Вернидуб нарешті перемагає, Луческу втрачає, Едмар дебютує, Кучер дотискає Металіст. Підсумки 9-го туру УПЛ

Переглядів 3099
Мірча Луческу. Фото: ФК Динамо
Перша перемога Вернидуба в сезоні, дебют Едмара та Олега Голодюка на чолі Металіста 1925, нічия Луческу зі Скрипником, Кучер та Красніков проти Металіста ‒ «УФ» підсумовує черговий тур УПЛ.

Дев’ятий тур української Прем’єр-ліги був хоч і небагатим на голи, проте дуже подієвим. В семи матчах команди забили лише 13 м’ячів. Але вболівальникам сумувати не довелось – сталася сенсаційна перша тренерська відставка в сезоні, Кривбас нарешті переміг, а Олександр Кучер вперше вивів Дніпро-1 проти своєї колишньої команди.

Сайт «Український футбол» розбирає головні події та факти чергового туру української Прем’єр-ліги.

Прогрес туру: Олександрія піднялась на третє місце після перемоги над ФК Львів

Стартовий матч туру відбувся в суботу на НСК «Олімпійський» в Києві. Олександрія зустрічалась з ФК Львів та здобула свою третю перемогу поспіль.

Героєм зустрічі знову, як і в минулому турі, став півзахисник Владислав Калітвінцев. Наприкінці першого тайму гравець забив сам, а в середині другої половини матчу віддав гольову передачу на Андрія Цурікова, який ефектним ударом відправив м’яч у дальній кут воріт львів’ян.

Після цієї перемоги команда Юрія Гури піднялася на третє місце. В наступному турі Олександрія буде доводити свою амбітність в поєдинку проти донецького Шахтаря.

ФК Львів програв другий матч поспіль. Безвиграшна серія команди Олега Дулуба  становить вже чотири матчі. За підсумками туру львів’яни зайняли 14 сходинку турнірної таблиці.

Битва середняків туру: Динамо знову втратило очки та залишилось в середині таблиці

Київське Динамо повернулось на домашній стадіон імені Валерія Лобановського. Команда Мірчі Луческу зіграла внічию з полтавською Ворсклою, яку очолює Віктор Скрипник (1:1).

Вперше в стартовому складі киян вийшов нідерландський півзахисник Джастін Лонвейк.

На 33-й хвилині нападник Динамо Артем Бєсєдін відзначився своєю першою гольовою дією за півтора року. Після навісу з флангу від Владислава Кабаєва форвард киян скинув м’яч на Віталія Буяльського, який ударом з близької відстані відкрив рахунок.

Лонвейк намагався збільшити перевагу, але дальні удари нідерландця не становили загрози воротам Дмитра Різника.

За 11 хвилин полтавці зрівняли рахунок. Захисник Динамо Олександр Сирота програв силову боротьбу бразильцю Марлісону, який скинув м’яч під розстрільний удар Владлену Юрченку.

Ворскла добре захищалась всім складом. Динамо мало лише одну стовідсоткову нагоду, аби вирвати перемогу – Олександр Караваєв після пасу Дениса Гармаша вийшов сам на сам з Різником, але пробив повз ворота.

Полтавці відповідали потенційно небезпечними контратаками, але нічийний рахунок залишився незмінним.

Луческу після матчу був незадоволений великою кількістю помилок в передачах та програною боротьбою динамівцями. Скрипника результат повністю влаштував. Обидві команди залишились в середині турнірної таблиці.

Рикошет туру: Зоря обіграла Верес завдяки дебютному голу Дениса Антюха

Верес приймав Зорю на рівненському стадіоні «Авангард». Господарі не поступалися гостям по грі, але програли. Єдиний гол забив екс-динамівець Денис Антюх, що вийшов на заміну в середині другого тайму. На 73-й хвилині матчу хавбек наважився на дальній удар, м’яч зрикошетив від захисника рівнян Семена Вовченка та влетів в сітку повз голкіпера Богдана Когута.

