УПЛ

Усі клуби УПЛ ввійшли в сезон: якими стали навесні Шахтар, Дніпро-1, Динамо та Львів, що стартував останнім

61490
Артур Валерко
8 голосів
Динамо - Дніпро-1. Фото: УПЛ
Повний гід на старті української Прем’єр-Ліги сезону 2022/23: «УФ» представляє кожну команду, кожен трансфер, кожного тренера.

Зимова перерва застала УПЛ у розпалі боротьби: вперше в сезоні поступився Дніпро-1, зазнавши поразки в обласному дербі з Кривбасом, Шахтар і Динамо застигли за лідером, маючи рівну кількість очок при двох іграх у запасі в донеччан, а серед аутсайдерів зберігається напруга без відриву. Фактично в жодному з головних питань чемпіонату інтрига не зникла, що гарантує напружену боротьбу та сюрпризи на всі смаки. 

Ну що ж, поїхали! УПЛ виходить із зимової сплячки двома переносами: 

6-й тур; 27.02.2023

ФК Олександрія ‒ Металіст 1925 – 3:3 (про яскравий дебют Ротаня можна прочитати тут)

9-й тур; 28.02.2023

ФК Минай ‒ Шахтар – 1:4 (про львівський матч можна прочитати тут)

16-й тур; 03.03.2023; 13:00

Кривбас ‒ Колос – 1:0 (про цей матч можна почитати тут

16-й тур; 04.03.2023; 12:00

Олександрія ‒ Дніпро-1 (про цей матч можна почитати тут

16-й тур; 04.03.2023; 14:00

Динамо ‒ Інгулець (про цей матч можна почитати тут

Верес ‒ Чорноморець (про цей матч можна прочитати тут)

16-й тур; 05.03.2023; 13:00

Ворскла ‒ Зоря (про цей матч можна прочитати тут)

Металіст ‒ Рух (про цей матч можна прочитати тут)

16-й тур; 05.03.2023; 14:00

Металіст 1925 ‒ Шахтар (про цей матч можна прочитати тут)

16-й тур; 06.03.2023; 13:00 

Львів ‒ Минай (про цей матч можна прочитати тут)

Сайт «Український футбол» представляє учасників чемпіонату України серед клубів української Прем’єр-ліги на старті весняної частини сезону 2022/23. Починаємо з учасників сьогоднішнього матчу.

СК Дніпро-1

Місце Команда І В Н П Голи Очки
1 СК Дніпро-1 15 11 3 1 33:12 (+21) 36
  • Хто такі? 

Сенсаційні лідери УПЛ, які в осінній частині скористалися ослабленням грандів і практично бездоганно провели перше коло. Виняток – обласне дербі з Кривбасом, де перед самою відпусткою Дніпро-1 зазнав першої поразки в чемпіонаті. Вдруге в сезоні вилетівши від посереднього кіпрського АЕКа (Ларнака), підопічні Кучера зосередяться суто на боротьбі за лігочемпіонівські преміальні золоті медалі.  

  • Що змінили за зиму? 

Постаралися збільшити конкуренцію практично на всіх польових позиціях і зменшити залежність від легіонерів (переважно за рахунок гравців Металіста). Головне ж досягнення – якщо це досягнення, що втримали всіх лідерів, відмовившись, наприклад, продати Довбика в Трабзонспор, а Піхальонка – в Шахтар.

  • Кого запросили?

Захисники Авраменко (ЦЗ; ЛЗ; ФК Минай), з.Гільєрме Варжан (ПРЗ; Інтер Бразилія U-20), Федорів (ЦЗ), Каплієнко (ЛЗ, ЦЗ, ЦПЗ), півзахисник Танковський (ЦПЗ), вінгер Підлепенець (ЛПЗ, ППЗ; всі – Металіст), захисники Хайнер (ПРЗ; Інтер Азуріз Бразилія), Матарріта (ЛЗ; Цинцинатті США), Є.Пасич (ЛЗ, ЛПЗ; Верес), вінгери Жоан Пеглоу (ЛПЗ; Інтернасьональ Бразилія), Міндіньо (ЛПЗ, ППЗ, ВНП; Коринтіанс Бразилія)

  • З ким попрощалися?

Воротар Юрчук (ПФК Львів), захисники Бузанелло (ЛЗ, ЛПЗ; Мальме Швеція), Логінов (ЦЗ; ФК Олександрія), Горбунов (ЛЗ, ЛПЗ; Карпати), півзахисники Ді Франко (ЦПЗ; Атлетико Тукуман Аргентина), вінгери Білл (ЛПЗ, ППЗ; Інтернасьональ Лімейра Бразилія), Феліпе Пірес (ЛПЗ, ППЗ; Волос Греція), Громов (НАП, АПЗ, ЛПЗ; АЕК Ларнака Кіпр), Брага, нападник Гуаль

  • Кого хотіли, та не змогли підписати?

Таких персоналій багато щодо Металіста – воротар Костик, захисник Порох, нападник Прядун. Також інсайдери повідомляли, нібито Дніпро-1 розглядав  кількох воротарів (від Непогодова до Рудька) та іноземних півзахисників. 

  • Хто їхня головна зірка?

25-річний форвард Артем Довбик другий сезон поспіль лідирує в списку найкращих бомбардирів УПЛ. Незважаючи на періодичний інтерес з боку Трабзонспора, Торіно, Ноттінгем Форест і інших (підтверджених і ні) зарубіжних варіантів, Дніпро-1 поки що утримує бомбардира. І, здається, має намір пролонгувати його контракт (який триває до кінця 2023 року). 

  • Хто насправді їх тягне? 

Ровесник Довбика, плеймейкер Олександр Піхальонок забив п’ять м’ячів і віддав п’ять результативних передач. На найвищому рівні провів матчі проти Динамо та Шахтаря, які Дніпро-1 сенсаційно виграв. Також минулого року дебютував у національній збірній. З часів Рикуна «третя сила» українського футболу не мала українського плеймейкера такого рівня.  

  • Хто їхнє найбільше розчарування?

У 32 роки Артем Громов не без сподівань був підписаний Дніпром-1. Але в новій команді не показав і дещиці ефективності, яка була в нього в Зорі – всього один гол у 9 матчах. АЕК (Ларнака) затрофеїв його «для внутрішнього користування», але й там у стартових матчах він нічого не показав. 

  • Хто найбільше прогресує?

Тут навіть обговорювати нічого: від стартового туру з Динамо, коли Едуард Сарапій забив у ворота киян, задавши темп усій кампанії своєї нової команди в чемпіонаті, він став провідним гравцем команди Кучера та заслужив перший виклик у національну збірну України. Навесні, з приходом кількох нових оборонців, я б не став виключати, що Едуард може зіграти і в середині поля. 

  • Чого вони прагнуть і чи зможуть цього досягнути?

Лідируючи після зимової перерви з 5-очковим відривом, бажання стати чемпіоном цілком очевидне. Втім, незважаючи на проблеми грандів, буде дуже-дуже важко – й на імовірність золотих медалей нині можна виділити не більше третини шансів (33%).

  • У чому їхній «криптоніт»?

Відзначимо кілька суттєвих моментів. По-перше, фактор легіонерів – це класні гравці, спроможні робити різницю, проте чи в кожне місто вони поїдуть і чи в кожен день тижня? По-друге, залежність від окремих гравців. Без Довбика не буде атаки, без Піхальонка – виникнуть труднощі в конструкції, Макс Валеф також за цю зиму став ще важливішим. Нагальним завданням Дніпра-1 було наростити т.зв. «глибину складу», і не можна сказати впевнено, що це вдалося. 

Шахтар (Донецьк)

Місце Команда І В Н П Голи Очки
2 Шахтар  15 11 3 1 33:12 (+21) 33
  • Хто такі? 

Чемпіон України, який і в минулому сезоні був першим на момент зупинки УПЛ 2021/22.

  • Що змінили за зиму? 

Дуже вигідно продали головну висхідну зірку, проте так і не купили нікого замість Мудрика. Зате, відпустивши старожила Кривцова, у центр оборони оформили повернення Ракицкього. Підписали також воротаря Різника, що дозволяє не переживати за серіал із пролонгацією Трубіна. Також підхопили перспективного грузина Гочолейшвілі, якого зараз порівнюють навіть не з Додо чи Коноплею, а зі Срною.

  • Кого запросили?

Воротар Різник (Ворскла 3 млн. євро), захисники Гочолейшвілі (Сабуртало Грузія 1 млн. євро), Ракицький (Адана Демірспор Туреччина), вінгер Тоіров (ЛПЗ; Атирау Казахстан Д1 300 тис. євро), нападники Борячук (Металіст 1925 Д1 п/ор.), нападник Келсі (Бостон Рівер Уругвай 1 млн. євро).

  • З ким попрощалися?

Захисник Кривцов (Інтер Маямі США), вінгер Мудрик (Челсі Англія 70+30 млн. євро), нападник Кулаков (ФК Олександрія).

  • Кого хотіли, та не змогли підписати?

Шахтар цікавився відразу кількома бразильцями – Кевіном із Палмейраса, Джеффіньо з Ботафого. Про глибину їхнього скаутингу можна судити з того, що Джеффіньо перехопив у підсумку Ліон, а Келсі «гірники» вихопили з уругвайського Бостон Рівера ще до того, як він за нього дебютував. 

  • Хто їхня головна зірка?

