з Дніпра-1 – Дениса Мірошніченка, Богдана Лєднєва, Володимира Адамюка та Ігоря Когута.

Про останні трансферні новини Карпат Мирон Маркевич особисто розповів вже після повернення з Іспанії в понеділок, 8 липня.

В будь-якому разі, у новому сезоні УПЛ буде дуже цікаво стежити за подіями довкола легендарного львівського клубу та його наставника.