Після матчу головний тренер Вереса Юрій Вірт сказав, що результат поєдинку не можна вважати справедливим. Дійсно, рівненська команда грала непогано та розраховувала заробити як мінімум одне очко.

Після цього матчу Зоря обійшла Верес в турнірній таблиці та зайняла четверту сходинку.

Дербі туру: Кучер та Красніков на чолі Дніпра-1 вперше зіграли проти Металіста, в якому працювали в минулому сезоні

Олександр Кучер в минулому сезоні очолював Металіст та впевнено крокував з ним до повернення в еліту українського футболу. Євген Красніков обіймав посаду в структурі харківського клубу.

Влітку обидва спеціалісти змінили клубну прописку та перейшли в Дніпро-1, який готувався до дебюту в єврокубках. Разом з ними до дніпровської команди пішли декілька ключових гравців Металіста – Едуард Сарапій, Володимир Танчик, Сергій Горбунов, Фарес Балулі.

Тому матч дев’ятого туру УПЛ між Металістом та Дніпром-1 вболівальники очікували з нетерпінням.

Гра за великим рахунком не виправдала очікувань. Харків’яни зробили висновки з поразки від Шахтаря на початку жовтня (1:6) та закрились в обороні. Дніпро-1 не створив багатої кількості моментів.

Головна загроза воротам голкіпера Металіста Ореста Костика надходила після подач з кутових, але Артем Довбик, Володимир Адамюк та Ігор Когут довго не могли влучити в площину воріт. Бабенко небезпечно пробивав з дальньої дистанції, але м’яч пролетів поруч зі штангою.

На 85-й хвилині матчу Дніпро-1 таки дотиснув Металіст. Олександр Піхальонок вивів Когута сам на сам з Костиком. Хавбек дніпрян перекинув м’яч через харківського воротаря та приніс своїй команді складну, але дуже важливу перемогу.

В кінці зустрічі пряму червону картку за грубий фол отримав гравець Металіста Данило Книш.

Дніпро-1 після втрати очок в минулому турі повернувся на переможний шлях та одноосібно очолив турнірну таблицю УПЛ.

Дебют туру: Едмар та Олег Голодюк очолили Металіст 1925 після сенсаційної відставки Валерія Кривенцова

В суботу футбольний інформаційний простір вибухнув сенсаційною новиною – харківський Металіст 1925 припинив співпрацю з головним тренером Валерієм Кривенцовим. В останніх турах команда не змогла обіграти ФК Львів та програла Минаю, але це рішення керівництва клубу навряд чи було зумовлене результатами всього двох матчів. Металіст 1925 показував цікаву гру та був «тренерським» колективом.

Багато гравців переходили в харківський клуб саме «під Кривенцова». Тренер зібрав в Металісті 1925 футболістів, з якими був давно знайомий та добре попрацював, зокрема в юнацькій команді Шахтаря – Андрія Борячука, Артема Габелка, Ростислава Русина, Беку Вачіберадзе. Все це детально розібрано в авторській статті на «УФ».

Вже в день матчу проти Руху харківський клуб оголосив, що команду готує до зустрічі тандем молодих спеціалістів – Едмара та Олега Голодюка, для яких цей поєдинок став дебютним в тренерській кар’єрі.

Перший матч в якості тренерів міг закінчитися поразкою для дебютантів. Півзахисник Руху Олексій Довгий відкрив рахунок в першому таймі матчу на «Арені Львів» після навісу з кута поля від Таллеса. Досвідчений хавбек львівської команди забив в третьому матчі поспіль.

Металіст 1925 намагався відігратися протягом всього другого тайму. Зробити це вдалося на 89-й хвилині після помилки голкіпера Руху Юрія Паньківа на виході. Габелок відправив м’яч у ворота та зрівняв рахунок.