Анатолій Трубін був визнаний найкращим воротарем України 2022 року за підсумками референдуму «УФ». Ще тоді ми запитували його, що він думає про конкуренцію з Різником – Толя запевняв, що це добре й він готовий. Як бачимо, його дійсно дуже мотивувало придбання конкурента – проти Ренна Трубін виступив на вищому рівні, вигравши серію післяматчевих пенальті й багато виручаючи «гірників». За неповних півтора роки до завершення контракту Анатолій може стати наступним великим продажом Палкіна та Срни. Можливо, після (тріумфального) молодіжного Євро-2023. 

  • Хто насправді їх тягне? 

Все ще велика роль ветерана Тараса Степаненка. За ці роки так і не з’явився український опорник його рівня, а прихід Джурасека та Назарини яскраво ілюструє, що вони все-таки гравці іншого, більш креативного діапазону. Тому він лишається стилеутворюючим гравцем Шахтаря, на фоні великих обсягів роботи якого можуть творити Судаков, Криськів, Бондаренко та інші молоді зірочки.

  • Хто їхнє найбільше розчарування?

30-річний атакувальний півзахисник Андрій Тотовицький – дійсно обдарований, класний футболіст. На чистому класі він дуже багато що може. Але в Шахтарі, складається враження, він просто не вписаний у гру, як наслідок, навіть після продажу чи оренди колишніх лідерів Тото залишається глибоким запасним. Для практично будь-якої іншої команди УПЛ він був би зіркою. 

  • Хто найбільше прогресує?

Якщо Бондаренко та Судаков давно в усіх рейтингах найбільш перспективних, то цього гравця раніше оминали увагою. А між тим Дмитро Криськів блискуче провів оренду в Металісті 1925, тяжко відпрацював, щоб довести свій рівень у Шахтарі, а після феєричного матчу з Інгульцем (причетний до всіх трьох голів) завоював довіру Йовічевича. Внесок Криськіва в перемогу над Ренном у першому матчі важко переоцінити.

  • Чого вони прагнуть і чи зможуть цього досягнути?

Хочуть чемпіонства. Відстаючи на п’ять очок від Дніпра-1, мають два матчі в запасі та загалом значно «глибший» склад. Зважаючи на кризу в Динамо, Шахтар може досягти поставленої цілі. Вірогідність – 75%. 

  • У чому їхній «криптоніт»?

Все-таки за останні роки Шахтар втратив дуже багатьох гравців – і дивлячись, куди перейшов Мудрик і як грають в безоплатних орендах Тете та Соломон, розумієш, що надто багато класу розмилося в «гірників» за останні роки. Колись легіонери та таланти рівня Михайла давали донеччанам вирішальну перевагу в класі, зараз її, напевно, більше немає.  

Зоря (Луганськ)

Місце Команда І В Н П Голи Очки
3 Зоря 16 9 4 3 35:24 (+11) 31

• Хто такі? 

Багаторічна «третя сила», яка зберігає боєздатність, незважаючи на постійні втрати лідерів і зміни тренерів. 

• Що змінили за зиму? 

Воротарську позицію (тому що пішов в Олександрію Шевченко, який давно вже не грав за Зорю, та тяжко травмувався Мацапура), опорну зону та, нарешті, знайшли нападника. Навіть кількох – і не факт, що найкраще розкриється саме той, про якого всі думають. 

• Кого запросили?

Воротар Кучерук (вільний агент), захисники Бурда (ЦЗ; Динамо), Мороховець (ЦЗ; Ворскла), з.Полегенько (ПЗ; ФК Львів), півзахисники Дришлюк (ЦПЗ; ФК Олександрія), Хахльов (ЦПЗ; ФК Минай), нападники Герреро (Маккабі Тель-Авів Ізраїль), Погорілий (Шахтар U-19), Почапський (Хойнічанка Польща)

• З ким попрощалися?

Півзахисники Алібеков (ЦПЗ; ФК Львів), Михайленко (ЦПЗ; ФК Олександрія), вінгер Крістіан (ППЗ, ЛПЗ; Младост Сербія), Луньов (АПЗ; ЛПЗ; Кривбас), Алефіренко (НП, АПЗ; Чорноморець)

• Кого хотіли, та не змогли підписати?

Низку легіонерів ‒ Кохреїдзе (Гренобль Франція), африканців… 

• Хто їхня головна зірка?

Починали сезон головними зірками Назарина та Кабаєв, потім здорово (хай і не без помилок) грав воротар Мацапура. Непогано влився в гру ветеран Шахов, фрагментарне хороше враження від гри якого показує, що в важливих матчах він буде великим козирем. Але найбільша зірка – це Олег Данченко. Правий захисник видавав дуже сильні матчі, здорово взаємодіяв з напарниками – хай би це були Крістіан, Кирюханцев чи будь-хто ще. Інфаркт у 28-річного гравця – це шок, і при цьому колосальна ігрова втрата для луганців.

• Хто насправді їх тягне? 

Йому практично нема заміни. Його молодий напарник у центрі захисту ‒ насправді півзахисник за амплуа. Опорники – «ігровики», більше зайняті комбінаційною роботою. Основний воротар – молодий хлопець, та й він вибув надовго в лазарет. Команда, загалом, легка, швидкісна та атакувальна – такі «фестивалять», а не грають від оборони. З цього опису зрозуміло, що найважча робота в Зорі – в центрбека Максима Імерекова.

• Хто їхнє найбільше розчарування?

Колись приходив із Дніпра «в одному пакунку» з Луніним, Чеберком, Сватком і Кочергіним – і вважався не менш перспективним за перелічених. Насправді ж Максим Луньов серйозно відстав у своєму прогресі й, наприклад, за перше коло в 10 матчах не відзначився жодним голом чи асистом. Перехід у Кривбас – його остання надія вийти на колишній рівень.  

• Хто найбільше прогресує?

Тут вибір буде незвичайним. Молодці молодь: півзахисник Нагнойний, який за потреби добре закривав позицію нападника, опорник Бражко, який проявив себе і в завершенні атак, і навіть воротар Мацапура, з якого ми вже вимагаємо надійності, як із багаторічного футболіста основи. Проте в усіх їх були певні помилки, зриви, нестабільність. Отже, зупинимо вибір на гравцеві більш віковому, та все ж не розкритому. Ігор Кирюханцев у Шахтарі не проходив у склад ніяким чином, але хотів мати ігрову практику, як в Олександрії. Патрік ван Леувен розкрив правого захисника в ролі вінгера вище на фланзі, і Кирюханцев встиг у 11 матчах відзначитися 5 голами та 3 асистами.

• Чого вони прагнуть і чи зможуть цього досягнути?

Хотіли б бути в трійці найкращих – але за бронзові медалі цього сезону намічається величезна конкуренція. А от завдання вийти в єврокубки – реалістичне (вірогідність 65%), хоча Зоря й залишається більш вразливою в кадровому та фінансовому плані, ніж прямі конкуренти.  

• У чому їхній «криптоніт»?

Не перший рік склад Зорі комплектується за принципом мінімального необхідного, а лідери охоче відпускаються в інші клуби. Рано чи пізно це призведе до турнірного падіння, хоча, може, й не цієї весни. 

Динамо (Київ)

Місце Команда І В Н П Голи Очки
4 Динамо 16 9 4 3 24:15 (+9) 30
  • Хто такі? 

Історичні гранди, які виграли всього одне золото за шість останніх чемпіонатів. 

  • Що змінили за зиму? 

Дуже серйозно розгрузили склад і зарплатну відомість, заробивши за рік майже 25 млн. євро на трансферах. Зменшили токсичність у колективі, відпустивши на всі чотири сторони деяких персонажів. Але при цьому суттєво втратили в креативності: після відходу Циганкова чи залишився в Динамо хтось, спроможний обігрувати один в один і крутити шийні хребці суперникам? От витратили під 4 млн. євро – хто з новачків, крім Лонвейка, показав себе посиленням, а не комплектацією для кількості?

  • Кого запросили?

Тренер Шовковський (національна збірна України), захисник Дячук (ЦЗ; ФК Олександрія), півзахисники Леднєв (АПЗ; Фехервар Угорщина), Рамадані (ОПЗ; Шкендія Північна Македонія), вінгер Н.Волошин (ЛПЗ; ППЗ; АПЗ; ВНП; Кривбас), нападник Рамірес (Слован Словаччина) 

  • З ким попрощалися?

Захисники Бурда (ЦЗ; Зоря), Забарний (ЦЗ; Борнмут Англія 27+5 млн. євро), Кендзьора (ПЗ; ПАОК Греція), Кузик (ЛЗ; ПФК Львів), Кравченко (ПЗ; ППЗ; Колос), Сідклей (ЛЗ, ЛПЗ; ЦСКА 1948 Болгарія), півзахисники Алібеков (ОПЗ; ПФК Львів), Кадірі (ОПЗ; Істіклол Таджикистан), Михайленко (ЦПЗ; ФК Олександрія), Надольський (ЦПЗ; ФК Минай), вінгери Вітіньо (ЛПЗ; ППЗ; Ред Бул Брагантіно Бразилія), Дуелунн (ЛПЗ; АПЗ; ППЗ; Орхус Данія), Циганков (ППЗ; Жирона Іспанія 5 млн. євро), нападники Бєсєдін (Омонія Кіпр), н.Каргбо (Цельє Словенія), н.Кулач (Зіра Азербайджан)

  • Кого хотіли, та не змогли підписати?

Нападники Парасків (Германнштадт), Іквуемесі (Цельє) та Адетунджі (Шкупі), кілька молодих гравців Руху на чолі з Сапугою, ну й вічні чутки про повернення Ярмоленка. Велике питання – кого з них насправді хотіли бачити в Динамо? (крім Ярмоли, звісно)

  • Хто їхня головна зірка?

