«Минаю складно буде повернутися одразу»: екс-підопічний Любеновича прокоментував відхід з клубу

Переглядів 1949
Олександр Карпенко Олександр Карпенко
9 голосів
«Минаю складно буде повернутися одразу»: екс-підопічний Любеновича прокоментував відхід з клубу
Сергій Петько. Фото: Минай
Екс-гравець Минаю Сергій Петько ексклюзивно для УФ прокоментував завершення співпрацю з закарпатським клубом, який за підсумками сезону вилетів у Першу лігу.

ФК Минай, який ми запам'ятали у весняній частині УПЛ, розпадається на очах. Закарпатці за однією версією втратили головного тренера Желько Любеновича, який дивом не залишив команду в еліті, за іншою – ще ведуться перемовини. Під чистку потрапила більшість досвідчених гравців, а клубний офіс закарпатців потирає руки в очікуванні від пропозицій на своїх молодих талантів.

Після вильоту команди з УПЛ вирішив піти досвідчений центрхав Сергій Петько, в якого був діючий контракт з Минаєм. Сайт «Український футбол» зв'язався з гравцем, щоб дізнатися про мотиви його рішення залишити Закарпаття.

«Дуже багато людей переживали за Минай, але нам трошки не вистачило»

– Сергію, у вас залишався рік контракту з Минаєм. Не хотіли знову в Першу лігу?

– В моєму контракті з Минаєм була прописана опція, тому після завершення сезону поговорили та прийняв рішення піти. 

– Рішення про відхід приймали після вильоту з УПЛ?

– Так, рішення прийняв вже після завершення сезону.

– Які варіанти продовження кар'єри розглядаєте зараз? Це УПЛ або зарядженні амбіціями колективи Першої ліги?

– Розмови ведуться, поки жодної конкретики. 

– Минай не робив вам пропозицію залишитися?

– Мене хотіли бачити в команді, але я прийняв рішення рухатися далі. Желько з розумінням поставився до мого рішення. Побажали успіху один одному.

– Минай в якийсь момент змусив повірити всіх, що команда врятується, витягуючи мертві матчі в стилі непереможного Баєра...

– В другому колі дуже багато людей, знайомих, футболістів за нас переживали, але нам трішки не вистачило.

Сергій Петько. Фото: ФК Минай

«Кожен боровся за своє місце, не поступався в стиках, моментами десь заводилися»

– У тій команді ви були одним з досвідченіших гравців. В чому феномен Любеновича?

– Молоді і досвідчені футболісти прагнули довести собі, чого вони варті. Желько змусив повірити нас в те, що ми здатні це зробити. Не скажу що в колективі все було гладко, адже хтось більше отримував час, хтось менше. Але всі працювали на благо Минаю. Нам вдалося знайти спільну мову між собою, повірили в себе і це принесло плоди. 

Пояснили, як нам грати проти кожного суперника, будували свою гру, аби нав'язувати свій футбол на своїх сильних сторонах. Велика тренерська робота була пророблена.

– Ви обмовились, що в команді не все так гладко було? В чому це проявлялося?

– Мова йде про те, що кожен боровся за своє місце, не поступався в стиках на тренуваннях, моментами десь заводилися. Але це нормальний стан команди, якій не байдуже на результат.

– Як на мене, в команді були гравці, які мало грали в Любеновича, натомість шанс отримали хлопці, які не грали у попереднього тренера...

– В цьому і є робота тренера – знайти підхід, використати сильні сторони та місце на поле. В цьому йому допомагає вся команда. Поставити гру далеко не найсильнішій команді.

В тренувальному процесі Желько хотів, щоб ми отримували від цього задоволення і переносили це на футбольне поле. 

– Минай привчив нас в другому колі, що команда може витягувати абсолютно мертві для себе матчі. Ви для себе як пояснюєте цей феномен?

– Нам не вистачило буквально кількох балів. Хто знає, як би склалося, якщо ми б взяли максимум з Вересом (1:3) чи Оболонню (1:1). В таблиці весняної частини ми в шістці чи сімці найкращих. Для команди зі скромним бюджетом – це топ.

– Відкриєте секрет, хто з гравців, які себе проявили в Минаї, підуть на підвищення?

– Це не моя справа. В інтернеті багато про молодь пишуть, читав про це. Якщо з хлопців хтось зробить крок вперед – буду тільки тішитися за них.

Ворскла - Минай. Фото: УПЛ

«Минаю буде складно повернутися в УПЛ, адже є команди з більшими ресурсами»

– Минаю складно буде одразу повернутися в УПЛ?

– Буде складно, адже є команди з більшими ресурсами. У Минаю багато залежатиме, як спрацює команда на трансферах та хто її поведе після Любеновича.

– Спілкуючись нещодавно з Любеновичем, він зауважив, що гравці, яких йому пропонували, зовсім не відповідають рівню Минаю зразка другої половини сезону...

– Якщо Желько так каже – має на це право. В мене ніхто не запитував.

– Ви ж родом із Харківщини, звідки вийшли такі наші молоді зірочки, як Лунін, Мудрик, Криськів. Ваш добрий товариш Андрій Лунін виграв з Реалом другу Лігу чемпіонів. Вдалося перекинутися з Андрієм кількома словами в ці дні?

– Ще ні. Просто привітав його з перемогою в ЛЧ повідомленням. 

– Сподівалися побачити Андрія у фіналі на «Вемблі»?

– Так, але прикра хвороба все перекреслила. В цій перемозі – велика його заслуга. Андрій зробив максимальний вклад у те, щоб Реал виграв Ла Лігу та ЛЧ.

– Лунін заходить в останній рік за контрактом і чуток про його майбутнє з головою вистачає. На ваш погляд, чим це все завершиться?

– Краще це питання поставити йому особисто ;)