Сенсаційна поразка Динамо, втрата Дніпра-1, розгром від Шахтаря. Підсумки 16-го туру УПЛ

Переглядів 100786
Андрій Каплун Андрій Каплун
7 голосів
Сенсаційна поразка Динамо, втрата Дніпра-1, розгром від Шахтаря. Підсумки 16-го туру УПЛ
Фото: УПЛ
Динамо без Циганкова та Забарного поступилося вдома Інгульцю, Олександрія відібрала важливі очки у Дніпра-1, Шахтар розтрощив Металіст 1925 ‒ «УФ» підсумовує черговий тур УПЛ.

Перший тур української Прем’єр-ліги після зимової паузи був багатим на події. Динамо сенсаційно програло вдома Інгульцю в першому матчі Сергія Ковальця на чолі петровської команди. Дніпро-1 не втримав перемогу над Олександрією, Зоря зробила черговий камбек в матчі проти Ворскли, а Шахтар завдав Металісту 1925 найбільшої поразки в його історії.

Сайт «Український футбол» розбирає головні події та факти першого туру другого кола української Прем’єр-ліги

Початок туру: Кривбас мінімально обіграв Колос завдяки голу Вернидуба-молодшого

Битва середняків української Прем'єр-ліги відбулася у Кривому Розі та завершилася мінімальною перемогою господарів.

Кривбас та Колос не сильно змінилися протягом зимової перерви. У складі криворізької команди дебютував центрбек Данило Безкоровайний, який ставав чемпіоном світу у складі молодіжної збірної України U-20 під керівництвом Олександра Петракова. За ковалівський клуб перший матч провів правий захисник Микита Кравченко, орендований у київського Динамо.

Гра була рівною, але підопічні Юрія Вернидуба були більш орієнтовані на ворота суперника. Колос за весь матч жодного разу не поцілив у площину. Знову далися взнаки проблеми команди Ярослава Вишняка при позиційному нападі, які були чітко помітні ще в першій частині сезону.

Вирішальним став гол Віталія Вернидуба, сина головного тренера Кривбасу. Центральний захисник підключився на стандарт біля чужих воріт і забив дебютний м'яч у складі криворізької команди. Цей гол приніс перемогу, завдяки якій Кривбас обійшов Колос у турнірній таблиці та піднявся на шосте місце.

Центральний матч туру: Дніпро-1 втратив перемогу над Олександрією

Для Дніпра-1 виїзд до Олександрії одразу здавався складним. Руслан Ротань проводив вже другий матч на чолі олександрійців – раніше у перенесеному поєдинку першого кола команда зіграла у результативну нічию з Металістом 1925 (3:3).

Аргентинський півзахисник Дніпра-1 Домінго Бланко забив свій дебютний м'яч за дніпровську команду, а нападник Артем Довбик відірвався від Віталія Буяльського в гонці бомбардирів, забивши вже 12-й гол в цьому сезоні.

Олександрія відповіла дублем хавбека Еміля Мустафаєва, для якого ці голи стали дебютними у чемпіонаті. Команда Ротаня знову багато помилялася в обороні, але суперник відповідав тим самим.

В епізоді з першим взяттям воріт Валефа Мустафаєв дуже легко обіграв центрбека Едуарда Сарапія, який згодом отримав виклик до національної збірної України від Руслана Ротаня. Наприкінці матчу Дніпро-1 вирішив не грати на утримання рахунку, чим скористалися господарі, які вирвали одне очко. Після матчу Кучер дивувався, як можна було пропустити після контратаки на 88-й хвилині.

Дніпро-1 втратив важливі два очки та дозволив Шахтарю наздогнати себе у турнірній таблиці.

Сенсація туру: Ковалець у дебютному матчі на чолі Інгульця обіграв київське Динамо

За всіх проблем у грі команди Мірчі Луческу, результат домашнього матчу з Інгульцем шокував усіх. Динамо грубо помилялося в обороні, центральні півзахисники часто обрізалися у середині поля, що дозволяло петровській команді проводити швидкі контратаки. Дуже невпевнено діяли голкіпер Руслан Нещерет та молодий центрбек Максим Дячук, який дебютував у складі Динамо.

Це призвело до двох пропущених м'ячів вже у першому таймі. Луческу зробив три заміни у перерві матчу. На поле вийшов 18-річний хавбек Антон Царенко, який дебютував в УПЛ. Однак киянам це не допомогло – Інгулець добре захищався та міг навіть розраховувати на третій м'яч в одній із контратак.

Але й 0:2 у домашньому матчі з Інгульцем – це ганьба для Динамо та Мірчі Луческу, який не визнав власних помилок і пояснив поразку невдалими діями арбітрині Катерини Монзуль.

З такою грою Динамо не може навіть мріяти про чемпіонство. Реальним завданням на решту сезону має стати завоювання бронзових медалей, оскільки за підсумками туру кияни опустилися на четверте місце та відстають від лідерів вже на дев'ять втрачених очок.

Сергій Ковалець яскраво дебютував на чолі Інгульця, тактично перегравши досвідченого румунського фахівця. Завдяки цій перемозі команда вибралася із зони вильоту та піднялася на 12 місце.

Несподіванка туру: Верес програв Чорноморцю та продовжив безвиграшну серію на домашньому стадіоні «Авангард»

Чорноморець продемонстрував приголомшливу ефективність у виїзному матчі проти Вереса. Усі три удари у ворота господарів завершилися взяттям воріт суперника.