Із тих, хто залишився, це Микола Шапаренко. От тільки він ще на початку сезону вибув надовго після тяжкої травми. Чи зможе Динамо вдало адаптувати Лонвейка, який за потенціалом десь недалеко від Колі, покаже весняна частина сезону. За попередніми оцінками Шапаренко мав повернутися в кінці січня – на початку лютого, проте наразі відомо, що він на ногах і займається ще індивідуально. До тренувань з командою – ще кілька тижнів.

  • Хто насправді їх тягне? 

30-річний Віталій Буяльський проводить другий найсильніший сезон у своїй кар’єрі. Продано Циганкова, не куплено нового форварда – саме від цього атакувального півзахисника залежатиме, чи зможе Динамо щось створювати та реалізовувати попереду. Показники Віталія в поточному сезоні – 17 результативних дій (11 голів і 6 асистів) у 27 матчах.

  • Хто їхнє найбільше розчарування?

Владислав Кабаєв. Будемо відверті, в Зорі він був на рівні й очікувалося, що Влад якщо й не замінить повністю Вербича, то, принаймні, наб’є 5-10 результативних дій. Насправді в Кабаєва 0 голів, 0 асистів у чемпіонаті України за Динамо.  

  • Хто найбільше прогресує?

Час розкриття Царенка, Яцика, Вівчаренка, та навіть того ж Нещерета – ще попереду. Наразі відзначаємо, що, принаймні, на всеукраїнському рівні починає вимагати своєю грою основного статусу Владислав Ванат. У 21-річного нападника – 8 результативних дій (шість голів, дві гольові передачі) в 24 матчах усіх турнірів. Це дуже чітка різниця з Бєсєдіним або Гармашем у ролі нападника, більше нема причин не ставити ставку попереду саме на Влада.

  • Чого вони прагнуть і чи зможуть цього досягнути?

Перед сезоном оглядачі ставили питання так: «Чи зможе хтось створити конкуренцію Динамо в боротьбі за чемпіонство?» Зараз усе виглядає так: «Чи хороші шанси в Динамо в боротьбі з Олександрією та Зорею за третє місце?». Звичайно, загальнокомандний досвід і тренерська чуйка Луческу роблять киян реальними претендентами в боротьбі за друге місце, проте побачене цього сезону дуже й дуже непокоїть. Можуть повторити часи без п’єдесталу. Цілком можуть – вірогідність 50%.

  • У чому їхній «криптоніт»?

Центрфорвард, замінник Циганкова, замінник Забарного, терміни повернення Бущана та Шапаренка – дуже багато питань при одночасно невеликій «глибині складу» та повільній адаптації в першій команді молоді.

ФК Олександрія

Місце Команда І В Н П Голи Очки
5 ФК Олександрія 15 7 5 3 28:24 (+4) 26
  • Хто такі? 

Один із найстабільніших у матеріальному плані клубів, який може дозволити собі статусне посилення та прагне бути в зоні єврокубків, причому – максимально близько до грандів. 

  • Що змінили за зиму? 

Новий тренерський штаб точно призначить нового воротаря, оновить центр захисту та опорну зону. 

  • Кого запросили?

Головний тренер Ротань (молодіжна збірна України), старший тренер Кравченко (Чорноморець), тренер Єзерський (юнацька збірна України), тренер воротарів Тименко (СК Дніпро-1 U19), тренер з фізпідготовки Томіленко, воротар Шевченко (Зоря), захисник Логінов (ЦЗ; СК Дніпро-1), півзахисники Матюшенко (ЦПЗ; СК Дніпро-1 U19), Михайленко (ОПЗ; Зоря / Динамо)

  • З ким попрощалися?

Головний тренер Гура, воротар Білик (Інгулець), захисники Дячук (ЦЗ; Динамо), Мельник (ЦЗ; ФК Минай), півзахисники Демченко (ЦПЗ; Чорноморець), Костишин (АПЗ; Ель-Пасо Локомотив США), Дришлюк (ЦПЗ)

  • Кого хотіли, та не змогли підписати?

Є величезна проблема з забивним форвардом: Кожушко та молодий Кобзар все ще не забивали, третій нападник Гунічев талановитий, але не має досвіду в УПЛ. Олександрії приписували інтерес до нападника Шахтаря Кулакова, який колись дуже здорово грав за ФК Маріуполь. Але, по-перше, підписати його поки не вдалося. По-друге, ЗМІ повідомили, що в гонку включилося грошовите Полісся. По-третє, ходять чутки, що сам Кулаков поки в лазареті. Нападника нема, це грандіозна проблема. 

  • Хто їхня головна зірка?

32-річний центрхав Сергій Рибалка грав за Динамо, Слован і збірну України. Чемпіон Європи 2009 року серед юнаків – дійсно висококласний, стилеутворюючий гравець, який вартий капіталовкладень і довіри. 

  • Хто насправді їх тягне? 

30-річний лівий захисник Андрій Цуріков свого часу подавав великі надії в Динамо, але виявився непотрібним напічканому легіонерами (ще багатому) Металісту. Після повернення в Олександрію виступає на вищому рівні. З п’ятьма голами є найкращим бомбардиром команди в новому сезоні. Забиває просто-таки розкішні м’ячі дальніми прицільними ударами. 

  • Хто їхнє найбільше розчарування?

Своїми виступами за Олександрію Кирило Ковалець вивів себе на високий рівень очікувань. Влітку шукав собі новий клуб, був за кордоном, тренувався з Динамо. Повернувся в команду, де вже були награні нові люди. Хоча забив у першому ж матчі (в переможному з Чорноморцем), насправді був під ротацією та більше особливо поповнити результативний рахунок не зумів. Звісно, клас у Ковальця-молодшого високий, але питання – чи набирає він бойову форму, та й травматизм в останніх роках був у нього серйозний. 

  • Хто найбільше прогресує?

24-річний центрбек Владислав Бабогло – велике враження останнього року. Він вийшов справді на високий рівень. Справжній лідер захисту – при ньому олександрійці сподіваються пережити втрату молодого Дячука (Динамо повернуло його після продажу Забарного), оренду Мельника в Минай (Шаран чудово знає його істинні можливості), а також затяжний вихід на колишню форму Бондаренка. Ворскла та невдалий період у Шахтарі ледь не зламали цього гравця.

  • Чого вони прагнуть і чи зможуть цього досягнути?

Попередній наставник Юрій Гура недвозначно пояснював: мета – третє місце. Зараз конкуренція дуже серйозна: крім грандів і сенсаційного лідера, у кращій ситуації є ще й Зоря, яка розгромила під кінець минулого року олександрійців (що багато в чому вирішило долю попереднього тренерського штабу). В олександрійців є відверто проблемні точки поля ‒ напад, оновлені ланки. Плюс поки неясно, чого чекати від Ротаня – новачка клубного тренерського цеху, який при цьому ставить яскраво виражений комбінаційний футбол, у який його нинішні підопічні раніше не грали. Імовірність успіху: 50%. 

  • У чому їхній «криптоніт»?

Руслан Ротань іде за обов’язком – свій перший досвід сольної клубної роботи він буде поєднувати з молодіжною та (поки неофіційно) національною збірними України. Причому, на всіх фронтах перед молодим тренером будуть максимальні завдання. Він запевняє, що до цього готовий. Чи справді готовий – будемо судити в середині-кінці червня, не раніше. 

Слова:

«Варіант з ФК Олександрія з’явився трішки несподівано, запропонували очолити команду УПЛ і я повинен був швидко вирішувати. Скажу чесно, безперечно, я думав над тим, що наступним кроком у моїй тренерській кар’єрі має стати самостійна робота в клубному футболі. Проте я не планував до літа брати таку відповідальність, хотів довести молодіжну збірну до завершення циклу її роботи. Та коли почав ретельно зважувати всі «за» та «проти», подумав – чому б і ні? Це новий виклик для мене. Мені це цікаво. Молодіжна збірна на ходу, основна робота щодо її формування вже зроблена. Залишається стежити за вже награними гравцями, селекційний процес уже завершений і ми знаємо більш-менш усіх гравців України та наших легіонерів у цій віковій категорії».

Руслан Ротань – про рішення очолити ФК Олександрія, цитуємо по «УФ».

Кривбас (Кривий Ріг)

Місце Команда І В Н П Голи Очки
6 Кривбас 16 6 3 7 12:16(-4) 21

• Хто такі? 

Новачки дивізіону, які довго запрягали, але потім завдали першої в сезоні поразки лідеру та пішли зимувати вище за Металіст (який у колишньому складі незмінно громив Кривбас). 

• Що змінили за зиму? 

Саме на зимових зборах тренери проводять основну роботу, так що тільки тепер можна говорити, що ми побачимо Кривбас саме Юрія Вернидуба. Втім, наразі остаточної картини все ще нема. Криворіжці попрощалися з колишніми лідерами (перш за все, Зотько, Щедрий і Хобленко), втратили Волошина (Назарій настільки здорово провів півріччя, що Динамо відкликало його з оренди). Проте підписали всього трьох (поки що) гравців. Усі три – добре знайомі клубу та штабу. Бескоровайний – земляк - чемпіон світу, якого давно хотів повернути Кривбас. Приходько – син багаторічного наставника криворіжців, який уже грав у середній лінії Кривбасу. Луньов – півзахисник, добре знайомий Вернидубу по Зорі. Кажуть, на приміті в клубу форвард білоруської Іслочі Даніель Созах, а також кілька інших молодих гравців.

