Дніпро-1 вперше втрачає очки, Шахтар знову перемагає, Вернидуб натякає на відставку. Підсумки 8-го туру УПЛ

Переглядів 26196
Роман Григорчук. Фото: Google
Перша втрата очок Кучером, чергова перемога Йовічевича, поразки Вернидуба та Григорчука, перенесення гри Динамо з Металістом ‒ «УФ» підсумовує черговий тур УПЛ.

У восьмому турі української Прем'єр-ліги Дніпро-1 вперше в сезоні втратив очки та дозволив Шахтарю наздогнати себе, а Чорноморець та Кривбас знову програли та залишились у підвалі турнірної таблиці.

Сайт «Український футбол» розбирає головні події та факти чергового туру української Прем’єр-ліги

Вольова перемога туру: Верес пропустив першим, але таки здолав ФК Львів, та піднявся на третє місце

Тур починався матчем у Львові між командами Олега Дулуба та Юрія Вірта. Верес не міг розраховувати на лідерів команди Віталія Дахновського та Геннадія Пасіча, які пропускали матч через дискваліфікацію.

Суперники швидко обмінялись забитими м’ячами на початку зустрічі. Спочатку відзначився нападник господарів Владислав Бугай, який забив у другому матчі поспіль. Точний удар львівського форварда став першим і останнім влучанням у площину воріт Богдана Когута.

Вже за хвилину рівняни зрівняли рахунок – після передачі Станіслава Шарая відзначився нападник Вереса Микола Гайдучик.

Гості вирішили долю матчу за дві хвилини в середині другого тайму. Захисник рівнян Семен Вовченко влучно пробив зі штрафного у ближній кут, а Гайдучик віддячив Станіславу Шараю своєю гольовою передачею.

Для всіх трьох авторів голів ці забиті м’ячі стали дебютними в поточному сезоні. Після перемоги над ФК Львів команда Юрія Вірта піднялась на третю сходинку турнірної таблиці, а підопічні Олега Дулуба продовжили свою безвиграшну серію до трьох матчів.

Потенційна відставка туру: Вернидуб знову програв та натякнув, що може піти з Кривбасу

Олександрія приймала Кривбас на домашньому стадіоні «Ніка». Вже на 7-й хвилині господарі відкрили рахунок. Владислав Калитвинцев подав у карний майданчик гостей з правого флангу, а хавбек Кривбаса Дмитро Хомченовський випередив гравця Олександрії Кирила Дришлюка та відправив м’яч у власні ворота.

В середині другого тайму ще одну націлену подачу з флангу у виконанні Калитвинцева влучним ударом головою замкнув Максим Третьяков. Владислав міг забивати і сам, проте влучив у штангу зі штрафного.

В кінці матчу команди обмінялись вилученнями. В складі Олександрії дві жовті картки отримав захисник Максим Дячук. Хавбек Кривбасу Вікентій Волошин отримав два гірчичники поспіль за фол та суперечки з арбітром.

Після поразки від Олександрії наставник Кривбасу Юрій Вернидуб натякнув на свою можливу відставку:

«Час щось змінювати в цьому житті. Всю команду не заміниш, краще змінити тренера».

Кривбас ще жодного разу не переміг в поточному сезоні та забив лише в одному матчі з семи.

Розгром туру: луганська Зоря не залишила шансів одеському Чорноморцю

Команда Патріка ван Леувена здобула легку перемогу над колективом Романа Григорчука. Вже в першому таймі луганці забили три м’ячі.

Спочатку Сергій Булеца замкнув простріл Богдана Бутка з лівого флангу. Потім капітан одеситів Іван Бобко втратив м’яч на власній половині поля, Булеца вивів на ударну позицію Ігора Кирюханцева, який пробив повз голкіпера одеситів Дмитра Непогодова.

Наприкінці першої половини зустрічі Кирюханцев віддав гольовий пас на форварда Назарія Русина, який забив гол в ворота команди, з якою проходив передсезонну підготовку влітку. В кінці матчу Булеца подав з кутового на хавбека Євгена Шахова, який ударом головою забив свій дебютний м’яч за Зорю.

Чорноморець провалився в захисті та невиразно виглядав в атаці. Команда Романа Григорчука набрала лише два очки у семи матчах та залишилась на останній сходинці турнірної таблиці УПЛ.

Зоря перервала свою безвиграшну серію з трьох матчів та піднялася на четверте місце.

Сенсація туру: легіонери Дніпра-1 вийшли на поле в Ужгороді, але не допомогли команді обіграти Інгулець

Матч між лідером УПЛ Дніпром-1 та Інгульцем несподівано завершився внічию.

Одразу декілька легіонерів Дніпра-1 не поїхали до Львова на матч минулого туру проти Руха. Головний тренер дніпрян Олександр Кучер сказав, що деякі гравці побоялись загрози ракетних обстрілів, а спортивний директор клубу Євген Красніков розповів, що легіонери мають певні умови в особистих контрактах, деталі яких він повідомити не може.

Матч з Інгульцем відбувався на стадіоні «Авангард» в Ужгороді, що розташований всього за чотири кілометри від українсько-словацького кордону. Легіонери вирішили грати.

Аргентинець Домінго Бланко та алжирець Яніс Амаш вийшли в стартовому складі Дніпра-1 на гру з петровською командою, а бразильці Бузанелло та Габріель Гомес, а також француз Фарес Балулі потрапили до заявки на матч.