Бельгійський форвард Чорноморця Зігі Бадібанга забив свій дебютний гол за одеську команду. Дебютним м'ячем у першому матчі за Чорноморець відзначився також Данило Алефіренко, який належить луганській Зорі. Досвідчений нападник Олександр Гладкий забив свій перший гол в поточному сезоні, реалізувавши пенальті, який він сам і заробив. Востаннє Гладкий забивав ще у жовтні 2021 року за Зорю.

У складі Вереса автором голу також став дебютант команди – захисник Олександр Маткобожик. Рівненці знову не змогли виграти на домашньому стадіоні «Авангард», який було відкрито після першого етапу реконструкції у вересні минулого року. Верес провів тут вже чотири матчі та набрав лише одне очко.

Після цієї перемоги Чорноморець наблизився до Вереса на відстань трьох залікових пунктів. В підвалі турнірної таблиці утворилася максимальна щільність, що робить другу частину сезону ще більш інтригуючою.

Камбек туру: Зоря обіграла Ворсклу, забивши два м'ячі у компенсований час

Ворскла приймала Зорю на олександрійському стадіоні «Ніка» і дуже впевнено розпочала матч. Албанець Таулян Сефері зробив дубль вже до 16-ї хвилині, скориставшись помилкою Богдана Бутка, а також реалізувавши пенальті.

Патрік ван Леувен у перерві випустив панамського нападника Едуарда Герреро, який дебютував у складі Зорі. Проте героєм матчу став не він, а півзахисник Володимир Бражко, який зробив дубль.

Бразильський центрбек Лукас Рамірес, який дебютував за Ворсклу, підвів свою команду. Його позиційна помилка дозволила Зорі скоротити рахунок, після чого захисник отримав другу жовту картку та покинув поле, залишивши свою команду у меншості.

Луганчанам двічі пощастило у компенсований час – Русин зрівняв рахунок завдяки рикошету, а переможний гол Бражко забив із необов'язкового пенальті.

Відзначимо характер Зорі – команда вже втретє у сезоні вириває вольову перемогу у компенсований час. Цей результат дозволив підопічним Патріка ван Леувена випередити Динамо та піднятися на третє місце.

Реванш туру: Рух обіграв Металіст і обійшов харків'ян у турнірній таблиці

Металіст у зимове трансферне вікно знову втратив кілька важливих виконавців, які перейшли до Дніпра-1. Харківську команду залишили В'ячеслав Танковський, Євген Підлепенець, Олександр Каплієнко та Віталій Федорів.

У матчі з Рухом на посаді виконувача обов'язків головного тренера харків'ян дебютував Периця Огненович. Наставник випустив у стартовому складі новачків – голкіпера Данила Єрмолова, а також хавбеків Самуеля Мішелса та Владислава Наумця. Проти своєї колишньої команди зіграв півзахисник Богдан Бойчук, а у другому таймі на поле вийшов ще один дебютант – французький захисник Паті Малумандсоко.

Рух мав лише одного гравця, який дебютував у складі – центрбека Олега Веремієнка.

Найкраща зіграність команди Кучука далася взнаки на підсумковому результаті. Рух був активнішим в атакуючих діях, що призвело до закономірної перемоги львівської команди.

Колектив Кучука взяв реванш у Металіста за поразку в домашньому матчі першого туру УПЛ.

Ці три очки дозволили Руху обійти Металіст у турнірній таблиці та піднятися на десяте місце. А харків'яни вперше у сезоні опустилися до зони перехідних матчів. На команду Огнєновича чекає складна боротьба за виживання.

Розгром туру: Шахтар знищив Металіст 1925

Шахтар познущався з Металіста 1925, забивши сім м'ячів. Харків'яни постійно грубо помилялися в обороні, чим майстерно користувалися «гірники».

Загроза воротам Дениса Сидоренка йшла майже від усіх футболістів Шахтаря. Ефектним голом відзначився навіть центрбек Ярослав Ракицький, для якого цей м'яч став першим за Шахтар після повернення до команди.

Ця поразка стала найбільшою в історії Металіста 1925.

Шахтар міг би замахнутися на рекорд чемпіонатів України, який належить Динамо, що розгромило у 2010 році маріупольський Іллічівець із рахунком 9:0. Однак «гірники» вирішили заощадити сили перед важливим матчем 1/8 фіналу Ліги Європи проти нідерландського Фейєноорда.

Команда Ігора Йовічевича продемонструвала відмінну готовність до другої частини сезону та виглядає фаворитом у боротьбі за чемпіонський титул. Шахтар завдяки цій перемозі та осічці Дніпра-1 наздогнав конкурента.

Дебютанти туру: Дулуб випустив у основі ФК Львів десятьох новачків та здобув важливу перемогу над Минаєм

ФК Львів у зимове трансферне вікно змінився до невпізнання. Команду Олега Дулуба поповнили одразу 14 футболістів, десять із яких вийшли у стартовому складі на домашній матч із Минаєм, а ще двоє – на заміну.

Проте героєм поєдинку став гравець, який виступав за львів'ян у першій частині сезону. Ефектний удар Артура Ременяка приніс важливу перемогу господарям у рівній грі. Враховуючи серйозне кадрове посилення, ФК Львів тепер не виглядає явним аутсайдером української Прем'єр-ліги. А от Минай за підсумками туру опустився до зони вильоту.

Герой туру: Еміль Мустафаєв (Олександрія)

Дубль Мустафаєва у матчі з лідером української Прем'єр-ліги дозволив команді Руслана Ротаня набрати одне очко, що робить результативні дії півзахисника ще ціннішими.

Фото: ФК Олександрія

Гол туру: Ярослав Ракицький (Шахтар)

Потужний удар Ракицького з дальньої дистанції по воротах Металіста 1925 призвів до сьомого голу Шахтаря.