• Кого запросили?

Тренер Процюк (Діназ), захисник Бескоровайний (ЦЗ; ДАК 1904 Словаччина), півзахисники Приходько (ЦПЗ), Луньов (АПЗ; ЛПЗ; Зоря Д1)

• З ким попрощалися?

Захисник Зотько (ЦЗ; Урарту Вірменія), вінгер Н.Волошин (ЛПЗ; ППЗ; Динамо), п./н.Щедрий (ЛПЗ; Паневежис Литва), н.Хобленко (Карпати), захисник Ловрич (ЦЗ), вінгер Васін (ЛПЗ; ППЗ)

• Кого хотіли, та не змогли підписати?

Інформація про нездійснені трансфери в публічний простір не потрапила – повторювати чутки про численних гравців Зорі, якими нібито цікавився Вернидуб, не станемо. 

• Хто їхня головна зірка?

Головною зіркою Кривбасу був Волошин – Назар це гравець такого потенціалу, що, коли не станеться форс-мажору, в підсумку через багато років будуть згадувати, що він тут провів півріччя. Після його повернення в Динамо найпримітніший гравець Кривбасу – воротар Богдан Сарнавський. Колишня зірка юнацького складу Шахтаря зараз показує найкращий футбол у дорослій кар’єрі.

• Хто насправді їх тягне? 

Вернидуб жорстко переоцінив колишніх зірок Кривбасу – ті, хто не побажав вийти з зони комфорту, будуть відпрацьовувати трудодні в іншому місці. А от скромний форвард Роман Дебелко працював і був винагороджений. Його чотири голи принесли криворіжцям перемоги в дербі з Інгульцем і Дніпром-1, а також показали потенціал команди в гідно програному матчі з Динамо. 

• Хто їхнє найбільше розчарування?

30-річний вінгер Артем Щедрий у Першій лізі був лідером криворіжців, але після початку повномасштабної фази війни вирішив залишитися за кордоном. Кривбас, офіційно не коментуючи розставання, недвозначно написав у пості-подяці футболісту: «Щедрий поКИНУВ команду». Nuff said. А міг би робити різницю на місці лівого вінгера – гравець із сильною динамівською школою досить технічний і креативний.

• Хто найбільше прогресує?

Тут ось яка справа. Знову ж таки, найбільш стрімко прогресував у Кривбасі Волошин. Інші гравці – вже не в віці перспективності, а коли можна вимагати стабільних результатів. Тому серед більш-менш молодих відзначимо Володимира Якімця, котрий досить надійно закривав обидва фланги захисту. Колишній оборонець Карпат і Львова добре вписався в гру Кривбасу.

• Чого вони прагнуть і чи зможуть цього досягнути?

Кривбас наразі восьмий – у самій середині таблиці. Проте до шостого місця – всього три очка, і навіть єврокубкові шанси теоретично не втрачені. Проте для того, щоб на рівних боротися за більш високі позиції, очікувалася більш масова доукомплектація. Тепер же залишається сподіватися на тренерський талант Вернидуба – і на те, що до кінця розкриються ті гравці, які ще не все можливе показали восени (їх багато). 

• У чому їхній «криптоніт»?

Є відразу кілька точок, по яких були питання.  Це захист – невипадково, мабуть, багато гравців оборони в Кривбасу восени були перебудованими з інших амплуа. Це місця вінгерів – Луньов і По є новачками й поки неясно, наскільки посилять команду, інші штатні півзахисники нерідко грали на інших позиціях (як той же Хомченовський – у центрі). І третє – це атака. «Під» Дебелком залишається один тільки Устименко, а сподіватися на Луньова як на нападника досить важко – в Зорі з більш креативним півзахистом він мало забивав. 

Колос (Ковалівка)

Місце Команда І В Н П Голи Очки
7 Колос 16 5 5 6 14:19(-5) 20

• Хто такі? 

Сільський аграрний футбольний клуб, який піднявся в УПЛ ще до того, як це стало мейнстрімом. Ковалівці встигли побувати в єврокубках, вигідно збути грандам своїх гравців, а зараз стабілізувалися настільки, що практично не посилювали склад. 

• Що змінили за зиму? 

Залишивши за дужками легіонерів (їхнього повернення вже не особливо очікували), ковалівці втратили тільки резервного захисника Кузика та ветерана опорної зони Задою – обидва були гравцями ротації, перший – ще й у оренді. Зате правий фланг оборони посилили Кравченком. Колись його запрошували в Динамо разом із Шапаренком і вважали «майбутнім Лужним» на багато років. І в Дніпрі-1 Микита також дуже сподобався. Вважаємо його посиленням на своїй точці. 

• Кого запросили?

Захисник Кравченко (ПРЗ; ПРПЗ; Динамо)

• З ким попрощалися?

Воротар Кучеренко (Діла Грузія), захисник Кузик (ЛЗХ; ПФК Львів), півзахисниик Дієго Сантос (АПЗ; Сумагїт Азербайджан), Задоя (ЦПЗ; Чорноморець), нападники Ренан (ФК Сараєво Боснія 170 тис. євро), Сітчінава

• Кого хотіли, та не змогли підписати?

Ходили чутки – Колос не проти повернути Тотовицького чи Антюха, проте робити це за будь-яку ціну не було ні бажання, ні потреби. 

• Хто їхня головна зірка?

Колос втратив легіонерів, навколо яких до війни збирався будувати гру. На старті сезону не можна було розраховувати на Богданова, який повернувся із Збройних сил вже після зборів і відіграв не так багато, як зазвичай. Тому величезною була роль Павла Оріховського. Він і забивав багато (чотири голи – всі з пенальті), і балансував лінію на користь Болбата та Мякушка – вони в Колосі розкрилися з новою якістю.

• Хто насправді їх тягне? 

29-річний Євгеній Волинець пройшов школу Динамо, та саме в Колосі вийшов на новий рівень майстерності. Минулого року Петраков включав його в розширений список національної збірної. Воротар не пропускав у семи з 15-ти проведених матчів, здорово діяв при стандартах і пенальті, зробив великий внесок у восьми іграх, де все вирішував один гол різниці.

• Хто їхнє найбільше розчарування?

Той випадок, коли не треба називати одне ім’я – достатньо одного слова: форварди. У команди є Безбородько, Лисенко, Ісаєнко та Попов, але на всіх них – один забитий м’яч. Пояснити це важко, зрозуміти – ще важче. Реалізація в атаки ковалівців препогана. Кожен із нападників суттєво завинив перед командою в осінній частині сезону.  

• Хто найбільше прогресує?

Колос – це не історія про молодість, основа команди – вікові гравці, навіть, умовно, 25-річний Чоботенко тут – як «син полка». Тому будемо чесні – відкриттів тут не буде, і Попов з Ісаєнком, наприклад, поки не вийшли на очікуваний рівень, не те що на новий. Хоча хлопці вони талановиті, атакувальні скілли в них високого потенціалу. 

• Чого вони прагнуть і чи зможуть цього досягнути?

Колос не проти в єврокубки. Наразі в нього мінус п’ять очок від Олександрії при одному матчі в запасі в прямого конкурента. Якщо олександрійців і луганців буде лихоманити, стабільний ковалівський колектив може цим і скористатися. 

• У чому їхній «криптоніт»?

Зимове трансферне вікно ще скоротило «лавку запасних» і не вирішило фундаментальних проблем команди – передовсім із забивним нападником і поступовою заміною вікових лідерів. Але, якщо не буде великої кількості травм і інших форс-мажорів, якраз ефект зіграності та стабільності Колоса може стати його великим козирем у порівнянні з конкурентами. 

Металіст 1925 (Харків)

Місце Команді І В Н П Голи Очки
8 Металіст 1925 16 4 7 5 16:27 (-11) 19
  • Хто такі? 

Міцний середняк УПЛ, який зазвичай видає максимально можливий для себе результат за співвідношенням «ціна/якість». 

  • Що змінили за зиму? 

Обійшлися максимально точковими змінами, проте суттєво ослабили свою атаку. 

  • Кого запросили?

Воротар М.Коваленко (Гірник-Спорт Д2 п/ор.), нападник Абдуллаєв (Зоря)

  • З ким попрощалися?

Нападники Борячук (Шахтар) і Зубков, півзахисник Фабіньо (ЦПЗ; Понте Прета Бразилія → Прімавера Бразилія), півзахисник Вендел, вінгер Дудік

  • Кого хотіли, та не змогли підписати?

Клейтон Шав’єр

  • Хто їхня головна зірка?

28-річний Артем Габелок виходив із Шахтаря разом із поколінням Зінченка, Борячука, Матвієнка – проте не відразу знайшов себе навіть на рівні УПЛ. Виявилося, що Габі – сучасний центральний півзахисник із хорошим ігровим інтелектом. У нинішньому Металісті 1925 його можна називати стилеутворюючим гравцем.

  • Хто насправді їх тягне? 

26-річний воротар Олег Мозіль пройшов школу Карпат, але лише тепер доріс до УПЛ. Для цього знадобилося три запрошення та топ-виступ за Агробізнес у Першій лізі. Шикарно провів дебютне півріччя в Металісті 1925, зокрема, не пропустив від Шахтаря та Динамо, потягнув пенальті від майбутньої зірки Жирони – Циганкова. 

  • Хто їхнє найбільше розчарування?