Проте бразильський голкіпер Макс Валеф, який наважився поїхати до Львова на минулих вихідних, цього разу був відсутній навіть на лаві запасних.

В середині першого тайму матч був перерваний через повітряну тривогу, яка лунала по всій території України. Пауза вийшла довготривалою – команди продовжили матч більш ніж за півтори години.

Загалом перший тайм пройшов з невеликою кількістю гольових моментів, але на останній хвилині Дніпро-1 вийшов уперед. Захисник дніпрян Володимир Адамюк ударом головою замкнув навіс Амаша з кутового. Це був перший удар в площину воріт голкіпера Інгульця Данила Кучера.

Початок другого тайму несподівано залишився за Інгульцем. 19-річний хавбек Артем Смоляков зробив дубль впродовж 11 хвилин після передач Тараса Саківа та Владислава Клименко. В першому випадку помилився воротар Дніпра-1 Валерій Юрчук, а в другому за Смоляковим не догледіли захисники Олександр Сваток та Володимир Адамюк.

Ці голи стали першими для гравця Інгульця в його професійній кар'єрі.

Олександр Піхальонок одразу ж зрівняв рахунок потужним ударом з лінії карного майданчика.

Дніпро-1 багато атакував в кінці зустрічі. Балулі міг вирвати перемогу в останній атаці, проте удар француза з близької відстані відбив голкіпер Інгульця.

Дніпровська команда несподівано втратила важливі очки після рекордної для клубу 12-матчевої переможної серії.

Несподіванка туру: Рух здобув суху перемогу над Ворсклою без двох основних захисників

Ворскла приймала Рух на закарпатській «Минай Арені». Основні захисники львів’ян Віталій Роман та Денис Слюсар пропускали матч через дискваліфікацію. Замість них в стартовому складі вийшли гравці юнацької команди Богдан Слюбик та Андрій Кітела, для якого це була дебютна гра за Рух в кар’єрі.

Матч було перервано в середині першого тайму через загрозу ракетного обстрілу. Одразу після вимушеної паузи львів’яни вийшли вперед. Півзахисник Олексій Довгий поцілив у кут воріт голкіпера Ворскли та збірної України Дмитра Різника. Досвідчений хавбек відзначився в другому матчі поспіль.

Команда Віктора Скрипника не знайшла, чим відповісти супернику та програла другий матч поспіль. Рух наздогнав Ворсклу в турнірній таблиці.

Тривога туру: матч Металіст 1925 – Минай розпочався на 2,5 години пізніше запланованого часу

Повітряна тривога завадила вчасно розпочати матч Металіст 1925 – Минай на стадіоні «Колос» в Ковалівці. Стартовий свисток арбітра пролунав на дві з половиною години пізніше, ніж було заплановано.

Основний нападник харківської команди Андрій Борячук несподівано не потрапив до заявки на матч з Минаєм. Місце на вістрі атаки зайняв Віталій Пономар, який вийшов на поле після важкої травми вперше за останні 15 місяців.

Можливо, ситуація з переносом початку матчу негативно вплинула на гравців обидвох команд, які не показали змістовної гри.

Єдиний гол в середині другого тайму забив нападник Минаю Єгор Твердохліб.

Команда Володимира Шарана втримала перемогу, перервала свою чотириматчеву безвиграшну серію та наздогнала колектив Валерія Кривенцова в турнірній таблиці.

Центральний матч туру: Шахтар впевнено обіграв Колос завдяки дублю Мудрика

Шахтар проводив свій четвертий поспіль матч УПЛ на «Арені Львів». Цього разу в суперниках команди Ігора Йовічевича був ковалівський Колос, який очолював турнірну таблицю перед міжнародною паузою.

«Гірники» впевнено обіграли суперника завдяки дублю Михайла Мудрика та голу бразильця Лукаса Тейлора, для якого цей м'яч став дебютним в складі донецької команди.

Мудрик на початку зустрічі скористався помилкою гравців Колоса, а в другому таймі забив красивим ударом після сольного проходу по центральній зоні.

В складі Шахтаря дебютував півзахисник молодіжної збірної України Дмитро Криськів, який вийшов на заміну на 76-й хвилині замість Георгія Судакова.

Шахтар впевнено здобув шосту перемогу поспіль та наздогнав Дніпро-1 в турнірній таблиці.

Колос після міжнародної паузи набрав лише одне очко в трьох матчах та жодного разу не забив.

Перенос туру: Динамо повернулось до Києва, щоб зіграти з Металістом, але проведення матчів у столиці досі під забороною

У минулому турі кияни в неділю поступились Шахтарю на «Арені Львів» (1:3). На наступний ранок після матчу команда Мірчі Луческу вирушила до Києва, де в четвер збиралась прийняти харківський Металіст.

Однак через загрозу масованого ракетного обстрілу з боку рашистів всі матчі УПЛ, що мали відбутися в столиці, було перенесено ще починаючи з минулого тижня. Не став виключенням і поєдинок Динамо – Металіст.

У київському клубі не могли не знати про загрозу перенесення, але все одно вирішили повернутися додому, хоча останні домашні матчі з ФК Львів та Рухом команда проводила у Львові.

Той-таки Шахтар залишився на заході України та в середу провів свою домашню зустріч з ковалівським Колосом на «Арені Львів».

Наразі невідомо, коли відбудеться перенесений матч Динамо – Металіст. Залишається під питанням і місце проведення наступного домашнього матчу киян проти полтавської Ворскли, який має відбутися вже за три дні.