Голодюк після матчу зізнався, що вони з Едмаром ще не встигли звикнути до своєї нової посади. Олег розказав, що команда грала за старими напрацюваннями та заслуговувала на позитивний результат.

Вже в п’ятницю Металіст 1925 зустрінеться з луганською Зорею. За харківським клубом в цьому сезоні спостерігати буде дуже цікаво.

Дубль туру: Кривбас Юрія Вернидуба нарешті здобув першу перемогу в сезоні завдяки двом голам Романа Дебелка

Семиматчева безвиграшна серія Кривбасу нарешті закінчилась. Команда Юрія Вернидуба обіграла на столичному «Олімпійському» петровський Інгулець, який очолює Сергій Лавриненко.

Перший тайм пройшов з невеликою кількістю моментів. В середині першої половини зустрічі арбітр матчу Катерина Монзуль відправила команди у бомбосховище через загрозу повітряної тривоги в столиці. Матч відновився більше ніж за півтори години.

На початку другого тайму Інгулець був зобов’язаний відкривати рахунок після грубої помилки захисника Кривбасу Дмитра Семенова, який втратив м’яч перед своїми воротами та випустив форварда суперника Максима Марусича сам на сам з голкіпером Богданом Сарнавським. Воротар виграв дуель у нападника.

Ключовий момент матчу стався на 61-й хвилині. Молодий півзахисник Артем Смоляков, який став героєм поєдинку минулого туру проти Дніпра-1, був вилучений через небезпечну гру проти Сарнавського.

Кривбас одразу захопив ініціативу та забив два м’ячі впродовж трьох хвилин. Центрфорвард криворізької команди Роман Дебелко влучними ударами головою замкнув навіси Микити Татаркова та Артура Микитишина.

Інгулець зміг відіграти один гол – Кривбас втратив м’яч на власній половині поля, а Владислав Клименко вивів на ударну позицію Данила Кравчука. Моментів, щоб зрівняти рахунок, команда Лавриненка не мала.

Інгулець ще не перемагав в поточному сезоні та опинився на передостанньому місці, а Кривбас нарешті здобув першу перемогу під керівництвом Юрія Вернидуба після повернення в еліту українського футболу.

Нічия туру: Григорчук втратив довгоочікувану перемогу в матчі проти Колоса

Колос приймав Чорноморець на домашньому стадіоні в Ковалівці. Зустріч завершилась бойовою нічиєю 1:1.

Стартовий свисток арбітра Віталія Романова було відкладено на одну годину через повітряну тривогу в Київській області.

В середині першого тайму одесити вийшли вперед завдяки голу Євгена Селіна, який перестрибнув Миколу Золотова та ударом головою переправив м’яч в сітку після навісу з кутового у виконанні Сергія Кравченка.

У другій половині зустрічі господарям вдалося відігратися. Кравченко сфолив на Смирному в карному майданчику Чорноморця. Пенальті впевнено реалізував Павло Оріховський, який розвів м’яч та Дмитра Непогодова по різних кутах.

Чорноморець ще не перемагав в поточному сезоні. Після восьми матчів одесити мають в активі лише три очки та займають останнє місце в турнірній таблиці.

Перенос туру: Шахтар звернувся до Минаю з проханням про перенос матчу дев’ятого туру

Донецький клуб презентує Україну на груповій стадії Ліги чемпіонів та має непогані шанси вийти в плей-офф. У вівторок на команду очікує важливий гостьовий матч проти шотландського Селтіка.

В умовах складної логістики прохання Шахтаря про перенос матчу дев’ятого туру проти Минаю було цілком зрозуміле та логічне.

Йовічевич отримав додаткові дні для відновлення гравців своєї команди та підготовки до надважливого поєдинку.

Головний тренер Минаю Володимир Шаран розповів, що закарпатський клуб погодився перенести гру з Шахтарем на грудень, оскільки «гірники» багато роблять для українського футболу.