Талановитий форвард Андрій Борячук багато років подавав надії в Шахтарі та пробував сили в низці клубів – як вдома, так і за кордоном. Він забивав лише в двох із восьми матчів за Металіст 1925 у цьому сезоні, проте й такого показника вистачило, щоб Шахтар відкликав його з оренди. І зараз правовласник вирішує, куди Борячука відправити – серед претендентів називають Зорю, Ворсклу та Чорноморець. Насправді ж – це моя думка – Андрій тільки починав набирати свою крейсерську форму. І якби хтось думав про нього, йому б у харківській команді залишитися ще на рік-півтора. Тоді, можливо, один із найбільш здібних форвардів і вийшов би на такі звичайні для нападника показники, як 10-12 голів за сезон. 

  • Хто найбільше прогресує?

Вихованець Шахтаря Ростислав Русин. Технічний півзахисник не без труднощів покинув донецький клуб, довго не міг себе знайти в футболі, а зараз показує найкращу гру за всю кар’єру. Русин забив чотири м’ячі – це найкращий показник нинішнього Металіста 1925. Головне, він чудово бачить поле й володіє дійсно філігранною технікою. 

  • Чого вони прагнуть і чи зможуть цього досягнути?

Грубо кажучи, хочуть не вилетіти. Восени показники команди хороші – навіть незважаючи на те, що Кривенцова замінив тандем дебютантів Едмар-Голодюк, команда втримала керованість і спроможна поборотися за місце в серединці.  

  • У чому їхній «криптоніт»?

Зовсім не було посилення – хоча у команди традиційно високий травматизм, а після відходу Борячука попереду будуть очевидні проблеми. Якщо в найближчі тижні не вдасться дозаявити хоч одного форварда, а краще – по одному гравцеві в кожну лінію, Металіст 1925 буде дуже вразливим. Вірогідність фінішувати в вищій половині таблиці – 45%. 

Слова:

«Особисто я був би не проти такого розвитку подій, проте це питання краще задавати керівництву обох клубів. Борячук здорово допоміг нам у цьому чемпіонаті. Такий гравець нам би не завадив. До того ж, йому не доведеться звикати до колективу, в якому його всі добре знають». 

Едмар Галовський – про втрату Борячука, цитуємо по FanDay.

Ворскла (Полтава)

Місце Команда І В Н П Голи Очки
9 Ворскла 16 5 3 8 20:23 (-3) 18

• Хто такі? 

Недавні учасники єврокубків, які під керівництвом статусного тренера Скрипника виступають значно нижче сподівань. 

• Що змінили за зиму? 

Намітили собі воротарську проблему, залишили вразливим центр захисту (його тепер, як мінімум, доведеться награвати наново), а також послабили вибір у середній лінії. Зате повернули Кане та підписали досвідченого бразильського колегу за амплуа Рікардо Лопеса, що створює більший вибір у групі атаки й повністю закриває лівий фланг.  

• Кого запросили?

Воротар Пономаренко (ФК Львів), захисник Лукас Рамірес (ЦЗ; Бенту Гонсалвеш Бразилія), півзахисники Кане (ЛПЗ, ЛЗ; Циндао Хайню Китай), Рікардо Лопес (ЛПЗ, АПЗ, ВНП; ДЖЕФ Юнайтед Японія)

• З ким попрощалися?

Воротарі Різник (Шахтар 3 млн. євро), Ткаченко (Динамо Батумі Грузія), захисники Зайков (ЦЗ; Університатя Румунія), Мельничук (ЛЗ, ПЗ; Інгулець), Мороховець (ЦЗ; Зоря), півзахисники Козиренко (ЛПЗ, ППЗ, АПЗ; Інгулець), Толі (ЦПЗ, ОПЗ; Торпедо Кутаїсі Грузія), Тотре (ЦПЗ, АПЗ; Шкендія Північна Македонія)

• Кого хотіли, та не змогли підписати?

Особливих розчарувань у трансферній роботі в ворсклян, схоже, не було – шукали воротаря, центрального захисника та лівого півзахисника, то й знайшли їх. 

• Хто їхня головна зірка?

Після відходу Різника зірок у Ворскли не залишилося. Відзначимо хіба що одного гравця. Македонянин Таулян Сулейманов Сефері забив восени чотири м’ячі й урізноманітнив групу атаки полтавської команди. Втім, якщо вірити ЗМІ, які тиражували заяви його агента про заборгованості, співпраця з цим півзахисником може виявитися недовгою. Сефері справді виділяється й може піти на підвищення.

• Хто насправді їх тягне? 

Понапідписували легіонерів, потім легіонери роз’їхалися, набрали нових. А найкращим придбанням став український футболіст. Лівий захисник Василь Кравець колись із Карпат заслужив інтерес із Іспанії, а зараз повернувся з Сегунди, з перших же матчів посиливши полтавців. Забив два м’ячі й віддав дві гольові передачі, може створити з Кане шикарну зв’язку на фланзі, значно різноплановішу навіть, аніж у Ібрагіма була колись із Якубу. 

• Хто їхнє найбільше розчарування?

Та спробуй тут знайди лише одне розчарування. З великою помпою намітили албанський трансферний вектор – Тотре та Толі показали себе добротними, але байдужими футболістами. Як прийшли – так і пішли. Забив молодий Козиренко шикарний голасо АІКу – потім лише чотири рази з’явився в чемпіонаті. Підписали вихованця Тоттенхема Річардса – раз вийшов на заміну й взимку травмувався на перегляді іншої команди. Тому хай буде Джоко Зайков. Збірник, є міжнародний досвід. То травмувався, то помилявся на рівні інших, а в підсумку оперативно зібрав речі й пішов уже через півроку. Підписання такого гравця було вартим зусиль? 

• Хто найбільше прогресує?

Вихованець стрийської Скали, сам родом із досить футбольного міста Новограда-Волинського. Артем Челядін демонструє все більш дорослий футбол і цього сезону почергово закривав відразу кілька важливих позицій. Ворскла награвала й втрачала лідерів – то Пуцліна, то Тілля, то ще когось. Добре мати на підхваті гравця, який може вийти й зіграти на чистовик.

• Чого вони прагнуть і чи зможуть цього досягнути?

Прагнуть бути якомога вище. І, безперечно, за підбором гравців і тренерів можуть цього досягти. Проте є ще організаційні труднощі та безлад, є ще фактор «легіонерів на валізах», залежною від яких залишається Ворскла. Все це може призвести до того, що полтавська команда знову виступить нижче своїх можливостей. 

• У чому їхній «криптоніт»?

Є багато «больових точок», але найбільше тривожно за воротарську позицію. Різник проданий із трансферним рекордом клубу, проте клуб до цього бездарно підготувався. Напередодні відпустили багаторічного резервіста Ткаченка, який був би найбільш досвідченим серед голкіперів. Підписали запасного воротаря клубу-аутсайдера. Відповідно, перефразовуючи Максимова, для Павла Ісенка є хороша й погана новина: він тепер головний на хазяйстві, але відповідальність така, що історичний герой пенальті не має права на помилку. 

Рух (Львів)

Місце Команда І В Н П Голи Очки
10 Рух 15 4 5 6 19:23 (-4) 17

• Хто такі? 

Львівський клуб, який будує щось велике – академію, юнацький склад і першу команду, перед якою в ближчому майбутньому можна було б ставити великі завдання. 

• Що змінили за зиму? 

Та практично нічого: втратили важливого, та не визначального вінгера Бойчука, повернули з оренди центрхава Едсона та спробують лівого захисника Джефферсона. Всі ці зміни жодним чином не послаблюють загальної боєздатності команди, а посилити її зможе, скоріше, подальший прогрес молодих талантів клубу.  

• Кого запросили?

Захисник Джефферсон Вінісіус (ЛЗ; Греміо Б Бразилія), півзахисник Едсон (ОПЗ, ЦПЗ; Атлетико Гойяненсе Бразилія)

• З ким попрощалися?

Вінгер Бойчук (ЛПЗ, ППЗ; Металіст)

• Кого хотіли, та не змогли підписати?

В принципі, особливо достовірних зірваних трансферів не було – Рух більше зайнятий розвитком своїх молодих гравців. І, дивлячись, як інші клуби бездарно тасують одних ноунеймів на інших, це правильна стратегія.  

• Хто їхня головна зірка?

24-річний бразилець Таллес Бренер вперше засвітився в УПЛ в Олімпіку й не побоявся повернутися в Рух, незважаючи на війну. Не помилився: на референдумі «УФ» його визнали найкращим легіонером чемпіонату України в 2022 році, а сам Таллес на радощах висловив готовність виступити за збірну України. І це не виглядає просто жартом: п’ять голів і шість асистів у цього гравця в осінній частині сезону. 

• Хто насправді їх тягне? 

Запросити лідера сусідів-конкурентів було бінго-рішенням. І хоча Олексій Довгий далеко не відразу знайшов себе в новій команді, з часом Рух отримав такого харизматичного лідера центральної вісі, яким були донедавна Федорчук або Мартинюк, котрий опинився в Металісті 1925.

• Хто їхнє найбільше розчарування?

Рух підписував 25-річного колишнього гравця Вулверхемптона, АЕКа (Афіни) та молодіжної збірної Нігерії. Здавалося, що може піти не так? Насправді Брайт Енобахар травмувався в першому ж матчі за львів’ян і вибув до кінця року. Суто за номінальним класом міг би вирішити проблему форварда. 

• Хто найбільше прогресує?

19-річний центральний півзахисник Марко Сапуга – серед найбільш талановитих молодих гравців Руху. Міцний гравець із непоганими обсягами робіт ще й володіє хорошим ударом і вмінням підключитися на стандарти. Інсайдери вже активно маякують про інтерес до нього зі сторони грандів.

• Чого вони прагнуть і чи зможуть цього досягнути?

Наразі завдання там, напевно, фінішувати якомога вище. Але молоді гравці з Руху U19 зростають, з ними зростатимуть й амбіції клубу. 

• У чому їхній «криптоніт»?

Ну все-таки занадто багато молодих гравців на ключових позиціях. Це безпрецедентно – мати основу захисту з гравців 2000-2004 р.н. 

Верес (Рівне)

Місце Команда І В Н П Голи Очки
11 Верес 16 5 2 9 18:29 (-5) 17
  • Хто такі? 

Народна команда з Рівного, у якої навіть звичайний перегляд гравців – це «народний відбір» (с, тм), а про життя клубу йде цілий YouTube-серіал. І навіть президент клубу тепер влогер. У Вереса – сімейна атмосфера, от тільки дві з трьох пар братів тут зруйнували, продавши в Дніпро-1 Є.Пасіча та відпустивши в ЛНЗ С.Шестакова. 

  • Що змінили за зиму? 

Обійшлися точковими, проте суттєвими змінами. Втрата центрбека Мірошника погіршується тим, що свого часу Верес уже відпускав Гончаренка та Махнєва, ослабивши цю позицію. Відпустили відразу двох футболістів, які могли закрити лівий фланг оборони, натомість, підписавши правого захисника. Тепер Гагуну часто доведеться грати на не найбільш зручному для нього фланзі. Ну і з відходом Сергійчука вибір в атаці погіршився – туди (поки?) нікого так і не підписали.  

  • Кого запросили?

Захисники Балан (ПЗ; Злате Моравце Словаччина), Маткобожик (ЦЗ; Карпати), Хондак (ЦЗ; Гірник-Спорт), вінгер А.Блізніченко (ЛПЗ; Інгулець Д1), півзахисник Тишинінов (ЦПЗ; Нафтовик Охтирка)

  • З ким попрощалися?

Захисники Мірошник (ЦЗ; Паневежис Литва), Є.Пасіч (ЛЗ; ЛПЗ; СК Дніпро-1), С.Шестаков (ЛЗ; ЛПЗ; ЛНЗ Черкаси), нападник Сергійчук (Буковина)

  • Кого хотіли, та не змогли підписати?

Не рахуючи інших двох фіналістів «народного відбору», особливих чуток «на вхід» у Вереса не було. А от на вихід – були. Зокрема, сам Євген Пасіч підтверджував в інтерв’ю FanDay, що його брат Геннадій міг також опинитися в Дніпрі-1. 

  • Хто їхня головна зірка?

Досвідчений уже півзахисник Дмитро Кльоц повернувся на батьківщину після виступів в Азербайджані. Як бачимо, всім сторонам це пішло на користь: сам Кльоц показує найкращий футбол з часів Карпат, а Верес отримав справжнього лідера середньої лінії. До того ж, Дмитро немало забиває – чотири голи за першу частину сезону. Ніхто, в тому числі номінальні форварди, не записав на свій актив більше.

  • Хто насправді їх тягне? 

35-річний воротар Богдан Когут грає спокійно та розважливо, з мінімумом помилок і метушні. За перше коло він пропустив 20 м’ячів у 15 матчах, але «його» голів там практично нема. Він виручав значно більше, ніж пропускав. Великий козир Вереса, що після початку повномасштабної фази війни Когут відмовив румунському клубу, який пропонував йому контракт.

  • Хто їхнє найбільше розчарування?

Уродженець Вінниччини Сергій Шестаков провів кілька сильних сезонів в Угорщині. Проте повернення на батьківщину йому не вдалося: тяжка травма, потім велика (принаймні, кількісно) конкуренція в Вересі. Навіть при тому, що він міг зіграти і в захисті, і в півзахисті, Сергій пробитися в склад не зміг – після шести неповних матчів за рівнян перейшов у ЛНЗ Черкаси. Нічого страшного – з цим багатим клубом, імовірніше за все, він вже влітку буде в УПЛ.  

  • Хто найбільше прогресує?

23-річний Семен Вовченко свого часу виявився непотрібним Зорі, а от після тернопільської Ниви заграв у Вересі. На рівні УПЛ цей центрбек із хорошою ударною лівою ногою корисний і в обороні, і в конструкції атак через довгий та середній пас, і в виконанні стандартів. 

  • Чого вони прагнуть і чи зможуть цього досягнути?

На старті сезону Верес взагалі був у лідерах. Тому зробити кілька кроків вгору – цілком реалістичне завдання (вірогідність 70%). А з часом стабільний клуб, який рухається до самоокупності, зможе дорости й до єврокубків. Бізнес-система Вереса – правильна. Багато дрібних спонсорів, продаж гравців, пошук маркетингових ходів – це той шлях, яким би мали рухатися всі наші клуби, якби на відповідних посадах не просиджували штани байдужі заробітчани замість зацікавлених фахівців. 

  • У чому їхній «криптоніт»?

Напрочуд нерівномірно заповнений склад. Перебір вінгерів і центральних півзахисників – недобір центрбеків і лівих захисників, а також проблема з забивним нападником.

Інгулець (Петрове)

Місце Команда І В Н П Голи Очки
12 Інгулець 14 4 4 7 14:18 (-4) 16
  • Хто такі? 

Авторський проект агробізнесмена Олександра Поворознюка. Він вивів своє дітище з місцевих аматорських змагань у фінал Кубка України та УПЛ.

  • Що змінили за зиму? 

Передовсім, тренера – хоча Бартулович залишок 2022 року провів гідно (здобув шість очок у трьох турах, програвши лише Динамо), перед самим Новим роком Поворознюк призначив досвідченого Ковальця. Новий головний тренер не став «зносити бульдозером» все, створене попередниками. Інгулець наразі «заморожений»: замість Кучера прибув більш сильний воротар Білик, Блізніченка-старшого як вінгера замінить Козиренко, тим більше, що колишній талант так і не вийшов на свій рівень часів раннього Дніпра. Ну, а численних (і далеко не найбільш класних) легіонерів, здається, тут уже й не чекали. Глибина складу не постраждала завдяки підписанню кількох молодих гравців і поверненню декого з хлопців, які бували в клубі раніше.

  • Кого запросили?

Головний тренер Ковалець (Полісся Ставки), воротар Білик (ФК Олександрія), захисники Мельничук (ЛЗ; ПЗ; Ворскла), Осипенко (ЛЗ; ЛПЗ; Кралув Чехія), півзахисник Хромей (ЦПЗ; Шахтар U-19), вінгери Козиренко (ЛПЗ; АПЗ; ППЗ; Ворскла), Мандриченко (АПЗ; ЛПЗ; ППЗ; Мотор Люблін Польща)

  • З ким попрощалися?

Воротар Кучер (УТА Арад Румунія), захисники Асмелаш (Вєчиста Польща), Вілліам (Кампіненсе Бразилія), Саків (Карпати), Салем (АГМК Алмалик Узбекистан), Ухань (Чорноморець), вінгер А.Блізніченко (ЛПЗ; Верес)

  • Кого хотіли, та не змогли підписати?

Не замахувалися на велике – тому кого хотіли, того й підписали. 

  • Хто їхня головна зірка?

Єдиною зіркою за статусом тут був Андрій Блізніченко – колишній мега-талант Дніпра, але він не виправдав сподівань і не вийшов на свій рівень 7/8-річної давнини. Тому головна зірка в Інгульці – його засновник, власник і президент Олександр Поворознюк. «Папа» сам будував клубні стадіони, включаючи стадіон імені Поворознюка в селі біля клубної бази, сам набирав і шукав гравців, сам зараз провів тренерські рокіровки. 

  • Хто насправді їх тягне? 

Ще з аматорських часів Євген Запорожець ‒ лідер і талісман Інгульця. Разом із Клименком і Смоляковим він – лідер команди за результативними діями (по чотири на кожного півзахисника). Самобутній і різноплановий гравець середньої ланки, якого за потреби можна й на «фальшиву дев’ятку» висунути. 

  • Хто їхнє найбільше розчарування?

25-річний півзахисник Андрій Коробенко колись підпускався до першої команди Шахтаря часів Луческу, а пізніше Мірча брав його на перегляд уже в Динамо. Цього сезону зіграв лише 10 матчів, із яких повний – аж один. Гравець ротації в Інгульці після всіх великих сподівань. 

  • Хто найбільше прогресує?

Він пройшов школу Дніпра, та саме в Інгульці прорвався в дорослий футбол. 19-річний Артем Смоляков може зіграти захисника та півзахисника. Забив уже кілька важливих м’ячів. Постійно знаходиться під моніторингом Руслана Ротаня – поки що під молодіжну збірну України. 

  • Чого вони прагнуть і чи зможуть цього досягнути?

Зберегти місце в УПЛ. Шанси хороші, але відразу треба зазначити – конкуренти посилилися значно краще. Тому вірогідність – 55%. 

  • У чому їхній «криптоніт»?

Проблема з форвардом, вікові лідери оборонного блоку, теоретично може постати питання воротаря.

Металіст (Харків)

Місце Команда І В Н П Голи Очки
13 Металіст 14 4 4 8 16:26 (-9) 16

• Хто такі? 

Колишні гранди Першої ліги, які, на жаль, так і не явили себе в УПЛ у всій красі – легіонери виїхали за кордон, провідних гравців, головного тренера та спортивного директора перехопив клуб, який тепер є лідером чемпіонату України. 

• Що змінили за зиму? 

Змінили головного тренера – втім, цього сезону це настільки колективна посада в Металісті, що давайте краще про гравців. Тут освіжили позиції воротаря, центрального захисника та півзахисника, а також втратили вправних вінгерів. Дуже відчутні втрати – це Підлепенець, Танковський, Федорів, до певної міри Каплієнко. Відхід Рибки компенсується тим, що залишився Костик – і запрошений Єрмолов (сируватий і молодий, але безсумнівно здібний воротар першолігового Кременя). А тяжкий удар у вигляді відходу Підлепенця пом’якшується приходом Бойчука та Наумця – а є ще ж Картушов. 

• Кого запросили?

Головний тренер Огненович (Звєзда 09 Боснія), воротар Єрмолов (Кремінь), захисники Паті (ЦЗ, ЦПЗ; Аполлон Понту Греція), Самуель (ПЗ, ЦПЗ; Сан-Жозе Бразилія), півзахисник Ніколишин (ЦПЗ, ЦЗ; Гірник-Спорт), вінгери Бойчук (ЛПЗ, ППЗ; Рух), Наумець (ППЗ, ЛПЗ; Чорноморець)

• З ким попрощалися?

Воротар Рибка (ФК Львів), захисники Маілтон (ПЗ; Понте Прета Бразилія), Федорів (ЦЗ; СК Дніпро-1), Каплієнко (ЛЗ, ЦЗ, ЦПЗ; СК Дніпро-1), півзахисник Танковський (ЦПЗ; СК Дніпро-1), вінгери Підлепенець (ППЗ, ЛПЗ, ВНП; СК Дніпро-1), Книш (ППЗ, ПЗ; Карпати), нападники Пейшоту (Гойяс Бразилія), Ріаскос (Марітіму Португалія), Памбю (ЦПЗ)

• Кого хотіли, та не змогли підписати?

В пресі випливало кілька інших легіонерів ‒ зокрема, такий собі Кака Базіліо (Паніліакос Греція), але головним питанням зимових зборів було – скільки гравців Металіста відрядять у СК Дніпро-1. Могли ще перейти Костик, Бойчук, Прядун і ще кілька основних персонажів, так що відбулися харків’яни ще відносно легко. 

• Хто їхня головна зірка?

У 25 років Максим Прядун вийшов на той рівень, який йому прогнозували ще в дублях ФК Маріуполь, Зірки та Ворскли. Запрошений із першолігового Олімпіка страйкер забив два м’ячі та віддав дві гольові передачі в 14 матчах першого кола. На щастя для Металіста, повернувся зі зборів Дніпра-1. 

• Хто насправді їх тягне? 

27-річний захисник Олександр Мизюк до відродження красниківського Металіста грав на аматорському рівні. Довів, що і в віці старшому, ніж юний, можна прогресувати. З Другої ліги бадьоро дійшов до УПЛ і після втрати Федоріва стане основною надією харків’ян у центрі захисту.  

• Хто їхнє найбільше розчарування?

В одному слові це не висловиш. Не один гравець – розчарування. Не якийсь функціонер чи навіть мільярдер. Якби не початок повномасштабної фази війни, Металіст би зараз боровся за єврокубки з Пейшото, Балулі, Сарапієм, Касаресом. Але no fate – тому спасибі харківському клубу, що живий – і продовжує грати. Це залишає певні надії. 

• Хто найбільше прогресує?

Суворо кажучи, тут найбільше прогресували Сарапій, Підлепенець, Прядун. Але відзначимо воротаря. 23-річний Орест Костик зумів виграти конкуренцію в зіркового ветерана Рибки й добряче перезавантажив свою кар’єру після балтійського відрядження. Те, що він залишається, ‒ хороша звістка для Металіста.

• Чого вони прагнуть і чи зможуть цього досягнути?

Фінішувати в спокійній серединці, оптимально – вище за земляків. 

• У чому їхній «криптоніт»?

Суттєво ослабили загальнокомандний досвід за цю зиму. Особливо боляче це може вдарити по захисту та опорній зоні.  

Чорноморець (Одеса)

Місце Команда І В Н П Голи Очки
14 Чорноморець 16 3 5 8 13:21 (-10) 14
  • Хто такі? 

Напередодні початку повномасштабної фази війни – один із найбільш оптимістичних клубів УПЛ. Зараз повернення Григорчука замість ейфорії змінилося тривогою – більшість підписаних ним легіонерів пішли, поодинокі розкриті зірки на кшталт Наумця втрачені, і лише троє гравців з повною силою зберігають віру в хороше майбутнє – це воротар Непогодов, молодий вінгер Брагару та атакувальний півзахисник Авагімян (він провалився в Олександрії, але був дуже переконливим у Чорноморці ще при попередніх тренерах).

  • Що змінили за зиму? 

Втратили низку гравців із центрального плацдарму та одного з найбільш прогресуючих гравців – Наумця. Зате повернули Авагімяна, та й ще кілька новачків цілком можуть стати в команді основними. Інша справа – наскільки цього вистачить у контексті бурхливого посилення конкурентів.

  • Кого запросили?

Захисники Гучек (ЦЗ; Радомле Словенія), Ухань (ПЗ; Інгулець), півзахисники Васильєв (ЦЗ, ЦПЗ; ПФК Львів), Алефіренко (АПЗ, ЦПЗ, ВНП; Зоря), Демченко (ЦПЗ; ФК Олександрія), Авагімян (АПЗ; ФК Олександрія), Задоя (ЦПЗ; Колос), Хадіда (АПЗ, ЦПЗ; Маккабі Бней-Рейне Ізраїль)

  • З ким попрощалися?

Захисники Бергквіст (ЦЗ; Ауда Латвія), Вандерсон (ЦЗ, ЦПЗ; Паневежис Литва), Джеймс (ЦЗ), Петько (ЦЗ, ЦПЗ; ФК Минай Д1), півзахисники Суханов (ПЗ, ЛЗ, ППЗ, ЛПЗ; Оболонь), Бобко (АПЗ, ЦПЗ, ІНС; Карпати), Кравченко (ЦПЗ; ФК Олександрія тренер), Литвиненко (ЦПЗ; Динамо Батумі Грузія), Наумець (ЛПЗ, ППЗ, АПЗ; Металіст), Філі (ЦПЗ), нападник Кубемба (Арджеш Румунія Д1)

  • Кого хотіли, та не змогли підписати?

Вихованець Тоттенхема Родель Річардс всього раз вийшов на заміну за Ворсклу, мав після перегляду підписуватися з Чорноморцем, але травмувався й вибув десь до літа. Печальна історія – особливо якщо врахувати, що в атаці практично безальтернативним залишається 35-річний Гладкий. Також чутки пов’язували Чорноморець із Олександром Нойоком, але повернення «кормільца» в УПЛ не відбулося. 

  • Хто їхня головна зірка?

20-річний вінгер Максим Брагару ще в Першій лізі гучно про себе заявив, і продовжив прогресувати в УПЛ. Причому, говоримо не тільки про самі по собі голи Шахтарю та Олександрії – цей технічний і швидкий гравець сміливий в обіграші, чого так не вистачає нашій пісній і безініціативній манері футболу. 

  • Хто насправді їх тягне? 

35-літній голкіпер Дмитро Непогодов повинен зараз викликАти підвищений інтерес збірної Казахстану. Натуралізований киянин більше третини матчів аутсайдера завершив без пропущених м’ячів і потягнув два пенальті. 

  • Хто їхнє найбільше розчарування?

Невже старість наздогнала 35-річного Олександра Гладкого? Ще в минулому сезоні в Зорі він оформив 10 результативних дій у 20 матчах усіх турнірів (шість голів і чотири асисти). Показники Саші в Чорноморці – нуль, нуль. Звісно, частина вини за цей провал – на посередній грі півзахисту та флангів, але й сам Гладкий у одеському клубі поки явно недопрацьовує. Є ще порох у порохівницях? 

  • Хто найбільше прогресує?

Ще недавно Володимир Салюк грав у Другій лізі за команду Балкани (село Зоря), а зараз його можна назвати найуспішнішим трансфером Чорноморця щодо захисту. Мало того, що 20-річний оборонець досить стабільний. Він ще й без проблем займе будь-яку з чотирьох точок у захисті. Легенда та топ-скаут одеситів Кирило Ковальчук уже зараз прогнозує Салюку шлях Забарного.

  • Чого вони прагнуть і чи зможуть цього досягнути?

Не вилетіти. Це досить реально, питання тільки – чи не розбалансується склад, у якому є й вікові ветерани, й малодосвідчені гравці на ключових позиціях, і іноземці, які ще не знають, що таке ракетний обстріл і гра з трьома сиренами.  

  • У чому їхній «криптоніт»?

Втрати Джеймса, Наумця та навіть ветерана Кравченка (в його 39 років!) можуть дуже відчутно вдарити по команді. 

ФК Минай

Місце Команда І В Н П Голи Очки
15 ФК Минай 16 3 5 8 11:19 (-8) 14
  • Хто такі? 

Вічний аутсайдер, який дивовижним чином (через позафутбольні причини) рік за роком зберігає місце в УПЛ – то Олімпік зніметься, то через війну Десна та Маріуполь призупинять виступи, а ФК Минай – спокійний серед бурь.

  • Що змінили за зиму? 

Перетрясли центр півзахисту – Хахльов пішов на заслужене підвищення в Зорю, легіонер Грайфонер, незважаючи на те, що сміливо залишився в заявці Минаю, в чемпіонаті так і не грав більше. Прийшли Петько та Шишка, які колись виглядали дуже круто й в потенціалі можуть закрити позицію. Втратили провідного вінгера Кулієва – колишній запасний Вереса Гечев, чесно кажучи, не виглядає рівноцінною заміною. Також орендували добре знайомого Шарану Мельника з Олександрії – при блискучих показниках у захисті Минаю хронічно не вистачало кадрових центрбеків. Резюме: залатали всі діри, але по мінімуму.

  • Кого запросили?

Захисники Булеза (Шахтар), Мельник (ФК Олександрія), захисник/опорник Петько (Чорноморець), півзахисник Шишка (ПФК Львів), вінгер Гечев (Зімбру Молдова)

  • З ким попрощалися?

Захисник Авраменко (ЦЗ; СК Дніпро-1), півзахисник Грайфонер (ЦПЗ; Алюміній Кідрічево Словенія), півзахисник Хахльов (ЦПЗ; Зоря), вінгери Кулієв (ЛПЗ; ППЗ; Зіря Азербайджан 100 тис. євро), Касімов

  • Кого хотіли, та не змогли підписати?

Захисник Заїменко (Золінген Німеччина), півзахисник Надольський (Динамо).

  • Хто їхня головна зірка?

Головними зірками були Селезньов, Хахльов і Кулієв. Зараз же найбільш яскрава та впливова постать клубу – це головний тренер Володимир Шаран. За якість фахової роботи йому треба ставити п’ятірку з плюсом – ФК Минай ухитрився з напрочуд обмеженим складом мало пропустити, видати кілька сенсацій та зайняти таке проміжне місце, яке дозволяє продовжити прописку в УПЛ. Для цієї команди такий результат – наразі максимум, про який можна тільки мріяти. 

  • Хто насправді їх тягне? 

33-річний лівий захисник Дмитро Нємчанінов уже було переходив «на пенсію» в нижчі ліги (перед війною був на контракті в дніпровській Перемозі, потім – за кордоном у лігах, яких нема на карті). Натомість у Шарана він розкрився як центральний захисник, і ФК Минай за пропущеними м’ячами четвертий у дивізіоні після грандів і Дніпра-1. Фантастичний результат! 

  • Хто їхнє найбільше розчарування?

ФК Минай традиційно комплектується скромними гравцями з нижчих ліг. А тут якийсь ґедзь укусив керівництво, і після невдалого досвіду з Мілевським вони підписали ще одну бунтівну зірку. Євген Селезньов старається, чіпляється за свій шанс відпрацювати, напевно, останній великий контракт і побити рекорд Шацьких. Але поки що його участь у сезоні – це 8 хвилин у матчі з ПФК Львів (0:1). Сам гравець, тренерський штаб і клуб ретельно уникають коментарів – але щось тут явно нечисто.

  • Хто найбільше прогресує?

Єгор Твердохліб – хлопець, який пробивався через аматорські змагання. Після команд Чайка (Вишгород) і Атлет (Київ) він потрапив у Гірник-Спорт, а вже звідти, з Першої ліги, Шаран висмикнув його в Минай. Атакувальний півзахисник забив три м’ячі та здійснив один асист, які принесли його команді більше половини з зароблених 14 очок.

  • Чого вони прагнуть і чи зможуть цього досягнути?

Знову не вилетіти, причому, бажано – цього разу за спортивним принципом. 

  • У чому їхній «криптоніт»?

Минай блискуче провів перше півріччя з точки зору захисту, проте в атаці у Шарана – катастрофа (тільки одна команда за перше півріччя забила менше). І придбати забивного форварда закарпатцям не вдалося – це навіть для більш заможних українських команд нині проблема. Женя Селезньов тим часом більше грає за команду «Там-Там» на благодійних ветеранських турнірах у Луцьку… 

ФК Львів

Місце Команда І В Н П Голи Очки
16 ФК Львів 16 3 3 9 10:21 (-11) 12

• Хто такі? 

Аутсайдери УПЛ, які в осінній частині мали чи не найменший кадровий потенціал, а зараз провели бурхливу селекцію. Виглядає ніби перспективно, та є один нюанс: ми не знаємо, чого чекати від запрошених легіонерів і наскільки стійкими вони виявляться щодо наших реалій, а дехто із втрачених взимку гравців уже був награним очевидним лідером. 

• Що змінили за зиму? 

Фактично, команда повністю оновиться на всіх ключових вузлах і агрегатах. У неї точно буде новий воротар (причому, з приходом Рибки та Юрчука якість позиції підвищиться), оновиться центр і фланги захисту, опорна зона та позиція форварда. До того ж, є невизначеність по ще кількох точках поля. Фланговий оборонець Бусько травмований, його контракт завершився, і ми не знаємо, чи з ним продовжать співпрацю. А він був раніше основним. 

• Кого запросили?

Тренер воротарів Медін (останній клуб ‒ ВПК-Агро), воротарі Рибка (Металіст), Юрчук (СК Дніпро-1), захисники Дитятьєв (ЦЗ; Аксу Казахстан), Гільєрме (ЦЗ; Жил Вісенте Португалія), Ігор Габріел (ЦЗ; Сабах Азербайджан), Кузик (ЛЗ, ЛЦЗ; Колос/Динамо Д1), Траоре (ЛЗ; Оройя Гвінея), півзахисники Алібеков (ЦПЗ, ОПЗ; Зоря/Динамо), Бєляєв (АПЗ, ЛПЗ, ППЗ; Генчлербірлігі Туреччина), Богунов (ЦПЗ, АПЗ; Діназ), Муріло Соуза (ЦПЗ, ОПЗ; Аль-Будайя Бахрейн), Леандро Антоніо (ЦПЗ; Джюгас Литва), Свржняк (АПЗ; Фужинар Словенія 75 тис. євро), нападник Есеола (Хебир Болгарія)

• З ким попрощалися?

Воротарі Ільющенков (Карпати), Пономаренко (Ворскла), захисники Муравський (ЦЗ; ЛНЗ Черкаси), Полегенько (ПЗ; Зоря), Васильєв (ЦЗ, ОПЗ; Чорноморець), Крушинський (ЦЗ, ЛЗ, ОПЗ, ЛПЗ; Полісся 100 тис. євро), півзахисники Бойко (АПЗ; ЛНЗ Черкаси), Шина (АПЗ; Дібба ОАЕ), Шишка (ЦПЗ; ФК Минай), Якимів (ЦПЗ; вільний агент), Альваро (АПЗ, ЛПЗ, ВНП; Сан-Луїс Бразилія), Мишенко (АПЗ, ЛПЗ, ППЗ; вільний агент), нападник Нич (ЛНЗ Черкаси)

• Кого хотіли, та не змогли підписати?

Чуток було багато, вони були бурхливими. Скажімо, чекали більшого десанту з Металіста – проте Федорів, Романюк і Книш опинилися в інших місцях дислокації. Кажуть, був варіант, що Кузик стане не єдиним гравцем із Динамо (в Дулуба «хороше око» ‒ він давно помітив у молодіжних складах грандів талановитих гравців – і навіть Ваната хотів прихопити ще до його потрапляння в основу). Чекали з Литви вінгера Васіна (грав за Йонаву, належить Кривбасу). Окремим рядком була можливість повернення легіонерів ‒ Пернамбуко (з Шерифа), Альваро, Шину й так далі. Всі вони чомусь несподівано вирішили залишитися за межами воюючої країни. 

• Хто їхня головна зірка?

ФК Львів – лідер за змінами в складі, фактично, основу бульдозером знесли і на ключові позиції поставили новачків. Тому головна зірка зараз – Олександр Рибка, колишній воротар Динамо, Шахтаря, Металіста та збірної України. У нього буде складна конкуренція із Юрчуком, але вони вдвох точно мають посилити воротарську ланку. 

• Хто насправді їх тягне? 

Тягнули їх Муравський, Крушинський, Бойко – вони пішли. Ключовим гравцем оновленої команди має стати 34-річний оборонець Олексій Дитятьєв. Він прийшов після багаторічних вдалих виступів у Польщі – вже з Казахстану. На рівні УПЛ грав (і досить успішно), наприклад, за Ворсклу та Карпати. Зараз має стати лідером захисту. Це йому під силу.

• Що їхнє найбільше розчарування?

По людях нема сенсу шукати розчарувань – одні приходять, інші відходять. Це все прохідні персонажі, не люди на багато років. Розчаровує, що клубна філософія та кадрова політика занадто мінлива: то ставка на бразильців, то на молодих українців, то знову ніби Батіста з Панфіловим повернулися. Це суперечить стабільності гри та результатів. 

• Хто найбільше прогресує?

Взагалі це був молодий Крушинський, але його оперативно придбало Полісся. Тому відзначимо іншого гравця. Півзахисник Артем Мильченко прибув зі скромного першолігового Гірника-Спорт, але зумів себе добре проявити. Він – лідер за ігровим часом, встиг проявити себе на кількох точках і може ще прогресувати. Як і Вовченко з Вереса, свого часу не був оцінений належно Зорею, в дублі якої був.

• Чого вони прагнуть і чи зможуть цього досягнути?

Не вилетіти. Шанси є, тому що конкуренти не сильніші – і багато хто з них при цьому ще й не посилювався настільки радикально. Вірогідність – 55%. 

• У чому їхній «криптоніт»?

Занадто багато новачків – у тому числі, абсолютно не перевірених і не адаптованих легіонерів. Тут знадобиться вся тренерська майстерність Дулуба.